VW Golf V - R16 ET35

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

mastik29 napísal:Ked budu trcat, tak vytiahnes blatniky predsa.
Pevne verim, ze si hladal dake temy o kolesach, rozmeroch a nic si nenasiel. Zrovna tak, asi si este nevidel, necital TP, a co sa tyka autoskoly, predpisov, tak si zrovna vtedy chybal na hodine teorie…
Za túto odpoveď by si mal dostať upozornenie ty...keď nevieš normálne odpísať tak neodpisuj. Slušnosť ti chyba ty ignorant.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To je neskutočné, ako sa na tomto fóre rozdávajú múdrosti, naviac od prispievateľov, od ktorých by to človek ani veľmi nečakal.
Ale k veci. Mám Touran, ten má podvozok rovnaký s Golfom 5, t.j. zapísané ET pre 16“ kolesá by malo byť 47 – 50 mm.
Samozrejme že zo zákona by si mal mať namontované presne také disky, ako sú napísané v TP od toho auta.
Inak myslím že zabudni na to, že by si od VW dostal súhlasné vyjadrenie s montážou 16“ diskov s ET 35 mm, nie je na to žiaden dôvod.
Mne nechceli vydať súhlasné stanovisko ani s montážou 205/60 R16m pneumatík na moje auto (mám písané 205/55 R16), aj ked jeho faceliftovaná verzia s tým istým podvozkom ich už má písané štandardne.

Reálna prax je taká, že pokiaľ ti kolesá netrčia z blatníkov a máš pneumatiky takého rozmeru aký je v TP zapísaný, tak to nikto nerieši, konečne nie je ani dôvod, zase v rozumných medziach o nič zásadné nejde.
Vyskúšal som na aute disky s rôznymi ET, teda vždy bolo menšie ako 50 mm, najmenšie ET bolo práve tých 35 mm.
Auto vždy lepšie vyzerá, keď je menšie ET namontovaných diskov, ale v mojom prípade tie disky s ET 35 a namontovanými 205 mm pneumatikami mali ešte ďaleko do toho aby trčali z blatníkov.
Najazdil som s nimi do cca 10 tis. km, nezistil som žiadnu zmenu v jazdných vlastnostiach, vďaka posilňovaču riadenia neboli citeľné ani zmeny pri točení volantom.
Jednu zmenu som však predsa len pocítil, zmäklo trocha pruženie, kvôli predĺženiu ramena kyvu náprav o tých cca 15 mm.
Takže v prípade že kúpiš tie disky, nič podstatné sa nestane, technicky sa nejedná o žiaden zásadný zásah do tvojho auta.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Jan246 napísal:chlapi..Kde som napísal že si ich nedám zapísať? ako som teda asi de*bil alebo len nechapem....ako si mám zapísat kolesá ked neviem či mi vôbec "vlezú" do auta
ak ti daju k elektronom certifikat tak ti tam aj musia vojst - oni tie papiere k tym kolesam nedavaju len tak od brucha
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Tak ze este raz reagujem na temu.
Golf 4 ma predpisane ET 42,teda ak das ET 35 budu kolesa do vonku vysunute o 13mm!!!
Tie blatniky su v pohode vysunute a zniesli by aj ET 30 bez toho,aby pneu suchali o kraj blatnika.
Raz som doviezol z Nemecka Golf4 a mal elektrony ET 25 a tie obcas suchli len pri plnom aute.
Teda ET 35 daj kludne,bude to lepsie vyzerat a nebudu tak utopene kolesa do vnutra.
Ved obuj a daj vediet.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

To si trošku prehnal s tou matikou nie? 42-35=13?
Mne nechceli vydať súhlasné stanovisko ani s montážou 205/60 R16m pneumatík na moje auto (mám písané 205/55 R16), aj ked jeho faceliftovaná verzia s tým istým podvozkom ich už má písané štandardne.
tomuto neuverím ani náhodou, zvolené pneu nie je vhodné zameniť, podľa kalkulačky lebo je rozdiel 3% a to žiadny výrobca nedá do techničáku... ten Touran facelift potom nemá zapísané 205/55R16
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Koumi,motas palce z centimetrami.ET sa udava v palcoch.Ci ?Kludne ma opravte.
Tak OK.Podla toho ako sa to bere.
https://www.no1pneu.sk/sk/informacie%20 ... -ka-z-lisu
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

nie že ako sa to berie, ET je vždy v mm a šírka disku v palcoch... ale aj tak nevidím kde by som motal tie palce s mm, v ktorom príspevku?
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Mas pravdu,beriem spet a ospravedlnujem sa.Ja som na moje riesil disk z 7 J -31x10.5x15 na 8 J -33x12.5x15 a neake ET som neriesil.A to je v palcoch.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

koumi napísal:tomuto neuverím ani náhodou, zvolené pneu nie je vhodné zameniť, podľa kalkulačky lebo je rozdiel 3% a to žiadny výrobca nedá do techničáku... ten Touran facelift potom nemá zapísané 205/55R16
Neviem dosť dobre čomu neuveríš ani náhodou.
Veď čítaj s porozumením.
Áno ten Touran facelift má zapísané 205/60 R16, pritom sa jedná auto s rovnakým podvozkom a s drobnými odlišnosťami na karosérii a s inými svetlami. Zrejme soudruzi zistili že pôvodne udělali chybu, tak to na tej faceliftovanej verzii napravili.

Ja mám od výroby zabudované vzadu plynové nádrže a s pneumatikami 205/55 R16 som chytal spodkom všelijaké prahy a spomalovače na cestách. Pneumatiky 205/605 R16 zvýšili podvozok o 1 centimeter a tým bol problém vyriešený.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Prepáč, asi som sa zle vyjadril, neverím tomu že existuje auto, a nemusí to byť len Touran, ktoré má súčasne zapísané 205/55R16 aj 205/60R16, preto ani tebe nechceli schváliť... to že ich dali na facelift ale znamená že urobili aj nejaké iné úpravy so sprevodovaním tachometra atď, nie len že tak z brucha zmenili rozmer pneu

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných