Skoda Fabia 1,4 mpi - kontrolka chladiacej kvapaliny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

richard.janosik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.11.2019 18:38
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia 1,4 mpi - kontrolka chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa richard.janosik »

Zdravím potrebujem poradiť. Mam auto škodu fabiu I 1.4 mpi 2002. Pred rokom mi svietila kontrolka chladiacej kvapaliny prasklo mi tesnenie pod hlavou hlava bola na vybrus nádobka sa dávala nová menil sa aj chladič. Kontrolka mi po pol roku stále svieti pravidelne ked je vonku nižšia teplota alebo mráz a auto je ráno zamrznuté hneď po naštartovaní sa rozsvieti kontrolka a keď sa až auto zohrejeme a znovu nastartuje tak prestane svietiť. Kvapalina je čistá nezmizne. Vie mi niekto poradiť kde by mohla byt chyba. Ďakujem za odpovede.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

Ahoj, skus doliat par deci chladiacej kvapaliny. Ked je zima, hladina chladiva v expanzke mierne klesne a zapne kontrolku. Ked sa motor zohreje, hladina stupne a pri dalsom starte je uz vsetko v poriadku.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

zalej nadobku na max, nastartuj a skontroluj, ci svieti. Skontroluj pri takto beziacom motore, ci hladina neklesla a ci neklesla az pod min
richard.janosik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.11.2019 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richard.janosik »

zsvatos napísal:Ahoj, skus doliat par deci chladiacej kvapaliny. Ked je zima, hladina chladiva v expanzke mierne klesne a zapne kontrolku. Ked sa motor zohreje, hladina stupne a pri dalsom starte je uz vsetko v poriadku.
To som už skúšal. Ak bola kvapalina v hladine medzi minimom maximom v strede stále som trosku doliql a pomohlo to. Momentálne som presne na maxime bojím sa ak prelejem maximum že to tiež nebude okej hladina pri štarte ani pri zohriati neklesá ani ne stúpa. Mohol by to byt nejaký senzor co to kontroluje alebo chyba v nádobke? Pravidelne len pri mrazoch
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Zdar, keď bola hlava dole zmerali sa aj presahy vložiek ? Častá chyba sú utopené vložky valcov po oprave. Skús zdemontovať nádržku a zvnútra ju prepláchnuť jemne technickým benzínom čím odstrániš mastnotu medzi ihlami snímača a hneď budeš vedieť odkiaľ vietor fúka...
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

Tak podme inym smerom. Kedze pises, ze chladiaca tekutina je cistá...
Problem moze byt aj v pristrojovej doske. Je to casta zavada u starsich Fabii. Zeleny konektor ma v pripojeni na plosak zly kontakt. Prejavuje sa to najmä nelogicky svietiacou kontrolkou chladiacej kvapaliny, tiez palivomer ukazuje nezmysly, a treti najneprijemnejsi prejav su vypadky imobilizeru.

A staci par stupnov v kabine navyse, a vsetko sa javi v poriadku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 27 neregistrovaných