Spolahlive auto v roku 2020

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ahoj Pavelo, každý Ti bude odporúčať auto s ktorým bol niekedy spokojný a tých áut je naozaj veľa. Ja tak isto, ako Flyte mám Auris Hybrid a som veľmi spokojný. Na tvoj maličký nájazd ročne však bude vhodné naozaj hocičo nové aj o polovicu lacnejšie, ako máš limit. Kľudne aj Dacia Sandero/Logan a ušetríš cez 10.000 euro. Rovno Ti napíšem, že kupovať auto za 20.000 euro na 10.000km ročne je hovadina na druhú. Po tom, ako mi zošrotovali posledné auto dvaja kkti na diaľnici som mal náhradné autíčka VW UP a Hyundai i10. Z oboch som bol "paf", pretože aj na diaľnici pri 130km/h boli veľmi stabilné, tiché a pohodlné. Spotreba tiež ok, všetko pod 5,5l/100km. Viac mi ale pasoval z tých dvoch Hyundai, cítil som tam vyššiu kvalitu v interiéri a tie predné sedadlá na tak malé auto klobúk dole. To ani Auris o dve triedy väčšie auto nemá tak dobré. Priestoru vpredu na rozdávanie. Jááj, písal si, že aspoň 450l kufor, takže tieto dve autíčka odpadajú :)

Ja na Tvojom mieste vyberám do 15.000 euro max 2-3 ročné, preverené cez autoporadcov.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

"Jedine ak by tvoje jazdy boli komplet dialnica, hybrid nedava zmysel. "

Pre Flyte - úplne v pohode aj diaľnica. 70% diaľnic ktoré jazdím majú limit 110km/h a 30% jazdím 130km/h. Toto sú moje spotreby, z čoho je 95% diaľnica:

[img]https://cdn1.imggmi.com/uploads/2019/11 ... b-full.jpg [/img]

Priemer mi vychádza 5,68l/100km a je strašne zaujímavé, že rovnaký priemer som mal za 80.000km s Octaviou 1.9 TDI :) Tie isté trasy, ten istý štýl jazdy. Akurát benzín je trošku drahší, ako nafta, to je jediná nevýhoda.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných