Skoda Fabia RS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Witore
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 06.11.2008 17:21
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia RS

Príspevok od používateľa Witore »

Zdravim, rad by som vedel aky je Vas nazor. Mam moznost kúpiť Fabiu I RS. 2007 rocnik, 220 000km. Tip top ukazkovy technicky aj vizualny stav. Cela je "blackline" vylestena karoséria atd. Proste cukor. Vybava komplet "full".

Je cena 4500 eur adekvátna?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za jedničkovú Fabiu 4500€? TIP TOP FULL s 1.9TDI?
Šporťák jak hovädo, obyčajná nekomfortná Fabia s paketom, s inými sedačkami a kachovým motorom čo u auta kde je spomenuté RS nemá čo hladať
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kludne kup, nas je do toho prd, ani zavidet ju nebudeme, ani plut nanu, neboj sa :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na tú otázku si musíš odpovedať sám, či má PRE TEBA takú cenu. Pre nikoho z nás tu určite nie.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Non-RS 1.9TDI za 2000-2500€

Za jedničkovú Fabiu je moc aj 2000€...
To tak ked máš nejakú pizzerku a potrebuješ "niečo" na rozvážanie po zákazníkoch tak zober

Niečo = to je niečo čo vyzerá ako auto, má to nejaké stoličky (sedačky) a hladáš niečo k čomu zamestnanec nebude mať žiaden vzťah = budeš si vedomý toho že zamestnanci ti to zhumplujú
ciclone
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciclone »

Nepočúvaj starých paprdov, iba závidia, poriadne auto nikdy nešférovali. Pokiaľ je to fullka a bleklajn, tak sa oplatí, samozrejme musí mať aj svetlá nasprejované na čierno, ale nie len zadné, pekne ukážu aj predné. Smerovky a tretie brzdové beriem ako samozrejmosť.
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

...
Naposledy upravil/-a george2.5 v 08.05.2020 22:37, upravené celkom 1 krát.
mizow
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04.03.2019 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizow »

ciclone napísal:Nepočúvaj starých paprdov, iba závidia, poriadne auto nikdy nešférovali.
Čiže jednotková Fabia je poriadne auto? :d :D
streetqo
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03.03.2012 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa streetqo »

čood toho čakáš ? kamoš predal 2014 fabiu rs 120 000 km 1 majiteĽ za 5000 € a to bol rád že sa toho zbavil ...
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ber to tak, že na eReSe nikto nejazdil eko rally. Ja osobne by som kupoval takéto auto len po zdokladovanom servise, čiže s neprestrielnou servisnou historiou.

A druhá vec, povedzme si na rovinu, takéto autíčko sa ľahko oprie o zvodidlá, veľmi veľká šanca, že bolo burane za ten dlhý čas 12 rokov. Česť vynimkam, ale na Slovensku sa častokrát najväčšie hnoje lestia pri predaji.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

to auto uz nie je "RS" v dnesnom svete, pretoze zrychlenie 9.6s dnes takmer dosahuje zakladna oktavia 1.0 TSI. Ani pred tymi 17 rokmi tato fabia nebola skutocne RS, skor nieco ako paket s trochu cipnutym motorom. Skutocne RS modely boli renolty (clio a megan), honda (civic), ford (focus), mazda mps a dalsie. Takze pokial chces jazdit na "RS" aute, tak by som pozrel ine auta.
Tym narazam aj na to, ze dnesne bezne civilne auta maju lepsie jazdne vlastnosti ako stara fabka rs.
Aj keby to bolo tip top, za tu cenu to podla mna nestoji. Smola pre majitela, nemyslim si, ze mu niekto zaplati jeho vydavky do auta. Ale tak to ani nema fungovat, ze predavam auto a kupujucemu ukazem faktury za posledny rok a chcem od neho v predajnej cene, aby mi to vsetko preplatil.
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

odpoveď Fábia I. RS

Príspevok od používateľa tom2014 »

Pozdravujem. Takže Fabia I. obyčajná (ktorú Ivko1 nazýva ako "niečo") nieje to isté ako Fabia I. RS. To niečo sa dá vzťahovať napr. k Fabii Junior. To auto je z roku 2007 a vtedy Fábia I. RS s agregátom 1.9 TDI skutočne stála tých 650 000 korún slovenských a na tú dobu to bola ozaj pecka. Nemôžete porovnávať rok 2007 s rokom 2019 pozor!!! K autu píšeš že ukážkový technický stav proste tip top, pravdepodobne to máš preverené potom ok (je rozdiel total búračka a búračka s tým že sa menil napr. blatník či dvere po nejakom ťukese). Na tom aute sa nemá čo pokaziť je to starý dobrý diesel (čiže len bežný spotrebák ohľadom dieselového agregátu) žiadne elektronické chuťovky ani filtre ani nič podobné. Vzhľadom k veľkosti auta (hmotnosť atd) je ten 1.9 TDI pre fabiu RS z roku 2007 naozaj super agregát. Viem o čom hovorím asi 3 roky dozadu som zohnal do rodiny mladému chalanovi Fábiu RS 1.9 TDI (po prvej majiteľke - áno mám to 100 % preverené). Chalan je s tým autom max spokojný ako mladý s tým behá krížom-krážom (Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko, Rakúsko, Poľsko - proste výlety s partiou) + každodenné dochádzanie do práce. Proste mu to vyhovuje. A ten agregát si v pohode uservisuje aj sám + ostané spotrebné veci. A teraz cena no 4 500 eur je dosť ale nevidel som to auto naživo, neviem posúdiť takto od PC, musel by to byť asi fakt cukrík. Čo ja viem skôr okolo tých 4 000 eur resp. 3 800 až 4 000 eur tak by sa to mohlo pohybovať. Ešte to zváž. Ale vravím v rámci spoľahlivosti, servisu, výkonu vzhľadom k typu auta atď je to určite výborná voľba pre mladého človeka. Cena je trochu vyššia skús to stlačiť dole ak sa dá, len či sa nenájde niekto druhý kto za to tých 4 500 eur ozaj dá... to už nechám na teba.
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

ešte raz k cene

Príspevok od používateľa tom2014 »

O aute platí čo som vyššie napísal ale k tej cene po úvahe musím dodať že áno je prestrelená. rok 2007 Fabia I RS a cena 4 500 eur je veľa. Je to ozaj veľa, max 4 000 eur môj názor naozaj. Skús podiskutovať s predávajúcim o cene. Asi dal do auta peniaze ohľadom údržby ale nemá to takú hodnotu musí to pochopiť aj predávajúci.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

pidizvi napísal:to auto uz nie je "RS" v dnesnom svete, pretoze zrychlenie 9.6s dnes takmer dosahuje zakladna oktavia 1.0 TSI.
Ty vole, to si fakt dovolili nalepiť RS na niečo čo malo zrýchlenie ako moja stará Carisma z r. 98 bez RS?! A za to chce niekto dnes vyvaliť 4 a pol litra? :::
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Rozmýšľam či som tu písal ako som susedovi študentovi opravoval havarovanú Corollu rv07.

No zrovna jeho rodičia majú Fabiu I, síce holotu 1,4i bez AC, bez elektrických okien, bez elektrických zrkadiel, bez serva...

No dačo na tom pobehal aj študent a teraz keď má svoju vlastnú Corollu tak vidí aká pi<>vina je Fabia I, malé, nekomfortné, vnútri hlučné


No bude trochu aj rozdiel v tom že Corolla ako nová stála trochu viac ako vtedajšia Fabia, myslím v porovnateľnej výbave

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných