Prívesný vozík - schválená zmena karosérie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Prívesný vozík - schválená zmena karosérie

Príspevok od používateľa jani2 »

Zdravím ,
Opäť raz si nechám poradiť ja ako neznalec problematiky.
Známi v rodine má vozík z r. 1990 značky sport jacht, original v TP má vozík pôvodnú menšiu konštrukciu ( podvozok ) s 8' kolieskami, okolo r. 2000 mu ho sport jacht prerobil na lepšiu konštrukciu ( podvozkom ) samozrejme sa na to vyprdli a dokumenty k prestavbe sú len zdrap papierov, s novou konštrukciou tam má schválené 13' na 4x100 rafikoch a konštrukčnú nosnosť vyššiu ( aj keď papierovo ostala nezmenená ) . Nikto sa o to nikdy nezaujímal , keďže vozík je pekný a jazdí len krátke trasy ako prevoz materiálu a prevoz rybarského člnu . Chce to prepísať na syna , samozrejme pri prihlasovaní sa boji 8' kolesá v TP vs 13' na vozíku. Oficiálne mu výrobca dal ( typové schválenie zmeny konštrukcie ) potvrdenie , že daná prestavba je možná a , že schvaľuje kolesá a rafiky s použitím nového podvozku.

Otázka je bude to stačiť ? Alebo ho pošlú na celú tú pleadu STK, originalita a podobne , plus možno potvrdenie od firmy

Vozík má STK platnú s VIN, značky a všetky tieto veci
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Videl si aby pri obhliadke na DI niekedy kontrolovali zhodnosť kolies na aute s tými zapísanými v techničáku?
jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

Nevidel , ale keď ho chce prepísať na syna ( majiteľ má 80r) ide o to čo na prepise, ja osobne som to nikdy nevidel, je ale šanca , že narazí na ....
pudis
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.01.2010 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pudis »

cicmanec napísal:Videl si aby pri obhliadke na DI niekedy kontrolovali zhodnosť kolies na aute s tými zapísanými v techničáku?
V RK celkom bežná prax.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Presne toto som chcel napísať ale pudis ma predbehol, v Ružomberku na obhliadke sa bežne vyhadzovalo za to že si nemal presne taký istý rozmer kolies a pneu ako bol uvedený v TP, dokonca sa to kontrolovalo ako prvá vec, až potom VIN a dalšie veci. Napr. ja som mal na mondeu pri kúpe 205/55 r16 gumy na 6,5J diskoch, podla TP tam mali byt gumy 215/55 r16, samozrejme dotyčný policajt si to hneď všimol a nechcel ma pustiť na prepis, po menšej búrlivejšej debate a výhražkach pokutou za nedovolený rozmer pneu ma pustil ale viem že iní u nás v okrese to štastie nemali.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Si to asi aktivisti pomýlili s STK! ::: Aj tak to majú čoskoro zrušiť...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Zmenu ti urobil výrobca prívesu, navyše ti na to dal aj papier. Čo ešte viac potrebuješ, chlape? Ľudia, to ste už vážne také ovce?
Musí to byť radosť, vládnuť takémuto bojazlivému národu...
jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

Jergus asi máš na kkt deň , nevadí .. fórum je na to, aby sa diskutovalo . Hore píšem , že nepoznám problematiku veci , preto hľadám radu od niekoho , kto o tom vie viac ako ja. Mám typové schválenie , niesom si istý či nebudú chcieť kontrolu originality , STK znova a tieto veci. Dík za odpoveď ale :-\

Btw ani sám výrobca a pani za okienkom na inšpektoráte mi nevedeli povedať odpoveď :40bd:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Jani2, o chvíľu vstúpi v platnosť nový zákon o premávke na pozemných komunikáciách. Podpísala ho pani prezidentka, a ako náhle nadobudne platnosť, tak tam je ustanovenie o zrušení povinnosti fyzickej obhliadky vozidla, tz všetko čo má EVČ, tak nebudú podrobené obhliadke nejakého mrzutého orgána, ale budeš robiť zmenu administratívnu. Na stk s O1 sa nechodí už vyše roka. Ak sa náhodou mýlim, prosím opravte, doplnte ma. Odpovede typu,,lebo medveď nechajte kolegovi 1781ocaL .
Doplnenie citatu zákona, platnosť od 1,12.2019.
Vypúšťa sa vykonávanie fyzického porovnávania údajov uvádzaných v dokladoch vozidiel s údajmi priamo na vozidle na dopravných inšpektorátoch. Takéto kontroly identifikátorov vozidiel zabezpečujú pracoviská technických kontrol, ktoré je potrebné absolvovať v pravidelných lehotách. Rovnako vykonávajú kontrolu identifikátorov vozidiel aj pracoviská kontroly originality vozidiel, ktoré sú na túto činnosť patrične vybavené.
jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

Ďakujem veľmi pekne trucker, niekde som to videl , ale nebral som to do úvahy ( či to bude / nebude schválené ) tieto caviky administratívne .. horšie ako keby si bol kriminálnik.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Jedno šťastie že zrušili STK na malé vozíky, lebo tam by skončil.
Tam by sa riadil tým čo je v TP a ked je v TP napísané 8" kolesá, tak tam nemôžu byť 13"
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ja neviem tu sa dokaze diskutovat o takejto k o k o tine , vsak idem na obhliadku a uvidim nikto ma nezje max posle prec tak tie 8 palcove kolesa poziciam alebo kupim a idem spat -v zivote mi pri obhliadke policajt okrem VIN nic ine nekontroloval najnovsie fotia stav odometra , v tom Ruzomberku maju asi malo obhliadok ked stiha hladiet na kolesa u nas je rad ak stihne za urceny cas skontrolovat vsetky auta a nie mu hladiet ci ma jednu alebo dve koncovky na vyfuku
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nedáš tam tie 8" kolesá, lebo tie boli na 3 skrutky - teda úplne iná náprava.

Foter ten vozík mal, celé to bolo bieda, malé nestabilné, akurát tak za Trabant vhodné

U nás sa kontroluje VIN, nálepka na stlpiku, štítok ťažného

Ale henten vozík je možné že by dotyčný poznal a v takom prípade by hned vedel ako vyzerá a na tie kolesá by mohol pozrieť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

..

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mal som ten typ prívesu, tiež tam bola urobená zmena z 8 na 13,ale našťastie som nikdy nešetril desať krone rozumej eur, tak sa technik sústredil na odrazky, a reflexná nálepka max rýchlosť. A vlani zrušili STK na tieto furiky. Našťastie kamarát taký malý prives potreboval na vercajg, robí okolo dreva, tak som mu čierneho Petra posunul.
Terazky ťahám prives BAN, 750 kg, náprava 1150kg,a korba 2,5 x 1,5,s plachtou 2,00 výška. Za medveďom ho nie je cítiť, ale aspoň ho vidím v zrkadlach. Mam výhodu, nie je treba STK, 13 kolesá niečo unesú aj znesú 130km/h, a DZ nie je nutná.
Ten jacht sport bol dobrý za favoritom pickupom.
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

este k teme organ v RK ---nekontroluje predsa techn. sposobilost. ale porovnava identifikatory s TP. poslal by som ho do p ci
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak a 66 neregistrovaných