Audi Q5 2,0tdi 8R - termostat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

prizm38
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.10.2013 19:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Audi Q5 2,0tdi 8R - termostat

Príspevok od používateľa prizm38 »

Zdravim pani.Poprosim vas..Nema nahodou niekto schemu vody z audi q5 2014 quatro..kod motora CJCD.Problem je pokles teploty z 90 az niekde k 75 C.Po dialnici v pohode..ako nahle zjazd z kopca alebo mesto,teplota klesa.Predpokladam ze ma termoregulator a 2 termostaty.Uz som to riesil na B8 a bol vadny termost pred EGR.Prdpokladam ze aj tu bude obdobny problem len to potrebujem najst.
Dakujem
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Teraz som uvedomil že je to presne ten motor čo som tu dával tému na G13.Pri tomto motore je viacej krehkých miest,jedno z nich je zalepovanie clonky nad vrtulou vodného čerpadla.Na strane 28 je osciloskopický záznam regulácie,ja som si s ním svoje užil
Ale kritických miest je viac než dosť.Motor má spústu okruhov a stačí aby G13 emitovala do systému šlemy,príde k nedostatočnej funkcii niektorého okruhu,čo môže spôsobiť pokojne že si RJ vyhodnotí ako nutnosť chladiť a neobmedzovať.Je to prekomplikovaný systém ktorý je z dôvodu maličkých rozmerov stavaný na uzučkých prietokoch v chladičoch,tak v kúrení ako napr vo vodou chladenom intercooleri.Systém má PWM riadené čerpadielka aj vodné čerpadlo,takže to je nutné skúmať jedine takto
[img]https://i.postimg.cc/rz0hJF0G/DSCN8535.jpg [/img]
Želám nech sa pátračka podarí,ale najskôr to bude tvrdý boj a veľa nie práve príjemných úkonov,ten silikát v expanzke ešte pár motoristov "ocení"
prizm38
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.10.2013 19:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prizm38 »

Super ďakujem.. Zajtra sa ide na to.. Dám potom info
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 19 neregistrovaných