VW Touran - osvetlenie kufra

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Peto34
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.04.2009 19:59
Zdieľať na Facebook

VW Touran - osvetlenie kufra

Príspevok od používateľa Peto34 »

Dobrý .Chcem sa opýtať ,mam touran r.2006 a nesvieti my svetlo v kufry ,sulfidka žiarovka je ok...ale nejde prud do žiarovky. Kde mám hladať chybu? Neviem kde je to zapojene? Vnutorne osvetlenie na strope ostatne svetla svietia vnutorne svietia.....Dakujem...
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Možno poistka ,ale na asi 99 percent to budu prelamane vodiče v gumovej prechodke 5 dverí.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Neviem prečo by svetlo na bočnej stene kufra malo mať niečo spoločné s káblami idúcimi do piatych dverí, na tomto fóre každý druhý prelamuje vodiče v gumovej prechodke do niektorých dverí.
To osvetlenie kufra asi nebude mať samostatnú poistku a keď všetko ostatné funguje, tak poistka bude asi v poriadku, ale samozrejme treba skontrolovať aj príslušnú poistku.
Neviem ako si meral to že nejde prúd do žiarovky, ak je to tak, potom treba kontrolovať prívodný kábel až po miesto, kde v ňom napätie je.
Inak skôr by som hľadal problém v prerušenom ukostrení toho svetielka.
A žiarovka je dobrá na pohľad ? alebo je nameraný na nej nejaký malý odpor ?
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Bol som raz v servise (sice skoda ale moze to byt podobnemozno aj totozne) lebo raz mi svetlo svietilo inokedy nie.
Podozrenie bolo na zamok vodica, ale kedze sa to potom nejako umudrilo, tak som nemal moznost si to overit.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ked som kupil nove auto, pri preberani som zistil ze nejde svetlo v kufri, reku veduci toto treba spravit :41c2: , asi chyba/vypalena ziarovka a idem het...a on ze nene, to sa musi prehrat software a naozaj asi za pol hodku to islo a ziarovky ani nicoho sa nedotkli :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

wilz, s prechodkou to môže mať spoločné to, že ňou idú káble od zámku kufra, v ktorom je mikrospínač, ktorý to svetlo ovláda.

Alebo môže byť problém v samotnom mikrospínači, u konzernkrámu nič nezvyčajné.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Áno, nedomyslel som to celkom.
Ale pokiaľ zámok kufra funguje, tak to asi nebude mikrospínač, pretože v tom zámku, pokiaľ si dobre pamätám, nie je samostatný spínač pre to svetielko v kufri.
Trocha ma nabudilo to lámanie káblov v prechodke dverí, pretože nech sú už „komzernkrámy“ hocijaké, nemám dojem že by používali kábliky s nejakou podradnou izoláciou
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

bajo777 napísal:..a on ze nene, to sa musi prehrat software a naozaj asi za pol hodku to islo a ziarovky ani nicoho sa nedotkli

No asi ten technik už mal nejaké skúsenosti, keď vedel čo chce robiť, ale desí ma tento svet áut, keď už aj na nesvietiace svetlo v kufri treba prehrávať software auta
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

pravdepodobne máš zlý mikrospínač v zámku kufra ,moj odhad 99%,riešil som to na Golf V ,čo je obdoba tvojho Tourana ,
mikrospínač tam spína kostru,ktorá tam na tvojom svetielku s určitosťou asi chýba,vyriešil som to tak že som prisposobil dverový spínač z Felicie na hranu kufra a viac už s týmito VW vylepšeniami nemám problém ,svetielko spoľahlivo svieti...
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

opravujem odhad na 100% ...
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

neviem nebudem sa hádať ,možno to záleží aj od ročníka,modelu atď. ale nieje náhodou mikrospínač len v zámku vodičových dverí?
pokial by to bolo tak ako píšeš ,svetielko by ti svietilo ale nefungovalo by ti správne DO ovládanie na kufor.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

každé dvere majú svoj zámok a tam je tých mikrospínačov viacej,kufrové majú zámok na 3 pin ,tie 3 piny slúžia len na to svetielko ,info pre RJ, motorček zamykania kufra je ovládaný inak,odpoj svetielko kufra zmeraj či tam máš +12V
voči karosérii,ak áno ,tak máš 2 možnosti,buď nový zámok ,ktorý ti časom znova odíde ,alebo prerábka na mechanický mikrospínač,ktorý spína kostru ku svetielku...popis predtým a máš pokoj...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných