Hľadá sa náhrada za Hondu Accord

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
tomislaw
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.11.2010 14:35
Zdieľať na Facebook

Hľadá sa náhrada za Hondu Accord

Príspevok od používateľa tomislaw »

Momentálne vlastním Honda Accord 7g 2004 diesel 2.2 ictdi sedan.

Charakter jázd sa mi medzicasom zmenil,teraz jazdím väčšinou krátke trasy do 10km.Niekolkokrat mesačne aj okresky cca 100km.A uz potrebujem kombík,resp.nieco vyššie typu Sharan.Netreba mi SUV.

S accordom som bol relatívne spokojny-nadcasovy design,spoľahlivý a dostačujúci motor,relatívne prijateľné servisné náklady.

Mal by to byť teda zrejmé benzín, prípadne LPG/CNG. Naftaka by som zrejme zbytočne trápil,ale drvivá väčšina sharanoidov a kombíkov je práve v nafte.

Pri dorabanom lpg/cng to svojho času bolo tak že motor najskôr bežal na benzín a po zohriati na určitú teplotu sa prepol na druhý pohon.Je to stále takto? Resp.je to tak aj u vozidiel s alternatívnym pohonom od výroby?

Viete mi poradiť s výberom? Rocny nájazd okolo 10-15k.Cenovo 4-9k eurodolarov.Cim menej tým lepšie samozrejme, ale som ochotný priplatiť ak by to stálo za to
:28b7:
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

Hondy ako také sú schopné autá, druhú hondu už nie? Či ako?
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Plyn by som vylúčil z dôvodu malého ročného nájazdu a hlavne kratučké trasy kedy Ti ledva stihne prepnúť v zime možno ani nestihne :-\
tomislaw
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.11.2010 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomislaw »

@mlokec: moze byt aj druha honda, nebranim sa ziadnej znacke.Ale: accord 7g v kombiku sa v mojich ociach dizajnovo nepodaril.Vyzera ako pohrebny voz :41c2: Accord 8g je dizajnovo ok, ale spolahlivostou je vraj na tom horsie.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Mal som 7g Accord v kombíku, mne sa veľmi páčila. Ale to je samozrejme subjektívne :-)

Motor 2.4 prerobený na plyn, spotreba diaľnica priemer 10,5l/100km, mesto 15l/100km. Za 5 rokov vlastníctva nebol ani jeden problém, menili sa len spotrebné veci olej, filtre, raz brzdy. Na Tvojom mieste zostanem u japonských autách. Na 10km denne stačí bohate Jazz, Yaris a pod.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, pozri toyotu previu 2.4 benzin. Dobre zvezenie mas aj chryslera (grand) voyagera.

Honda ma svoj odyssey.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Xy
Naposledy upravil/-a trucker694 v 27.12.2019 18:30, upravené celkom 1 krát.
tomislaw
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.11.2010 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomislaw »

Ach zo.Keby som sa vozil sám, zvážil by som aj toho yarisa/jazz.Bus/MHD tiež nie je problém.

Ale potrebujem previezť viac pasažierov + nejaké haraburdie v kufri.

Vďaka za rady, pozriem tu previu, Voyager a oddysey.

U prvých dvoch musím pohľadať kde by som to prípadne servisoval.Nie je tam problém s druhovyrobou dielov?
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných