Toyota Auris - motorizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

uwa0944710873 napísal:Ktorý benzínový motor točí pri 130 km/h menej ako 3 tisíc otáčok?
napr. nova vitara 1,6 , 6AT ...okolo 2300, ak ma pamat neklame,upresnim ked sa mi skonci rekreacia v nemocnici
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Chlapi, pozerám, že sa začali prudko kradnúť aurisy hlavne hybridy. Aký majú dôvod ju kradnúť? Na diely? Chcel som ho kúpiť, no asi prejdem s rozhodnutím na suzu vitara. Tá zatial nebola odcudzená ani jedna...
Mimochodom tiež vidím, že idú na dračku hondy crv/accord aj mazdy6 :-(
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Napíšem moju recenziu na Auris TS Hybrid z roku 2016, ktorú mám od 9 oktobra. Odvtedy som najazdil už 11 600km, 95% na diaľnici. Pre mňa sa stala spotreba po značne negatívnych skúsenostiach s dieslami druhoradou záležitosťou. Prvoradá je pre mňa spoľahlivosť a tú dúfam budem aj mať. Čo sa týka spotreby, tak samozrejme si ju zapisujem na spritmonitor a vychádza mi na 5,6l/100km s 95% podielom diaľnic. Je veľmi zaujímavé, že presne takúto spotrebu som mal aj s OII 1.9 TDI. Tie isté trasy, ten istý štýl jazdy. Pritom hybrida trošku viac naháňam, lebo kým zrýchli na 130km/h, tak to trvá dlhší čas, ako s čipnutou 1.9 TDI :-)

Podvozok:

Bol som veľmi prekvapený podvozkom, aký je stabilný. Žiaľ je to na úkor komfortu, ktorý trošku trpí a je cítiť "každý kamienok". Som zvedavý, keď s ním prídem na SK, ako bude zvládať bežné slovenské cesty v katastrofálnom stave.

Na odhlučnení podvozka by mohli Japonci ešte popracovať. To aj Octavia prvej generácie bola omnoho tichšia napr. pri prejazde mláky, alebo keď klepká dážď na okná a strechu. Na to, že je to rok 2016, tak veľký mínus pre Toyotu.

Motor:

Motor je tichučký do určitých otáčok. Niekde som sa dočítal, že 1.8 hybrid točí maximum len 4400ot. a ak dám plný plyn, tak veru je dosť hlasný. Takže zase to odhlučnenie. Pri bežnej jazde je však veľmi tichý, ani ho nie je počuť. Pri 130km/h točí približne 2500ot. a počuť ho nie je, počuť len vzduch obtekajúci karosériou.

Cez víkendy jazdím aj mesto, okresky. Chodím na výlety, takže aj batéria sa plne využíva. Vybíja, dobíja. Avšak tá pomáha motoru aj na diaľnici, napr. pri zrýchľovaní. Pri jazde v kolónach jazdím čisto na elektrinu, takže pomáha to.


Keby sa niekto pýtal, prečo som si kúpil hybrida, keď jazdím diaľnice. Žijem v Dánsku a tu sa platia dane za vlastníctvo auta a sú kategorizované podľa priemernej spotreby výrobcu. Čiže výrobcovia, čo klamú najviac, tí sú najpopulárnejší. Človek žijúci v Dánsku si nekupuje auto podľa toho, aké chce, ale podľa toho, na akú daň má. Napr. takých Citroen Cactusov tu uvidíte veľké množstvo, no lebo spotreba 3,3l/100km podľa výrobcu. A to znamená najnižšiu možnú ročnú daň v prepočte 33 euro ! Pre porovnanie moja Octavia II. mala spotrebu od výrobcu 5,0l/100km a to znamená, že som platil 733 euro daň ročne... Viem si aj lepšie predstaviť minúť 733 euro, ako na idiotskú daň, nehovoriac o tom, že autá stoja dvojnásobok ostatných áut v Európe. Fabia 1.0 MPI nová? Od 18.000 euro. No nekúp to !
Takže preto hybrid - spotreba 3,5l/100km, ktorá sa dá v meste reálne aj dosiahnuť, diaľničná je o dva litre vyššia. Daň je 88 euro ročne, takže prvý krát s úsmevom platím dane :-)

Spýtajte sa, ak Vás niečo zaujíma.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Gabi a kolko by bola daň na Trabanta 600 (prvá generácia) z roku 1958? lol
[img]http://veteranhe.szm.com/my/trabi600.jpg [/img]
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

To je kategória veterán a tam sa neplatia dane. Musíš mať špeciálnu ŠPZ a tá stojí viac, ako bežná. A tiež máš ročný limit km, ale neviem koľko. Koľko krát som videl americké autá zo 60-70rokov, krásne zrekonštruované. Keby na nich platili bežné dane, tak nikto nemá v Dánsku veterána :-)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Takže vlastne možem byť rád ,že som na SLovakistane, tu možeš mať aj takého Trabiho na normálnych tabulkách , len nechodíš na EK. Ale aby sme ostali pri japoncoch aj tam mám svoju srdcovku
[img]http://i.ebayimg.com/00/s/NDUwWDYwMA==/ ... X/$_84.JPG[/img]
Datsun 100A
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných