Seat Ibiza - unik chladiacej kvapaliny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matkonagy
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 26.11.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza - unik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa matkonagy »

Zdravím vopred píšem že takýto prípad ste asi ešte nemali a na fórum som také nenašiel, ide to seat ibiza 6k2 1.9tdi 81kw ASV naj 260
Xxx. Auto vlastným rok a zatiaľ bolo všetko v poriadku ide o to ze auto mi vytláča vodu cez tie dva prepady na vyrovnávacej nadrzke neviem presne ci su to prepady ale proste sú tam 2 dierky, pred nedávnom som opravoval chladíc lebo tiekol a od vtedy to tlakuje viac neviem ako odvzdusnit systém lebo určite tam je vzduch auto sa nehreje kúri normálne štartuje pekne voda v oleji není ani žiadna emulzia auto nedymi ani na bielo ani na čierno bývali majiteľ mi povedal ze asi tečie ten mali chladíc kúrenia ktorý je v palubovke k tomu som sa ešte nedostal tak ze neviem ci ne zavzdusnuje to.. A ešte po naštartovaní sa mi robí taka malička pena vo vyrovnávacej nadrzke.. Keď je motor studený a otvorím vycko tak to nezasici ani sa nedvine hladina chladiacej kvapaliny.. Neviem si rady na teste prítomnosti plynov vo vode som ešte nebol ale chystám sa... Ak máte nejaké nápady ako to napr odvzdusnit tak budem rad
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tento motor ma chladiaci systém navrhnutý velmi dobre a velmi dobre sa odvzdušní aj sám.Ak ide o prvé napustenie napr po rozvodoch,tak sa dá odvzdušnenie urýchliť aby sa nečakalo na otvorenie termostatu,motor chodom na mieste sa nezohreje snáď ani za hodinu.
Z expanznej nádobky treba stiahnuť vrchnú tenkú hadicu a dať koniec do nádobky,flašky a pod.Na uvolnený kýpeť na expanzke treba natiahnuť 30 cm kúsok hadičky a iba ústami potlačiť.Expanka naplnená a uzavretá víčkom.Tlak vzduchu vytlačí vodu k motoru a cez tenkú do flaše bude prúdiť voda a vzduch.
Na záver expazku doplniť iba cca 1 cm pod deliacu rovinu expanzky !!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných