Prípravok na ošetrenie povrchu pneu

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wliw
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.11.2006 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wliw »

dzaba4 napísal:Ked citam tie rady silikon na gumu alebo pridem do nejakeho obchodu s autodielmi a pytam si nieco na osetrenie gumovych tesneni a hned mi nukaju silikonovy sprej, tak neviem co si mam mysliet.
Zo skoly si dobre pametam ze silikon a guma nie je dobra kombinacia. Silikon lepta gumu, nie tak ako olej ale lepta... (silikon je v podstate synt. olej).
To ze to po aplikacii na gumu vyzera dobre a "mokro" este neznamena ze je to dobre...
JJ to Máš pravdu, ale len čiastočne. Silikónov je viac druhov. Základ silikónu je to čo určuje kvalitu silikónu. Treba sa báť silikónu, ktorý je na petrlolejovej báze (priesvitná žltá tekutina zvyčajne). Má výrazné čstiace účinky avšak zanecháva a tmavý povrch, ale bohužiaľ rozpúšta vosky, živice, ktoré sú v penumatikách a tým dichádza po čase k praskaniu a vysúšaniu pneu. Dobrý silikón je na vodnej báze (mliečka) , nemajú však takú výdrž, ale nespoškodzujú pneumatiku. Silikón je všade, čo sa toči okolo pneu a plastov ... dokonca aj prípravkov na protekciu (niektorých), takže rezultat'vne povedať, že silikón je svinstvo sa nedá :)
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

[img]http://data.vsedomu.cz/auto/0005/460/si ... -400ml.jpg[/img]
A čo vravíš na tento? A keď ste tu rozbehli to poškodenie, ako alebo kedy zistim že po silikone je pneu poškodená či nejako inak znehodnotená????
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

Marekskk ty mas asi toho yoyota rad
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

a veľa lol ...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak tak, ja pred zimou natriem vsetky gumove tesnenia okolo dveri na vsetkych autach co mam teda robota na tri minuty a NIKDY v zime mi dvere neprimrzli.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
obelix123
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.10.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa obelix123 »

trosku to tu ozivim , cital som ze na konzervaciu gum pri vyrobe aby vydrzala OK aj tie 4 roky pri nepouziti a bola stale ako nova aj vlastnostami sa napusta - osetruje neakym tekutym voskom
takze moja otazka znie hlavne koli uskladneniu pneu na sezonu , cim ich osetrit aby nestratili svoje vlastnosti ?
viem ze maju byt v tmavej a chladnej komore , ale akym pripravkom
dik
Atavius
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.08.2011 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atavius »

obelix123 napísal:takze moja otazka znie hlavne koli uskladneniu pneu na sezonu , cim ich osetrit aby nestratili svoje vlastnosti ?
Toto by mňa tiež zaujímalo. Viem, že sa tomu hovorí konzervácia pneu, ale keď hľadám nejaké prípravky vyslovene na toto tak ich práve veľa nie je. Našiel som jedine:
SONAX Pena na konzerváciu pneu
Prípravok na konzerváciu pneumatík Pneubel

Z popisu mám však pocit, že je to isté ako všelijaké výrobky pre tzv. tire dressing tj. len aby pneu dobre vyzerali, ktoré boli v tejto téme spomínané. Otázka teda znie či niekto netuší čo na konzerváciu používajú v pneuservisoch respektíve čo použiť na ošetrenie pneu pri uskladnení.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

nazdar, takže dneska som prezul aj ja, pekne som tie letné odkamienkoval,vytiahol klince :D a vyvapkoval, teraz čo na ne nikdy som žiadnu ochranu na pneu nedával takže ak máte niečo dlhoročne odskúšané kľudne sa podelte, dočítal som sa tu že niesu dobré na olejovej báze toť vše :) a nieje to len marketing že to treba ?

//
@marekskk ten spray coyot 3,50e v autokelly https://www.autokelly.sk/Product/AC-C5318/1198725

pena 4e https://www.autokelly.sk/Product/AC-C20 ... 2;40109525

ostatné tak okolo 10eur https://www.autokelly.sk/Catalog/osobny ... 2;40109525# ale sú v tej kategorii aj čističe čiže treba čítať
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Nie je podstatne cim ich nagebris ale ako ich mas a kde ulozene.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

su na stojane a v takej drevenej bude vonku a zakryte vrecom

no zacinaju praskat na to ze maju 4r oktober 2015 bridgestone
Obrázok
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

To ze ich mas na stojane uplne vyhovuje.Z praskanim neurobis nic aj keby si ju natrel hocicim.To je len vrchna vrstva.Preto sa neoplati kupovat pneumatiky do zasoby.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v zivote cloveka je prilis malo casu a penazi na osetrenie pneu :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

dobre presvedcili ste ma :D :D ani sa mi to nechce kupovat radsej kupim mladej kvety :D aj tak podstatne je ich po sezone umyt odkamienkovat a dat na stojan alebo zavesit to uz nerobi drtiva vacsina ludi..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja ich dam na stojan, takze som urobil dost :-)?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

A ja oprem o stenu tak ako poslednych x rokov od kedy vysli z mody OR 34 :)

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných