Zimné pneumatiky - ekonomické 2019

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

ivko1 napísal:K tým gumám asi tolko, že známy kúpil ML320 2007 a chcel k tomu 18 alebo 19" kolesá

Disky chcel iba origo. Ponuka na inzercii je, len kopec inzerátov je že nevedia čo od dobroty pýtať a potom pri mnohých ponukách poobúvané čínske pneu. Ked tam neboli čínske tak už boli tie pneu doslova na dojazd

A ked má niekto na ML320 a nemá na pneu, na to sa ako máme pozerať. Lebo podla toho čo je v ponuke to vyzerá že na tie normálne pneu nemá tak 50% majitelov
Ja som zháňal disky pre túto e87 mojej priateľky z druhej ruky ( 100-250 eur ) a úprimne , keď prišlo na vyvažovačku neviem kto by to vyvážil.. kúpil som nové borbety, k tomu nové gumy. Ja si myslím, že nová guma je stále nová. Nebudem jej azda kupovať performance + gumy a dievča jazdí 90-100 Max.. zaujímavé , že v strednom segmente je najviac kupujúcich a stále si chvália. 100x radšej kúpim novú gumu strednej triedy, každé 3 roky ja osobne

Ako porovnávam testy napríklad Kleber Krisalp HP3 , henkook RS 2 z top hodnotenou.. všade sa spomína iba jazda na hrane v prospech premiovky
Naposledy upravil/-a jani2 v 24.11.2019 20:27, upravené celkom 1 krát.
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Jergi cize keby si nemal poriadne gumy tak dupnes na brzdu a nestojis? Co je poriadna guma? Ako ju spoznas? Ako ju najdes? Podla coho vies ze je ta spravna? Ta poriadna vydrzi dlhsie? Fakt? V dnesnej dobe? Asi moc nejazdis, kes mas taketo nazory. Ja mam kazdu sezonu novu sadu priemernych gum a frajerom s Michelin Alpin 28 Full HD s 2 mm vzorkom sa smejem.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Jergusko, ten tvoj dlhý príspevok by si mal normálne poslať do Hollywoodu ako scenár k filmu Nezvratný osud 7.
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Ved hovorim. Michelin s 2mm. No comment.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

K tým Vraníkom, jazdil som ich na dvoch autách a paráda. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Ak sa mam k tomu vyjadriť ja. Kľudne priateľke kúp aj matador a každých 5 rokov ich predaj na bazosi a kúp nové. Pretože radšej ísť na nových matadoroch, ako na Nokianoch s DOT 2008 v roku 2020. (co vidím úplne bežne na autách a príde mi choré, že sa po 10rocnych,, prémiových gumach" len tak zaprasi).
Dal som prezut staré micheliny za nové a v servise mi hovorí co s gumamy a ja ze vyhodiť. Pozerá na mňa, však tie ešte viete predať. (staré 5rocne gumy, dezén ledva 3mm... neviem co s nimi spravil, ale nechal som ich tam)
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Ek..čo? :d :D Nesranduj...

Po 5 rokoch? Kraje dezénu vytrhne z kruhového objazdu, hĺbka dezénu okolo 3-4mm, stvrdnute pneu, už minimálne o 1 model novšie v sérii ak nie 2 modely...
Na tomto naozaj nepotrebujem a ani nebudem šetriť.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

krisalp mam na fabii....co ja viem. zatial to nebolo na com vyskusat uz 2 roky. nebolo poriadne snehu ani ladu.....
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Treba si fakt pozrieť testy. Ak pozriete testy, kde je brzdna dráha jednotlivých pneu, tak ostaneš nemilo prekvapený brutálnymi rozdielmi. Na niektorých je rozdiel aj 10 metrov na mokru ....
10 metrov je dĺžka 2 bežných aút !!! A to je už podľa mňa sakra rozdiel.

Je pravda, že bežný človek jazdiaci ako dôchodca nepociťuje rozdiel pri bežnej jazde. Rozdiely sú v kritických situáciach. Je otázne, čo si vážiš viac ... život, alebo prachy. Ak prežiješ nejakú zrážku bez ujmy, tak si nové pneu kúpiš, ale nové nohy, alebo ruky alebo neviem čo pri nehode utrpí už nie :-( Keďže vozím svoju ženu a dieťa, vyberal som pneu podľa testov. Určite rozdiel medzi 1. a 5.-tým miestom nebude extrémny. Ako tu už niekto napísal. Mobil za liter každý rok, ale pneu na neviem koľko rokov za stofku nie.

Tiež niekde boli testy, alebo napísané, že pokiaľ guma nie je zjazdená cez predpísaný údaj je plne funkčná ba dokonca aj s lepšími vlastnosťami ako nová pneu. Neviem presne, kde je ten článok. Že zbytočne vyhadzujeme pneumatiky, ktoré by slúžili, raz toľko ako ich používame.

K univerzálnym pneu na celý rok. Známy si kúpil na jeep univerzálne pneu a povedal, že nikdy viac. Stojá za prd v lete aj v zime. Čiže ani jedno obdobie nie je optimálne nastavené. Ale to zistil, až po pár km, lebo na začiatok to bolo bezproblémové.

V dnešnej šialenej dobe je rozdiel v brzdení aj meter naviac otázka toho, či rozbiješ alebo nerozbiješ auto. Niekedy možno otázka, prežitia alebo nie. Tak treba zvážiť, či Ti tie peniaze za to stoja, alebo nie a podľa toho sa rozhodnúť ...
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Rozdiel medzi pneumatikami sa da zistit jednoducho - hmatom.

V prezuvacej casti sarvisu mam na podlahe keramicku dlazbu. Ak pride zakaznik a dava mi staru zimnu pneumatiku, tak mu ukazem, aky odpor kladie pri smykani (triem pneu o zem) jeho stara pneumatika a moja nova. Rozdiel v prilnavosti je neskutocny.

A su aj rozdiely medzi rocnymi ci dvojrocnymi pneu navzajom. Samozrejme, rozdiel je v zmesi, ved silika je draha.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní