Citroën Berlingo 1.6 hdi , 66 kw , 2008

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

genger
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 12.12.2005 19:43
Zdieľať na Facebook

Citroën Berlingo 1.6 hdi , 66 kw , 2008

Príspevok od používateľa genger »

Pozdravujem

Chcel by som sa spýtať. Mám spomínané Citroën Berlingo 1.6HDI 66KW 2008 najazdené cca 280 000km. V poslednej dobe pri voľnobežných otáčkach počuť chrapštanie ktoré pri vytlačení spojky prestane, predpokladám že je to spojkové ložisko. Ale ten zvuk počuť aj pri jazde hlavne keď je zaradená rýchlosť a brzdím motorom. Spojka ešte nebola menená. Neviem či to ložisko s tým môže súvisieť. Ďakujem za odpovede.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môže a nemusí.Je viac menej po smrti ako celok,takže je úplne jedno ktorá zo štyroch vecí ktoré sa nutne budú meniť to je.
genger
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 12.12.2005 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genger »

Neviem čoho sa chytiť či vymeniť najprv komplet spojku ktorá sa mi zdá ešte dobrá netrasie nešmýka zaberá dobre ani nič podobné. Skôr ma zaráža ten zvuk aj pri jazde. Príde mi to ako také cvrlikanie, resp ako keby bolo niečo uvoľnené. Vždy to robí iba pri zaradenej rýchlosti ako náhle sa vytlačí spojka všetko prestane.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zdá či nezdá,nič to nerieši.Otvoriť to,vymontovať prevodovku a vymeniť pri 280 tis km iba ložisko,to je nezmysel,to normálny mechanik nikdy neurobí,to je úplne strelená myšlienka.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Na firemnom rovnakom berlingu tiez pri 290 tkm sa stalo podobne ale nevydavalo to ziadne zvuky len sa trhali lanka lebo asi islo tazko.Dali vymenit len lozisko a pohoda.dokedy to je otazne.
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Len choromyselny jedinec pri 280 000km vydoluje prevodovku, popripade vymeni opotrebovane lozisko a namontuje naspat staru vydojenu spojku...

Hlavne usetrit zopat €€€€€ namiesto odvedenia poriadnej roboty...


Edit... Sorry, ale uz mi to nedalo... Obcas sa tu riesia fakt zbytocne ko.otiny...

Edit II: a hlavne, ked na najdrahsej stranke s dielmi ta spojkova sada stoji od 140€ (lamela, pritlacny) az po 600€ (zotrvacnik, lamela, pritlacny, lozisko)....
Problem vyrieseny na prvy krat a takpovediac aj najlacnejsie, aj ked na prvy pohlad sa to nezda....
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Na prvykrat ako na prvykrat... moze to byt aj lozisko v prevodovke.
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Aj taka varianta existuje, nevravim ze nie...

Aj ked si myslim, ze na chybe bude spojkove lozisko.

Ale to sa nedozvieme, pretoze vacsina dotazujucich sa nenapise vysledok riesenia ich problemu.
genger
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 12.12.2005 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genger »

Nevravel som že chcel šetriť, pýtal som sa kde začať. Jasne že bude na začiatku vymenená komplet spojka. to že na voľnobehu to počuť a pri vytlačení spojky nie je mi jasne že je to spojkové ložisko. Ako som písal vyššie zaráža ma ten zvuk ktorý ide z prevodovky pri jazde . Či sa mám pripraviť na rozobratie prevodovky, alebo aj pri jazde počúť spojkové ložisko?

Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je rozumné sa učiť na cudzích chybách.Tretí sused keď mu ložisko tak divne pišťalo (P406 2,0) ďalej jazdil (lebo prestalo)
Asi za 10 dní ho čerpačky doniesla odťahovka.Šlapol na spojku a bum do prázdna,a nešiel už naštartovať iba točil.Otvoril sa....ložisko už predralo vypínacie páčky a zatlačilo sa do toho priestoru,niektorá z nožičiek sekla do čidla otáčiek hore a presekla ho.
A ...že týždeň bolo ticho !!!! tak preto neprišiel,takto premýšlajú ľudia,myslia si že sa veci opravili samé
genger
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 12.12.2005 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genger »

Otázka bola čisto mierená len na to či nemáte niekto skúsenosti s daným autom a konkrétnym problémom. Nepíšem že to nechcem dať vymeniť ani to že chcem šetriť a dokonca ani čakať kým ostanem niekde odstavený.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných