Nové auto 15-20.000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
vilosk
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 03.01.2007 15:33
Zdieľať na Facebook

Nové auto 15-20.000

Príspevok od používateľa vilosk »

Ahojte. Chcem kúpiť pre rodinku nové auto. Momentálne mám 10r fobiu htp, a chcel by som trosku väčšie. Auto by som chcel aspoň na 15 rokov. Ročný nájazd pod 10.000km. Jazdit sa budu krátke aj dlhé trasi. Už mi začína z výberom preskakovat :). Pozerám napr. Od malých aut (208 väčšia výbava) po vacsie (3008 základ)
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

https://www.youtube.com/watch?v=uLhePR2iWi4

To auto má potenciál vydržať trochu viac ako novodobé európske žumpy.

https://www.mitsubishi-motors.sk/images ... 20MY20.pdf
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Máš Fabiu chcel by si väčšie a obzeráš P208.
To je to isté velkostne

Sa bojím že dnes nie je toho vela čo by bolo naplánované mať 15 rokov a pri tom tvojom nájazde pod 10000km mi príde moc dať aj 15000€ a nie to ešte 20000€

Ked nové tak si kúp napríklad nového Dustera, tam sa zmestíš do 15000€
Osobne by som v tvojom prípade do nového nešiel, ale do niečoho čo má ten prvotný prepad trhovej hodonty za sebou a na budíku natočených do 50tkm
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

15 rokov je dlhá doba a za ten čas sa všeličo zmení dosť radikálne, hlavne keď si mladší človek. Na taký dlhý čas si kupujú auto najmä starší ľudia, ktorí majú už svoj život ustálený a vedia presne, čo chcú. Samozrejme sú aj výnimky...

Je ťažké radiť auto na 15 rokov, lebo nevieme vlastne nič z tých 3 riadkov čo si napísal.

Určite by som vybral niečo, kde sa sedí vyššie - ideálne MPV, tam je predpoklad, že nezačne bolieť chrbát práve kvôli nastupovaniu na nízko položené sedadlo a z takého sa potom aj ťažko vystupuje, keď už tie problémy máš.

Diesel by som vynechal, turbo benzín by som vynechal. Ideálne klasický atmosférický benzínový motor bez turba, GPF a pod.

Ak si mladší a ešte nemáš rodinu, tak o rok môže prísť pekná baba "do cesty" a tvoje plány na auto na 15 rokov sa rozplynú, príde rodina a Tvoje auto bude zrazu malé, bude treba väčšie a zistíš, že si stratil nemalé peniaze na tom, že si kúpil nové a už ho predávaš s veľkou stratou hodnoty. Napíš trošku viac o sebe, aby to bolo jasnejšie :-)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mitsubishi ASX

plusy :

-jednoduchy benzinový atmosfericky motor DOSTATOČNEHO OBJEMU (2.0)

-silna konštrukcia všetkých časti podvozka a karoserie

- nie veĺa technologickych vychytavok = jednoduchá diagnostika a udržba

pokiaľ si "dehet positive " ,že chceš motor len na naftu tak Opel Astra 1.7 CDTi ... :hero: tie iste positiva ako som písal vyššie
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ak nove za tu cenu citroen berlingo alebo c4 picasso, 3samostatne zadne sedadla alebo ak by mohlo byt 1-2 rocne wv touran... Ak suv tak za 20350 je asxko v automate s 2.0 benzinom...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

BMW X5 za 6.000 eur a ostatne pouzit na servis.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

BMW ??????? to ako fakt???? to doporučí znalec motorov, napriek všetkému čo sa dá o "tej" fabrike dohladať na nete??? lol Já ti teda nevím Karle. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... aby to bolo za 6.000 penazi, nebude to z roku 2010+ ze nie ?

Dobre to bol taky vysplech do tmy, viem ze sa neudeje. Nove hladaj take ako zaznelo, cize co nema priamovstrekovy motor a turbo alebo kompresor. To bude inak silna skovávačka... nieco taketo najst okrem Dacie.

Snad nejaku predvadzaciu Tojotu, lebo tam je problem s cenovkou do 20.000eur aby to bolo aj velkostou vacsie nez sucasna Fabia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných