VW Golf V 1.9 BKC - mozna vymena prevodovky GQM za GQQ

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrew007
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2017 11:37
Zdieľať na Facebook

VW Golf V 1.9 BKC - mozna vymena prevodovky GQM za GQQ

Príspevok od používateľa andrew007 »

Ahojte,

Chcem sa informovat resp. potvrdit to co mi uz na 2 roznych forac potvrdili, a to je nasledovna vec :

Pred mesiacom sa mi rozsypala prevodovka v Golfe 1.9 BKC 77Kw 2004 s 6 stupnovou prevodovkou GQM . Vela ludi sa stazovalo na repas a viaceri odporucali moznost vymeny 6kvaltu za 5 kvalt, konkretne kodove oznacenie GQQ. Tu nastava obrovsky otaznik ci je to technicky mozne, resp. ci bude pasovat aj rozmer spojky - vraj GQM a GQQ su totozne oznacenia a nieje nutna kompletna prestavba . Ospravedlnujem sa za laicke vysvetlenie, potrebujem si to vyjasnit bez toho aby som kupoval somarinu .

Dakujem Vam za venovany cas.

Andrej
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Manuál pre G5 motor BKC dáva 5 aj 6 stupňové prevodovky.GQQ aj GQM má rovnaký výsledný prevodový pomer,tj auto bude rovnako rýchle.Obe prevodovky majú priemer pre poloosi 100mm.Spojka sa nerozlišova či je prevod ten alebo onen.
Otázne je radenie rýchlostí tj časť mechaniky pod pákou
andrew007
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2017 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew007 »

Ďakujem za super rýchlu reakciu ! :300f:

Takže sedliacky povedané pokiaľ sa to vymení ako kus za kus bude to fungovať a nebude potrebná ďalšia výmena dielov ?

Edit : áno, bolo mi povedané že je nutné vymeniť shifter, resp. páku, či bolo myslené na celú mechaniku to už neviem .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To má logiku,inak sú dráhy radiacej páky.Ešte jedna maličkosť môže byť (hoci tu by nemala byť) sú dve možnosti (verzie) na konci laniek,systém spojenia lanko /radič prevodov (u prevodovky)
andrew007
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2017 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew007 »

Ak sa smiem spytat ten mechanizmus paky ako vychadza cca financne ? To lanko ma byt vraj totozne, vsade sa spominala vymena paky - mechanizmu ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja som kupoval tento rok za pár drobných Oct. II ...na G5 to je ešte menej nejakých 8 e.- z Allegra
[img]https://i.postimg.cc/6ThXPgDV/a.jpg [/img]

ešte aj predajca je 100%-ný
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan ale výsledná suma je aj s poštovným cca 20€ . To píšem len pre obraz, keď by objednával len jednu vec aby nebol prekvapený že cena sa mu skoro zdvojnásobí.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jasne,zadarmo kuriér nechodí.Ale ani za 20 mu to ako komplet nik na slovensku nedá,môže pokojne behať aj tu po vrakoch,ale ani to nie je zadarmo,je to palivo a čas.Ja naťukám objednávku za tri minuty a idem si prebrať zásielku až kuriér volá že je pred dielňou.Lepšie by to mohlo byť jedine že by to ešte aj namontovali,poliak to hravo spraví u mnohých vecí že aj namontuje,sú to trocha iný obchodníci.Samozrejme ak pán vie lacnejšiu verziu zariadi sa podľa tej.Objednám si climatronic za 5 e.- tak by bolo už ozaj trocha nefér chcieť aby to bolo aj z dopravou,toto je to isté.Boli aj za 3 e.- ale dal som prednosť 100% nému,lebo ako pán Bella z AutoFra ma v počiatkoch zvozil že...s ko.mi sa neobchoduje,a dobrý je v podstate iba 100%-ný
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Poliak moze mat aj 300% hodnotenie aj super cenu aj neviem co aj tak je to vzdy problem co od neho pride. Naposledy skusenost z nemecka poliak peniaze ma 2 tyzdne a ani tej pi.i poslat tovar az ked mu clovek povie ze za nim posle znamych blizko neho zrazu peniaze naspat. Dalsi znicena citliva kablovacka a v prdeli konektor, ktory sa neda kupit, zamaskovane a schovane ani zmienka, ze je problem a 100%tny to s kludom posle nech si to clovek riesi ako vie a vymysla so stastim aby to dal dokopy ako to ma byt. Su to smradi od prveho po posledneho a nikdy mi tento nazor nikto nezmeni.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Takto. Nie je to len tak vymeniť. Mal som Golf 5 2008 1,9tdi. Original tam bola 5.st prevodovka. Kedze som upravoval ten motor na 200PS, chcel som vyhodit 5.st prevodovku, dost vysoko tocila. Daval som 6.st prevodovku (jednu mám ešte zostala). 5.st ma inu spojku. Jedine čo sedí je príruba. Čo musiš všetko pomeniť? :342a: Tu je rozpis:
- štartér
- dvojhmotu
- spojku
- prítlačný tanier
- držiaky prevodovky
- poloosi
- radiaca páka s kulisou a lanovodom
- niečo išlo ešte na prevodovku kde šiel lanovod, uz nepamätám
Takže nemyslím, že nájdeš takú prevodovku, že len prehodíš
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám obe,šlo by porovnať,ale nesmiem dvíhať tak skúsim iba tak popozerať.Ale ak si spomínam matne,už som tú výmenu robil,vybavuje sa mi riešenie radenia a zavesenie na silente inak.Myslím že spojka ostávala hoci hydraulika je inak riešená,polosy tiež bez zmeny,flauše sú rovnaké..Ak k tomu bude prístup to pozriem.Mám miliardu nafotení,ale tie roky sú už kdesi na zálohových DVD,musel by som to nesmierne potrebovať to porozbalovať a hodiny prehladávať
andrew007
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2017 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew007 »

Velmi pekne dakujem z odpovede obidvom z Vas . Ak by sa to podarilo pozriet orientacne aj to by pomohlo . Zacal som medzicasom zhanat 6kvalt po bazaroch ale kupovat macku vo vreci ktora vydrzi mesiac veru nechcem .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nuž tak Lubo mal úplnú pravdu.Treba ale povedať že šesťstupeň čo tu mám je DRW jednu perfektnú nie je k 77 kW verzii a teda je všetko zosilnené,flaušne sú už 120 mm pre poloosi,logicky do lamely ide iný priemer osky z iným drážkovaním atd.Potom ale som vykutral nejaké veci ktoré boli garantovane zo šesťstupňa,a tam už flaušńa je 100 mm ako u päťky.Žial zachoval som si len synchrá a pár vnútorných vecí.
Proste...treba pátrať ďalej,rozhodne sú obe určené (GQM aj GQQ) pre ten istý motor,z čoho by vychádzala rovnaká dvojhmota aj spojka.Flaušne majú rovnaký priemer,aj to by teda sedieť malo.Konečné sprevodovanie je rovnaké,iba u jedného delené na 5 stupňov a druhého 6 st. Treba zistovať ďalej prv než do toho vleteť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

xentry napísal:Poliak moze mat aj 300% hodnotenie aj super cenu aj neviem co aj tak je to vzdy problem co od neho pride. Naposledy skusenost z nemecka poliak peniaze ma 2 tyzdne a ani tej pi.i poslat tovar az ked mu clovek povie ze za nim posle znamych blizko neho zrazu peniaze naspat. Dalsi znicena citliva kablovacka a v prdeli konektor, ktory sa neda kupit, zamaskovane a schovane ani zmienka, ze je problem a 100%tny to s kludom posle nech si to clovek riesi ako vie a vymysla so stastim aby to dal dokopy ako to ma byt. Su to smradi od prveho po posledneho a nikdy mi tento nazor nikto nezmeni.

Matematika znie takto.Koľko podvodníkov a špinavcov je na slovensku ? V Poľsku je to 10x viac už vzhladom na veľkosť štátu a počet ľudí.Od roku 2009 len povrchným odhadom som od poliakov kúpil 5-6 tis vecí.Reklamácie tuším tri,dve chyby kuriéra,poškodenie prepravou dokonca zmiznutie v kuriérskej spoločnosti toho bolo aj desať.Ale oficiálne reklamácie tri.
Poviem prečo....čítam od prvého po posledné písmenko čo poliak píše,a ak nie je mimoriadne nutné,neobjednám od niekoho kto tam jednak nemá dosť predajov a jednak nemá 100% hodnotenie.Takže nesúhlasím že 100 % je k ničomu.Môže byť,ak má zatial predané dva kusy,ale treba si prečítať čoho koľko predať a aké veci.ja hovorím že hajzlíkovi sa dá nahrať ak sa nečítajú dostupné veci.Nie raz som bol v minulosti zvozený,ba mi aj objednávku zrušil pán Bella nech si vyhliadnem iného,tento tu je hu.. to je riziko.Radšej zaplatím drahšieho ak mám pochybnosť,alebo dokonca všetko ruším,to nie je výnimočná vec.Ale výsledok je - žiadne kotrmelce
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Mam 6.kv HDV v perfektnom stave, hodi sa aj za ine kody. Dlhe prevody

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Janes94 a 14 neregistrovaných