Honda Civic 1.4

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robo199
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.08.2019 18:55
Zdieľať na Facebook

Honda Civic 1.4

Príspevok od používateľa robo199 »

Zdravim vospolok.
Mal by som na vas prosbu. Mam moznost kupit tuto hondu civic 1.4 73kw, lenze som zistil ze na aute bola v roku 2015 skodova udalost. V screene vidiet ktore diely boli nahradene pripadne opravovane.
Chcem sa skusenejsich opytat, ist do kupy tohto auta alebo sa mu radsej vyhnut?
Dakujem za odpovede
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Dobré autá sa za dobrú cenu nepredávajú.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To predsa nebolo také poškodenie, ktoré by malo zásadný vplyv na stav auta ako celku.
Konečne aj náklady na opravu vo výške cca 450 euro v tom čase potvrdzujú, že išlo viac-menej o drobnosť.
Skôr sa zameraj na celkový technický stav podvozku a motora.
Pokiaľ bude inak všetko v poriadku a je dobrá predajná cena, tak by to nemalo znevýhodňovať toto auto voči iným, ktoré môžu mať nejaký iný problém o ktorom ani nevieš.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

preber to s majitelom, mozno bude mat aj nejaku fotku a zober si so sebou mechanika, pripadne to daj pozriet v servise

ta cena za opravu je asi ta co pouzivaju pre vypocet, cize realna bola mozno aj 2-3 nasobna
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď je cena opravy v Kč, tak najskôr bola oprava robená v čechách a posledný slovenský majiteľ ťažko bude mať fotku pred opravou.
A to mi vysvetli ako môže byť takáto drobná karosárska oprava v reáli 3-násobne drahšia ako vykalkulovaná ?
carbi
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 28.02.2010 09:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carbi »

mna by to az tak netrapilo karoseria ta neodvezie dolezitejsi je motor a pod. radsej spolahlivy motor a zla kasna ako tie nove 1.2 motorceky vhodne skor do auticok na dialkove ovladanie sam mam take auto ale s 1.8 a bolo burane no je spolahlive a a je to jeden z poslednych poctivych motorov to sa tyka aj 1.4
carbi
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 28.02.2010 09:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carbi »

aby ma niekto nechytal za slovicka nieje burane ako burane...chapeme
robo199
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.08.2019 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo199 »

Vdaka za odpovede :)
Este by som mal taku otazocku, pri obhliadke vozidla mi majitel povedal ze po meste zvykli bezne jazdit na 6 prevodovom stupni. Netrpi tym motor?
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

po meste niektori na 50tke jazdia 40 a niektori aj 90 .. takze treba zistit :d :D ak s tym jazdili obcas aj mimo mesto a povytacali to, tak by ta 6tka v meste nemusi byt tragicka

wilz,
jednoducho :d :D
posledna skusenost - vymena celneho skla, odhad cez Audatex 279 eur, finalna realna suma v autorizaku bola 742 eur

v tych odhadoch rataju sumu 10 eur s DPH za pracu :41c2:
nastastie je to iba odhad a vyplatili to normalne cele
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

robo199 napísal:majitel mi povedal ze po meste zvykli bezne jazdit na 6 prevodovom stupni. Netrpi tym motor?
Majiteľ bol magor a ja by som sa radšej poobzeral inde.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Budeme sa držať zadania :4012:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ach ta Cebia…
https://ibb.co/LtQsrdb
https://ibb.co/bLKhqkZ
https://ibb.co/gjrNs26
To su fotky po nehode. Airbagy nevyleteli, auto pojazdne. Oprava v autorizaku, kapota, svetlo, naraznik, blatnik, ozdobne listy, plastova lista nad naraznikom plus dake drobnosti, praca, lakovanie. Cena? Cez 5000€.
Fotky si uchovavam, keby to nahodou Cebia vyplula, kedze to bolo riesene v autorizaku. Ziaden nosnik nebol dotknuty, meneny…
A nedavno kupene druhe auto. Havarovane. Predok, no trochen viac, kedze KO naraznik, vyztuha pod naraznikom, plast pod naraznikom, kablovacka pod naraznikom, svetla odlomene uchyty, predna kapota posunuta az rozbila celne sklo, chladice voda, klima KO, krabica akumulatora KO, RJ motora KO (je uplne vpredu), 2x airbag KO, napinaky taktiez.
A co na to Cebia? Ta jejich 100% istota?
https://ibb.co/wwqFNBg
Je auto havarovane, ak mi niekto prepuci napriklad dvere na parkovisku a ja to dam opravit? Je auto havarovane, ak mi niekto nacuva do auta a ja budem musiet riesit svelo, naraznik, blatnik?
Je, je, je.
A ked vo fabrike prelakuju kasnu a niekto premeria vrstvu laku, to je tiez burane?
Ked po predaji v ramci zaruku riesia opravou zistene nedostatky laku? To tiez je akoze po havarii?
Skusene oko mechanika dokaze odhalit zasahy do nosnikov. Nikto uz nikdy nedokaze v dielni urobit to same, co robot vo fabrike, aspon co sa tyka zvarov, nanesenia stycnych tmelov a zrovna tak lakovanie a striekanie ochr. tmelu.
Ta Cebia, mozno tak dobra na zistenie dakeho zalozneho prava, lizingu a podobne, teda, pokial su podrobne info o majitelovi. Ostatne su bezcenne informacie.
Cebia sa pretlaca reklamami, ale o jej failoch je toho aj na internete popisaneho dost. Akurat, ze jejich informacie su iba informativneho charakteru, bez akejkolvek pravnej formy. Takze jejich report je kus bezcenneho papiera.
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní