Aké auto by ste si kúpili do 5000€? Mazda, Škoda, Ford, atď.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Dexter89
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.12.2019 14:39
Zdieľať na Facebook

Aké auto by ste si kúpili do 5000€? Mazda, Škoda, Ford, atď.

Príspevok od používateľa Dexter89 »

Uvažujem si nad kúpou auta, do spomínanej ceny, čo potrebujem:
Benzín, max 2.0
Ročník od 2006
Mám 190cm takže dosť miesta aj vpredu aj vzadu
SPOLAHLIVÝ MOTOR
Klíma
Elektronické predné okná
Bez turba
Nad čím som uvažoval, sú MAZDA 6, len viem že tie strašne hrdzavejú, OCTAVIA 2 1.6 MPI, len som čítal že strašne sa kradnú, Fabia Combi 1.6, len sa bojím že interiér bude úzky... Alebo Ford Mondeo, len čítal som že drahý je servis... Ešte je tam Toyota auris, len to je trocha málo muziky za tolko peňazó, aspoň podľa mňa... Máte s tými autami skúsenosti? Alebo máte niečo iné, ktoré by som si mohol pozrieť? Ďakujem! Francúzke a talianské som si nepozeral, lebo všade som čítal, že elektronicky nie sú na tope nejak...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemôžeš vyberať takto,lebo nikdy nič nevyberieš. Hrdza...je problém nekúpiť tam kde vidíš náznak ? Kradnú sa...nie,ukradnú ho somárovi ktorý vyšiel úplne v ústrety lebo neurobil nič proti tomu a ešte to aj zaparkuje aby im to uľahčil,to nerozoberajme.Drahý servis... nebehaj po somároch a nebude drahý.Ak nevieš ako sa rozozná somár od človeka ktorý rozumie tomu čo robí,môžeme v inej téme alebo ss a vysvetlím.Spoľahlivý motor...lotéria,nikdy sa všetko čo už má za psie kusy za sebou nedozvieš,takže pomôže hladať typické veci pre dané auto,tj recenzie aby nemalo vrodenú srdcovú chybu,snáď sa tomu dá rozumieť.
Úzke...sadni a ividíš. Francúzske a talianske kľudne pozeraj,aj tam sú autá ktoré by gazda dral celý život keby sa mu už okolie nesmialo.
Málo muziky....každá muzika musí hrať,minimálne na STK,takže mnohej by sa kadekto zriekol keď mu zrástli lebečné mapy,ale ...tie sprostosti tam proste má a serú sa.Skús to nejako inak,takto nič nevyberieš
Dexter89
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.12.2019 14:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dexter89 »

Ďakujem za podrobnú reakciu, skúsim si zmeniť veci v hlave, a trocha inak sa k tomu postaviť, ako si hovoril :) Ináč preto sa bojím takýchto vecí, a preto ma tolko somarín trápi, lebo pár krát som už bohužiaľ doplatil na to s autami, lebo nebol som dosť opatrný, a nešiel som dosť do detailov, teraz sa snažím na všetko si dať pozor, na čo sa len dá, čítam si nonstop recenzie, testy, atď... Pravdupovediac najviac sa mi páči tá MAZDA 6-ka, to dostalo najviac pochvaly zo všetkých strán, spolahlivosť, výbava, atď... až na tú hrdzu, ale dobre si povedal, treba si hladať, kým si človek nenájde taký kus, čo je v dobrom stave :) Ďakujem ešte raz :)
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Tú Mazdu ti málokto odobrí, tam je kombinácia hrdze a papierovo tenkých plechov. Ja ti odporúčam MPV https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 77886bc340
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Veľmi dobre Ti radi prispievateľ nad mojím príspevkom.
MPV skrátka znamená multi-purpose-vehicle , čo znamená vozidlo všestranne využiteľné na rôzne účely.
Ja odporúčam Chevrolet môže byť aj Orlando aj Cruze..ale len s motorom 1.8
ja viem, že všeobecne sa na Slovensku pozerajú zvrchu na túto značku ,ale Daeewoo - Chevrolet sú vytrvalé, spoľahlive a dobre fungujúce motory,pravda v rukách starostlivého gazdu, ktorý dá tomu motoru,to čo potrebuje,a nie je len vodič od kľúčika a od tankovania a žiadna údržba ho nezaujíma... :zg282:
Dexter89
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.12.2019 14:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dexter89 »

Pozeral som aj tie CRUZY, pekné sú, ale keďže v poslednom čase nonstop si čítam recenzie o všetkých áut, ktoré sa mi páčia, čítal som že tam elektronika zvykne robiť bordel...
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Ak hľadáš spoľahlivosť treba ísť do japonca ,napr Mitsubishi lancer si nepozeral? Alebo honda accord ,toyota avensis aj mazda nájsť zachovalý kus a dat ho poriadne ošetriť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 64 neregistrovaných