Vada laku, zamietnutá reklamácia.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ak vies posudit ci to bolo ozaj pred vzniknutim toho pluzgieru najprv nejako mechanicky poskodene tak sa na to musis vyprdnut. Ak je to evidentne chyba vyrobku tak pisat list mail a vsetko mozne napriklad na importera. Mne raz tiez pomohlo az to.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

na 1.5 rocnom aute a je tych poskodeni na streche viac nemoze to byt sposobene pouzivanim , nepoviem ak je tam jedna taka tak mohlo sa stat ale viac ? potom po 10 rokoch pouzivania ta strecha bude vyzerat ako ? ja by som to nenechal tak a pisal importerovy a najlepsie ak to napise pravnik aj speciatkou ono sa troch veci lepsie hybu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nájdi fliačik ktorý nemá žiadne mechanické poškodenie ten v makre nafoť z označením plus jeden snímok z väčšej vzdialenosti s tým označením a máš vyhraté.Je tam dátum,máš podanú reklamáciu,máš svedectvo,už iba počkaj vývoj a majú smolu.
Odmeraj hrúbky laku,urob zípis a fotodokumentáciu a sleduj vývoj.Tým nechcem naznačiť že je pravda na tvojej strane,nemusí byť.Bude len vtedy ak o tom presvedčíš,to sa samé neurobí a bez argumentov tiež nie
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

nebolo náhodou to auto uz opravované este predtym ako si sa stal jeho majiteľom? Vsak odfot co tam mas.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Toto rozhodne nie je normálne na novom aute. Mám 2001 Lagunu 2 s 350 000km a na streche ani bodka. Je akoby vyšla z fabriky. Nahraj fotky
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

isto to neni bezne, kolegov 2014 avensis okrem skripavych pantov na dverach, je zatim v pohodicke, aj po stranke laku
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tomas Hc napísal:... Volal som aj ohľadom znaleckého posudku, ale že ceny idú od 3000€ vyššie.

A to si komu volal ? Nejakému advokátovi ?
Cena znaleckého posudku v takejto veci by sa mohla pohybovať v rozmedzí 100 až 200 euro u normálneho slušného znalca.
Samozrejme záleží aj na tom, že ako určíš zadanie posudku, t.j. rozsah potrebných prác.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keď si ho nemôžete dovoliť,pridelí vám ho štát !
To sa netýka súdnych znalcov :)
Keď mi vykradli sklad som musel všetko (cenove) dokladovať znalcom,kedže išlo o diely veteránov.Takže by som to videl vzhľadom na škodu za nereálnu myšlienku.
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

stale tu chyba fotka... nech to pan uploadne niekde a da sem link
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

To vyzera akoze to bolo uz opravovane tmelene.... po nejakej poistnej udalosti
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

neviem teda ale podla tej fotky to vyzera jak bubliny.... ktore pukli a pod nimi mozno to hrdza neni ale je to primer.... tazko urcit podla fotky. treba opret mikrometer kolko je tam farby ci je tam okolo 150 mikronov. Skor mi to pride ako nevyschnuty primer pripadne farba prelakovane a zub cas plus alnko sa postaral o svoje. Keby to bolo od kamienkov tak by tie diery mali ostre hrany. Plus si pisal strecha.... nadoknom kusok je take miesto ze kde ale ked to mas inde tak ro urcite nemas od kamienkov
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

da sa kupit od par eur po stovky eur ale to by boli vyhodene peniaze... skor by som siel do nejakej lakovne kde take nieco maju a pomeraju. Ked zistia ze bolo striekane mas vyhrate. By sa vela majitelov novych aut cudovalo kolko dielov na ich aute uz bolo prelakovavanych kym sa to auto dostalo k nim.... Uz v samotnej fabrike pocnuc cestou auta az k majitelovi....
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Tomas Hc napísal:Auto bolo odkúpené od firmy Toyota. Mám ho pol roka. Dá sa sem pridať aj foto? Som tu nový, neviem to tu ešte ovládať.
skusil by som preverit ci tam nebola evidovana nejaka poistna udalost na aute (nie cez cebiu alebo podobne nezmysly) ale cez cloveka co to realne vie dohladat alebo cez kancelariu poistovatelov, to ze je to z toyoty nic neznamena, burane to mohlo byt, to co je na streche nieje pre 1,5 rocne auto normalne, ani pre 10 rocne co je oplieskane od kamenov, hrubku laku ti zmeria na pockanie kazdy druhy servis ...a nemeral by som len tu strechu..., ak si chces kupit, staci pouzit google
https://www.google.com/search?client=fi ... rubky+laku
ale tie lacne budu skor len take hracky z aliexpresu,
inak za cca 60eur si mozes dat spravit kontrolu originality kde ti pomeraju cele auto (ak ti nieje luto penazi a casu)
podla mna to bolo oravovane, dost nestastne a neodborne, narychlo zamaskovane
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Opýtaj sa ich, načo si si teda kúpil nové auto, keď ti neuznajú jasné vady laku na záruku? To čo je za nápad, že to bolo poškodené od kamienkov? To akože jazdíš strechou napred? Trepú sprostosti, nenechaj sa odbiť.

Príď im tam urobiť pár krát cirkus do showroomu, keď tam budú mať zákazníkov. Uvidíme, či ti aj pred nádejnými kupcami zahlásia, že vady laku sa neuznávajú :d :D

Presne pre toto si nikdy nekúpim nové auto. Platíš za záruku, ktorú ale reálne nemáš, lebo vždy si nájdu nejaký idiotský dôvod, aby sa z toho vyzuli.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

podla tych fotiek to niekde puchne znutra ven pod lakom, tzn bud to uz niekto kutil, alebo to sprasili rovno vo fabrike
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných