Ford Mondeo 2.0TDCi 96kW - dymi, polovicny vykon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 2.0TDCi 96kW - dymi, polovicny vykon

Príspevok od používateľa autokomplet »

Zdravim
Mondeo 2.0TDCi 96kW r.v. 2004 (MK3) - dymi, ma polovicny vykon, spotreba +50%.
Startuje pekne aj pri nizkych teplotach, volnobeh drzi pekne, niekedy pri 2500 otackach zacuka - jemne zatrha akoby vynechal valec. Dymi velmi pri nizsich otackach do 2.500, nad 3.000 uz mam pocit ze ani nedymi. Emisnou preslo a nema to DPF-ko.
Diagnostika neukazuje nic, nie je to vahou vzduchu.
Niekto dobry na chiptuning KE - PO alebo niekde na Vychode ?
Dakujem
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

tuning pri problemoch s motorom ?????? to sa nerobi... daj pozriet egr....sa zamyslam, ze preslo emisnou...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

to iste auto ten isty problem bola prasknuta hadica od turba -ta hruba
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Kamarat ma presne to iste auto asi tiez natunovane...Pred tromi rokmi mu zacali problemy a tak sa postupne dialo toto: vycistilo sa turbo a egr potom islo auto ako tak rok a pol....potom zacalo na volnobehu strhavat a tak najskor zhavice a potom samozrejme vstreky s vysledkom jeden dobry dva repas jeden nanic. Potom auto aj tak dymilo...nasledovalo zaslepenie egr v servise...po dvoch rokoch odislo definitivne turbo a takze kupilo sa nove....A auto stale dymi sice menej ale dymi....Takze moj nazor je ze problem je bud v Chipe alebo ta jednotka na regulaciu turba....Vaha vzduchu to tiez neupravila....Auto ide fajn teraz ale podymkuje si a emisiamy nepreslo nikdy len za 20cku...Mam to auto rad lebo ak ide da sa nalozit styroch chlapov a 200 kg lepidla a uhanat 140 po dialnici za 7L....
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

lorak777 napísal:tuning pri problemoch s motorom ?????? to sa nerobi... daj pozriet egr....sa zamyslam, ze preslo emisnou...
najpr odstranit zavadu SAMOZREJME nie som ...
a nasledne CHIP
najlepsie u jedneho manika naraz a je pokoj

jeden hovoril ze elektronicky vypne EGR-ko
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

u diesel.serbloch sa hadicami a EGR zacina oprava,,niekedy aj konci.ved ho zaslep a uvidis ci pojde dobre,ak pojde a rozsvieti ti kontrolku zas,len ho vymaz z RJ na veky,ak ti to tak staci a nechces do neho vrazat-90% serblov ho ma zaslepene a vymazane ak svieti kontrolka a tdci je pruser sam o sebe,pal.system atd.tym nic na skusku nepokazis a vzdy sa to da vratit spat a nic ta to nestoji.uprava RJ u normálneho stoji 30-40e.ved to hod na diagnostiku a ta ti napovie o co kraci.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

nechcem sa hadat, nemam rad diesle ale zo šerblov je toto este ten lepsi pripad si myslim a o Delphi pal.sys. viem svoje - nabeha to na normalnej nafte 250 a je po nom
No ukaz auto ktore nabeha vyrazne viac (nemyslim Medvede a klasicke TDi z 90-tych rokov).
motor ma retaz a pokial sa staras tak melko nabeha
moje ma neuveritelnych ale skutocnych 146.000 km (je to Jaguar).

vysledne na diagnostike nic nezistil a skusil som prehodit len vahu a to nepomohlo
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

to neries,pre mna su vsetky diesle traslave serble - skus zaslepit to EGRko a uvidis.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

To ze nema vykon moze byt zapricinene roznymi chybami...Zaslepit egr je ciastocta oprava...Ked RJ vie ze ma mat vzduchu 450 ale potrubim ide len 250 zaslepenim egr dosiahnes ze sice bude mat viac vzduchu ale aj tak to nebude ako ma byt....tie fordy z 2004 su sroty....snazili sa tam natrepat vela a neide to spolahlivo...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Nesnazili sa natrepat vela ale boli donuteni Emisnymi normamy.
Ludia by nemali kupovat diesle a do malych aut by som ich ZAKAZAL nakolko tie smrady medzi ludi v meste nepatria.
Fasisti to presadili a dodnes tie smrady vyrabaju. Davno to mali zatrhnut.
Japonci nechapu ako si EUROPANIA pchaju diesle do osobakov.
Stara Avia ked zadymila tak to nebolo tak skodlive ako dnesne auta lebo sa ti to zachytilo na mandliach a nezapichlo do pluc ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pozri tie hadice pri intercooleri.inac tie mk3 su celkom podarene no tvoj motor je blato.2.0 tdci 96kw z tvojho roku 2004 je euro 3.euro 4 boli az od 2006 mali elektricke turbo a egr uz ziadne hadicky.dpf mal len dovoz od 2006.nedavaj to cipovat zabijes ho na tych 96kw kruti ojnice aj bez cipu a ak jazdis nalozeny budes tomu stupat zly cip ho len dokonci.egr-ka na tom tiez odchadzaju dost casto.prve co ak preziju ojnice tak sa poberu vstreky.na take nakladky vahou a dialnicami si mal zobrat 2.2tdci ten vladze ist aj v kopci.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

seven - peknych Xtypov si nenavyberas a bola to volba srdcom nie rozumom
Rozum hovori Toyota a Lexus - nic ine nikdy a za ziadnych okolnosti :-)
kto nemal Toyotu alebo Lexus neuveri ze o auto sa netreba starat a menit diely a hlavne u benzinov
moja volba je GS450h ale velke na moje potreby :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

v tom tvojom motory sa egr da normalne zaslepit, netreba to riesit v elektronike...
1korzar
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.11.2019 21:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1korzar »

Dobrý deň. Mám Ford Mondeo MK3. Obsah 2000, výkon 96kw. Motor má malý výkon. Štartuje dobre. Dymí okolo 2300 ot/min. Ukazuje mi na diagnostike chybové kódy P0001, P0123 a P1693. Viete mi poradiť kde a v čom bude chyba? Alebo ako odstrániť závadu. Ďakujem.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Mne to robila hadica turba.
Tie chyby treba poguglit alebo skuseny mechanik vie o co ide.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných