VW Passat b6 bzb 1.8 tsi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

renkoll
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.11.2019 08:07
Zdieľať na Facebook

VW Passat b6 bzb 1.8 tsi

Príspevok od používateľa renkoll »

Ahoj borci, mam problem s passatom b6 1.8 tsi bzb r.v 2009 118kw,manual,variant. Naj 128000km
Problem je s korekciou paliva na volnobeh ktora je -17. Za jazdy sa to drzi v priemere -7. Dlhodobu korekciu mam tiez -7. Ak stojim napr v kolone dam volnobeh ihned mi nabehne -17 a potom sa to prenesie aj na dlhodobu korekciu paliva ktora sa zhorsi. Takze ked uz auto vypnem a odparkujem auto ochladne,pridem, nastartujem a volnobeh je zly.Samozrehme riadi sa podla dlhodobej korekcie Auto pluje do vyfuku a chveje sa motor. Chyba p0172-bohata zmes.
Vymenil som uz vsetky zapalovacie moduly aj sviecky za ngk,komplet rozvody 3 retaze napinaky,pcv ventil. V servise vymenili jeden vstrek ktory zle rozprasoval a zvazujem vymenu dalsich troch. Vymenene aj cidlo chladiacej kvapaliny. Kompresia 10.6 na kazdom valci rovnako. Zaujima ma nazor ci to moze byt aj chyba riadiacej jednotky alebo nie. Popripade stretol sa s tym niekto? Skrtiaca klapka bola cista ked som pozeral a opat nastavena. Pretesnene su aj podtlakove hadice aj saci baran. Dikicko
Naposledy upravil/-a renkoll v 19.11.2019 12:17, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vymenil si kopec veci, ktoré s bohatosťou zmesi nesúvisia. Prečo?
renkoll
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.11.2019 08:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renkoll »

Napinaky boli vysunute takmer na maximum a v 4roch servisoch mi nevedeli rady. Auto mierne trhalo aj pri jazde,teraz pri jazde ide plynulo. Motory nemam prestudovane dakze uprimne idem len pokus omyl. Neake rady by bodli.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tsi by som zaradil k tým motorom kde sa opravuje systémom slepá baba.Takže odstrańovanie podobných závad je rozumnejšie zveriť do rúk ozaj špičkovému diagnostikovi,inak sa oprava finančne zmnohonásobí (zbytočne)
Jednu z možných závad dávam malú ukážku pekne popísanú na FCD.eu ja dávam iba malé výńatky aby bolo jasnejšie že Tsi nezapadá do možností domácich riešení ani do schopností 90% dielní,v tomto je lepšie mať jasno a neplytvať peniazmi
[img]https://i.postimg.cc/Dms901Q2/a3.jpg [/img]
[img]https://i.postimg.cc/94RxSjJW/a1.jpg [/img]
[img]https://i.postimg.cc/D8C33nds/a2.jpg [/img]
renkoll
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.11.2019 08:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renkoll »

Dakujem za odpoved. Poznate servis alebo borcov co sa specializuju na dany typ diagnostiky a opravy na zapadnom slovensku?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Borcov aj ano,ale tých čo poznám sú prakticky nedostupný,nechcem tu riešiť podrobnosti.Aj táto technika sa opravuje,ale tých čo jej rozumia je málo a kedže sa táto motorizácia dostáva časovo aj kilometricky medzi nosné autá pre zárobok dielne tak ochota si odovzdávať akúkoľvek informáciu z zmysle "ako na to" určite tak rýchlo nehrozí.V túto techniku určite platí - veľa povolaných,málo vyvolených.A to Tsi je ešte akože pohoda.Tu iba hladať,nič iné sa poradiť nedá.Ja som sa už aj spýtal nie raz či by nezobrali,ale odpoveď prakticky vždy - božechráň,mám dosť svojich.
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 18.11.2019 12:53, upravené celkom 1 krát.
renkoll
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.11.2019 08:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renkoll »

Budem vdacny ked mi niekoho odporucite. Prip. sukromna sprava.
renkoll
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.11.2019 08:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renkoll »

Situacia je taka ze som bol uz v 4roch servisoch a nikde nevedeli co s tym,len plny presvedcenia ze je to to "prave" nieco vymenili a auto stale nefunguje.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No problém trochu je,že si nedal priamo otázku - ak sa nič nezmení,budem platiť ?
Pretože nemáš za čo,je to legitímna otázka,a čo je hlavné,má to byť samozrejmé zo strany servisu že neopravené auto sa neplatí.Ak servis istotu nemá že ho porieši,nech ho neprijme na opravu.
renkoll
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.11.2019 08:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renkoll »

Mas pravdu
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

https://forum.octaviaclub.cz/topic/2869 ... -tsi-cdaa/

skus im napisat.....za pokus nic nedas
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pozrel som nejaká fotky na tom octaviaclub ... :hero:

Dlhovlasý maník ma dobré, priestranné a celkom slušne vybavené priestory...

A že tam ma neporiadok svedčí o tom, že má stale kopec roboty..

Ak prídete do dielne , kde je všetko poukladané, vyzametané, vzorový poriadok => UTEKAJTE odtiaľ čímrýchlejšie PREČ !!!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Laco preboha zdrž sa nepremyslených vyjadrení.Auto (dielňa) kde sa robí väčšia robota potrebuje väčší priestor na odkladanie dielov a pomôcok než je samotná dielňa.Božechráň ak tam sú ešte zo dve rozrobené.Ale...auto odíde sa robí "úklid" a keď ďalšie ide dnu je poriadok.Ak nájdeš dielňu kde prídeš a potkneš za na hrdzavom výfuku,alebo kopeš do krabíc z dielov...vtedy neutekaj,len buď na pozore ak si tam prvý raz,a utekaj až potom ak sa o ten výfuk potkneš aj na budúci mesiac.Ale kto potrebuje až tak prudko zarábať že neminie tých desať minút času na poriadok,rozobratie krabíc,vynosenie použitých dielov a vyliatie nádob z olejmi keď auto vycúva z dielne...vtedy utekaj.Treba aj ten neporiadok rozlišovať,ale nikdy len podľa neho nedoporučujem hodnotiť kvalitu dielne.O inom sa bavíme v dielni kde sa riešia palivové čerpadlá,kde sa otvárajú prevodovky a motory alebo vymieňajú platničky.Niekde bol ráno laboratórny poriadok aj ráno aj večer,niekde to bordelom začalo ráno aj skončilo večer.Celkom záleží aké práce sa práve robia.
Poukladané MUSÍ byť vždy náradie,inak zákazník platí aj čas čo hladáš v bordeli náradie,prípravky atd.Náradie nestihneš poukladať pred odchodom auta,budeš ho strácať.Drobnosti mi pár krát odnieslo auto,ale základné sady visia na svojich miestach desať rokov a nič nechýba.Každej sade je amen stratou jednej veci zo sady,potom to už ide a dielňa vyzerá ako bordel u murárov v aute
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale Octaviaclub...aj ja som si pozrel trpezlivo prakticky tú tému do konca.K mnohému mám výhrady,celkom dosť vecí riešených povrchne,ale podpísať to dobrým hodnotením treba,je tam spomenuté že to robí iba fanúšik motorizmu,a to potom klobúk dole.Ak by to bola dielňa ktorá to robí na dennej báze,pošlem ich do pr...le z zrýchlenom konaní,tolko nezmyslov sa tam vyskytne,ale ako prehladové video od fanúšika pre získanie predstavy je to plne ok.
renkoll
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.11.2019 08:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renkoll »

Idem napisat aj tam :300f:

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných