Skoda Octavia 1.9 tdi 66kw - startovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

richard308
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.11.2015 04:20
Zdieľať na Facebook

Štart 66 je Octavia

Príspevok od používateľa richard308 »

Nie je možné,aby ti toto robila,lebo henten motor je nezničiteľný a funguje stále,mal som presne takú.
Takže ten majster čo ti menil rozvody ti ich si isto určite na 100,% nap..rd nastavil,takže tak.
Takže ventile, vacka a kluka nie sú zosuladene.
Este môžeš mať odpaleny snímač otáčok kľuky,alebo vačky,alebo máš durkavu niektorú podtlakovu hadicku a trva dlhšie,kým sa vytvorí potrebná kompresia na odpálenie zmesy.
Ale najskôr daj skontrolovať tie rozvody,ale aj si kúsok zručný, dokážeš to aj sám. Nie je to zložitý motor a preto je úplne najlepší,aký bol kedy vymyslený a namontovaný do auta.
richard308
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.11.2015 04:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richard308 »

A vždy začínajú od tých najlacnejších vecí a v cerpadle to isto nebude,máš jednoducho mechanika,ktorý chce na tebe zarobiť
richard308
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.11.2015 04:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richard308 »

Prepinaci ventil klapky sacieho potrubia je skrtiaca klapka ktorá je na sacom potrubí vzduchu,pod od vzduchového filtra ku motoru po rúre a ona je schovaná v kovovom obale, ľahko demontovatelna vec a je na nej snímač prietoku vzduchu,len to vyhod,vycisti a malo by to byť ok. A ešte vyčistí aj snímač čo je ako prvý na filtry vzduchovom. By som sa nečudoval,keby bola aj klapka trošku priskripnuta.
Sem tam treba poriadne potocit ten motor,on znesie 4000 v pohode ale tak na 3-4prevode a kľudne aj 10-15km. Bude to trošku nepríjemné na uši,ale vydrbe ti bordel z motora,to je jedno že nemá DPF. Daj si silnejšie rádio aby si to tak nevnímal
richard308
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.11.2015 04:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richard308 »

11octavia12 napísal:dakujem vsetkym za rady. Takze sa urobilo autodiagnostika cez pocitac. kompresia vo valcoch je v poriadku no na jednom valci ze slabsie ale to po tolkych kilometroch je normalne. podla znameho rozvody su vymenene spravne takze v rozvodoch neni chyba. cez pocitac ukazalo toto : prepinaci ventil klapky saciho porubi (239) preruseni nebo zkrat na kostru P3105-35-10 --- Sporadicka. toto ukazalo pocitac nedalo odstranit chybu. kupil som taky cistiaci sprej na motory a vycistil som cerpadlo pod krytom motora. je ciste. Dozvedel som sa ze predosly majitel mal problemy so startovanim uz dlhsiu dobu. Neviem ci treba tesnenia kupit na vstrekovacie cerpadlo, alebo moze byt aj triska tovie kolko by stala oprava no nemam tolko financie kedze platim hypoteku a v servise v RA vela pytaju na opravu. skuste mi poradit dakujem.

Nič nerob môj pekný krásny zavolaj mi sem na toto číslo 0902 112 289 a ja ťa budem aj v spánku navigovať,ten motor poznám naspamäť. Nikomu nedávaj 350ojro a umyť to môžeš,nech ho máš krajší,tam to s palivom nemá nič,tam je vzduch na príčine. Zavolaj ja ťa uvediem do reality
richard308
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.11.2015 04:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richard308 »

https://forum.octaviaclub.cz/topic/3134 ... i%C4%8Dek/

A tuto si pozri ten ventil, ktorý to je,keď budeš meniť tie hadičky a pôjdeš ich kupovať dávaj si pozor,lebo niektoré majú väčší a niektoré menší vnútorný priemer,síce na hento sú vlastne rovnaké a meter tej hadice, kvalitnejšej stojí do 5eur,tak ak to budes meniť,tak obrazcok pri sebe,keby si si nebol istý. Takže oprava asi 10ojro dokopy a pozri aj či máš snímače dobre podotlacane a či nemáš káblik prerušený,keď sa budeš s tým baviť to uvidíš.
Keby čo tak zavolaj,dúfam že som ti pomohol
jozef.hraskovec
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.12.2019 20:31
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef.hraskovec »

Tieto chyby sa stávajú pravidelne. Ja som potom začal chodiť pozerať online seriály a filmy sem. Všetko sa vyriešilo. https://filmplanet.to/

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 26 neregistrovaných