Prestriekanie

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mifo626
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14.04.2017 10:31
Zdieľať na Facebook

Prestriekanie

Príspevok od používateľa mifo626 »

Ahojte,

kúpil som si na auto predné blatníky kvôli korozií. Lenže sú v červenej farbe a potrebujem ich prestriekať na strieborno. Chcel by som ich dať opieskovať a potom nastriekať. Poznáte niekoho v okolí NR, TT kto by robil pieskovanie?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nepieskoval by som, lebo sa môže stať že budeš kupovať dalšie
mifo626
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14.04.2017 10:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mifo626 »

prečo ? radšej nastriekať na to ďalšiu farbu ?
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

pokiaľ tam nie je korózia, nie je dôvod na pieskovanie. ten, kto strieka, vie, čo má robiť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne tak.Pôvodný lak sa do vysokej miery odstráni preblúsením,tým sa urobí pekný a hladký podklad pri zachovaní továrenského základu.
Ak sa ale vypieskuje, musí sa urobiť všetko od holého plechu,tj všetky vrstvy a následne lakovanie.Možné to je a robí sa,ale u veteránov kde tieto náklady nehrajú rolu.Toto zbytočne predraží všetko o dve pieskovania a behačky kolo toho.Pieskujem aj ja,ale určite nie blatníky ktoré sa dajú za soplík z nosa kúpiť,kto by vôbec zaplatil.Dnes keď je možné kúpiť blatníky vo farbe je toto doslova vyhadzovanie peňazí von oknom.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ani ma to nikdy nenapadlo riesit pieskovanim... len ak je tam korozia....nechapem preco sa nad tym zamyslas, radsej najdi dobru lakovnu a tam uz vedia co a ako...alebo si kupil 80-rocneho veterána???? - inak s veteranmi - minuly rok som spoznal trotla, co nastriekal takmer 80-rocneho veterána metaliozou, lebo sa mu to pacilo-odvtedy ho nevytiahol na slnko.... :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lorak - jeden z najkrajších veteranov - a tá farba
[img]https://images.fineartamerica.com/image ... e-reid.jpg [/img]
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných