Náhodné vyradenie do neutrálu počas jazdy na automate

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Ten odpad vyraba ZF.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ak to bolo myslene sposobom "vyraba to ZF tak to nemoze byt odpad, musi to byt absolutna parada" tak samozrejme takto to nefunguje v svete businessu : Citrojen zada ulohu akejkolvek firme, vratane ZF - vyrobite mi toto a toto, s takymito parametrami, takouto zivotnostou a takouto cenou.

Kedze C3 stoji tolko kolko stoji, a nie je to zrovna 80.000, tak aj komponenty tam pouzite maju svoju prislusne EXTREMNE NIZKU cenovku. A tomu zodpovedajucu konstrukciu, kvalitu a dimenzovanie. Hadam si nemyslime ze v prevodovčičke do 1.0i Citroenu c3 sa pouziju rovnake loziska, rovnake hriadele atd ako do prevodovky Audi A8 W12 ktore ma osemnasobny vykon a desatnasobny tocivy moment...


Takze ZF alebo nie, to nie je dolezite. Urcujuca je jedine cenovka, do ktorej sa musia zmestit. Ta limituje technicke riesenie a zivotnost.
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Mp3, nepises ty aj do magazinu Zem a vek?
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

ntg napísal:mal som sensodrive.C3. lacna kupa. no po par dnoch jazdenia som nechapal ako ten hnoj prevodovka moze existovat a este to sj niekto kupi. fiat neni iny , je to crep.
A to si pred kúpou neabsolvoval skúšobnú jazdu keď si až po pár dňoch prisiel na to že je to hnoj?Nechápal si ako si to niekto môže kúpiť, a sám si to kúpil :40bd: :40bd: :40bd: tak to už hej.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Mp3, nepises ty aj do magazinu Zem a vek?

nie. Aj tam maju nejakeho trpaka co nepouziva diakritiku, makcene a dlzne ?
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

malymirko napísal:Mp3, nepises ty aj do magazinu Zem a vek?


Aha! :d :D :d :D
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Neviem ako funguje povelovanie RJ tej prevodovky od samotnej šaltpáky na tom Fiate, ale zvykne sa to riešiť elektricky . Takže pokial sa nevyšetrí či na príčine vyradenia do N je to že RJ dostane signál od šaltpáky , či už reálny alebo nejaký falošný kde je príčina niekde okolo mechanického problému a sledovania polohy zvyknú tam byť Hallove sondy a na šaltpáke možno magnet alebo sú tam optočleny a clona na šaltpáke , alebo si to RJ vyradí sama tak že reaguje na nejaké rušenie trebrz v napájaní elektroniky alebo je chyba v akčnom člene ak je tam nejaký systém hydraulický tak je asi ovládaný nejakým elektroventilom. Možno je netesný . Netuším aká premakaná je diagnostika na tej prevodovke , ale mohla by mať v sebe zapísané údaje či pri tom konkrétnom vyradení do N bola požiadavka od ovládacej páky alebo nie.
......SMART to má riešené čisto elektricky, akčné členy sú elektromotory a k nim spojené snímače polohy a snímanie polohy šaltpáky magnetom a Hallovými sondami (Zataľ funguje bez problému)
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

pepo64 napísal:
ntg napísal:mal som sensodrive.C3. lacna kupa. no po par dnoch jazdenia som nechapal ako ten hnoj prevodovka moze existovat a este to sj niekto kupi. fiat neni iny , je to crep.
A to si pred kúpou neabsolvoval skúšobnú jazdu keď si až po pár dňoch prisiel na to že je to hnoj?Nechápal si ako si to niekto môže kúpiť, a sám si to kúpil :40bd: :40bd: :40bd: tak to už hej.
. kupil som to na biznis. na tychto chlievoch nemam odvahu jazdit. ked mam zdochnut v aute tak v riadnom nie v skatuli na topanky. a ano nechapem ludi co na tom jazdia. ta prevodovka nestihala moj normalny styl jazdy. kolega robi vo fiat autoriz. a 500 je prvotriedny brloh
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

VLADY napísal: Netuším aká premakaná je diagnostika na tej prevodovke, ale mohla by mať v sebe zapísané údaje či pri tom konkrétnom vyradení do N bola požiadavka od ovládacej páky alebo nie.
VLADY, na tej našej Muse (ale to je Fiat Idea s trocha inou karosériou), keď odchádzalo spojkové ložisko, tak diagnostika vypísala niekoľko chýb elektroniky, slabý tlak hydraulického čerpadla a ešte čosi, ale spojka jej nenapadla. Aj keď viem že mechanickými závadami sa diagnostika nezaoberá, ale snáď múdri inžinieri pri projektovaní mohli rátať s tým, že raz za čas sa na aute opotrebovaná spojka mení.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

slaby tlak "cerpadla" samozrejme moze byt sposobeny akymkolvek zavahanim v celom hydraulickom retazci, cize aj spojkou. Aj snimacom.

Diagnostika nie je vsemohuca, ma pevne dane body kde nieco meria, snima, vyhodnocuje, takze nie je schopna zachytit vsetky mozne aj nemozne situacie. Vieme o tom, tak to je, tak to este aj dlho zostane.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných