Oldtimer v mojich fotografiach...

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pekne su tie plechove budky, ale tych je plno vsade, priznam sa ze ta kontrastna fotka zo zastavky, je sokujuco aktualna, tu by mali vystavovat pred uradom vlady, parlamentom a prezidentskym palacom :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Rudko, ak to nie je tajomstvo, už budeš pravidelne medzi nami?
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

nádhera, ja som dnes náhodou zaparkoval v KE pred jednou administratívnou budovou a keď som sa vybavil, hneď vedľa bol motosalón honda a skoro som oplieskal peniaze na retro motorku (honda monkey - ak sa to dá nazvať motorkou)

ale mojou nesplnenou túžbou je citroen traction avant a fiat topolino.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...trucker,sevasko stary,pokusim sa,ale neslubujem...
...martincichy...,dakujem...
...bajo,to fotenieje velmi narocne,nesmu byt nablizku ludia,aujta musia menit polohu,pekne pozadie...itd /ine fotenie je uz so sofermi v dobových odevoch,alebo na starte,kde je plno divakov.../
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

A ty ešte žiješ?
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

sevasko Acon...,zijem...jako tak,som si vzal prilis velke susto tu v reichu a som odsudeny skor na odstrel / 2x infarkt a diabetes + 60 rocny magor som /
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...este doplnim,na SK je niekolkozrazov veteranov 2 najkrajsie s krasnou atmosférou su v Piestanoch na kuipelnom ostrove a kastiel v Tomasove blizko BA...Fakt sa oplati,hoci tento rok sa zrejme neuskutocnia...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ty stare psisko zachranarske s dorananym ňufákom, vypelichanym kozuchom, otrhanym chvostom a zmrznutymi labami, ze to trvalo dokial si sa ukazal !

Kukaj aku kostičku mam pre teba :

https://postimg.cc/DJCh8qVW
https://postimg.cc/5XjC0mZz
https://postimg.cc/21YtNVJg

som chcel ist pozret muzeum Schlumpf brothers vo Francuzsku, no pojdem pekne do riti akurat :)
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

....no sevaskooooo Lubos,rad Ta vidim,uz nejaky ten rok zijem v Petrzke,momentalne som na neurcito v Bavorsku/podla potreby/...Ameriky ja rad,aj ked teraz som presiel na ine afta..Suzuki SX4,s tym som jako tak spokojny a zena kupila srot Ochcaffku TDi combi,/mali sme tichu domacnost kvĂ´li tomu,lebo som chcel merca,takeho malickeho,slk-ckoveho,dvojmiestneho,kabrolietika,skoro som plakal,bol som v zahranici a zena mi poslala foto afta/clovece,zelena metaliza!!!Kriste,prve dni som odmietal do toho sadnut...JA!!!Co v zivote nechcel skodoffku ani zadarmo !!!Este aj dnes prezivam muky,modliac sa k Bohu,co som komu urobil ? A Ty ako,stara rezerva ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

more ked sa ti podari doplavat domov, daj vediet - pojdeme si zabehat a skocime na koláčik ! ... kuknem z okna ci vidim zelene kombi :)

ne, len nieco cervene :

[img]https://www.servind.sk/media/image/_mg_1763.jpg[/img]
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...som za,vratim sa na SK,ak teda prezijem,hodime fony a stretko,my mame svoje kaviarne v centre na SNP-cku,alebo vpadneme do ALF-a,to urcite poznas...
oldtimer1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.03.2020 11:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldtimer1 »

@mp3turbo,odkiaľ máš tú krásnu fotku? :2f93:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

clovece to ti je masinka Slovaka [!!!!] ktory ju 5 rokov restauroval. Ja kreten som slintal a skoro vybehol do zahranicia ked este KRASNE e-tajpy stali 25000, to bolo tak sest rokov dozadu... dnes za 40.000 kupis akurat tak crep ktoremu mozno funguje motor a trosku prevodovka, inak je na totalnu rekonstrukciu.

Idem si rozbit hlavu, utopit sa, zastrelit, rozparam sa samurajskym mecom a potom este vybuchnem.
https://www.servind.sk/nadherny-automob ... nej-renova

ta linka vyzera nekompletna, ale fakt to konci "renova" a nic za tym.
oldtimer1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.03.2020 11:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldtimer1 »

Sa pýtam preto lebo auto je moje a nevedel som prísť na to odkiaľ môžeš mať tú fotku.Ale už mi to dáva zmysel.To bol nádherný víkend vo Vysokých Tatrách!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Pane, skladam najhlbsiu poklonu - Enzo Ferrari sa vyjadril ze je najkrajsie auto ktore kedy vobec videl. Nejaky komentar ? Aky ? Naco ?


Linka odkial mam fotografiu je priamo vidiet aj na tomto fore, ked sa na nu klikne pravym tlacitkom "Copy Image Location" alebo nieco podobne podla browsera - a ukazuje priamo k chalanom zo Servindu.



Ak by som mohol jednu alebo dve otazocky...

4,2 ?
Manual ?

Co sa stalo utahovaciemu srobu na lavom prednom kolese ? Takyto "zmenseny" na jednej strane som nevidel, boli viac take symetricke.
Pod prednymi svetlami sa taha chromova linka az na naraznik v nejakych specifickych ediciach alebo rocnikoch ? Toto nepoznam, vacsinu som videl bez tej tenkej chromovej linii pod svetlom
Apropo svetla, neviem to na fotkach dobre posudit, ale nie su z dvojkoveho modelu ? Viem ze by to bol hriech a ze vybrana spolocnost taketo finty nerobi, len sa mi zda ze "su prepolene dole" a nie hore ako byvali na jednickovych generaciach.
Preco mali niektore jednicky take "priehladnejsie" smerovky ? https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... oneJag.jpg
a vobec preco mali niektore jednicky taky "dvojradovy" vybuleny naraznik vpredu a niektore len taky jednoradovy "vpadnuty do chladica" ako na tvojom voze, Martin ?
zrkadielko na karoserii a na stlpiku - bolo to podla rokov vyroby ?
Vidim alebo nevidim chromovu obruc okolo odtrhu zadnej kapoty kde sa upevnuje znacka ? Alebo to bolo specifikum roadsterov ?
V 1963 nepokracovala chromova lista okolo celych dveri, koncila na A stlpiku ? https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... _Coupe.jpg
Vidim alebo nevidim slnecne tienitka vodica a spolujazdca v interieri ? Sa mi zda ze tam nie su.
Tento rocnik mal chromovu listu na svetlach "pricapenu" o svetlo, nemal ju na reflektore zdvihnutu viac do vysky ? Mam dojem ze to bolo az 1965 kedy sa to zmenilo.
Apropo svetlo, musim nastudovat dokedy sa robili take mensie zavrete svetla ako mas ty, a odkedy isli tie "otvorene velke".
mozeme vidiet nejake fotografie z procesu rekonstrukcie, z interieru ?
vyfuk s dvomi koncovkami namiesto styroch ?
.
.

ja...
Mohol som mat takych 13-14 rokov, ked prvykrat ...

isla slza dole licami, charizma sa neda popisat, raz nadychnes a uz nikdy z hlavy neutecie. Cervene.

Isla slza dole o 20 rokov neskor, stretol som cervenu na parkovisku v Mondsee v Rakusku ; majitel mi dal povozit po parkovisku. Kus srdca ostal tiez.

A tuto krajan s uchvatnym kusom ktory...


ajtak dnes spat moc nebudem. Idem si zase prelistovat vsetky Jaguar Enthusiast a Jaguar World casopisy.

Tak. Uz zas nieco tecie dole lĂ­com.

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný