Skoda Fabia combi 1.4 - kontrolka EPC a strata vykonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

carat11
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.12.2008 21:29
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia combi 1.4 - kontrolka EPC a strata vykonu

Príspevok od používateľa carat11 »

Ahojte,
Na diaľnici mi z ničoho nič prestal reagovať plynový pedal a rozsvietila sa kontrolka EPC. Auto ostalo naštartované ale plynový pedál absolutne nereagoval. Auto som musel odtiahnuť. Neviete čo to moze byť?
Ďakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Aj by sme možno vedeli, ale načo ti to bude keď to môže byť viac vecí? Možno len brzdový spínač, možno niečo iné. Treba to dať do servisu a načítať chybu, RJ vie prečo kontrolku rozsvietila. Skúšal si vypnúť motor a znova naštartovať?
carat11
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.12.2008 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carat11 »

Skúšal som robilo to isté. RJ vypísala chybnú skrtiacu klapku, kúpil som použitú z havarovanej fabie s tým istým číslom ale po vymazaní chyby a po naštartovaní znova to isté.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ak suciastka nema napajanie alebo su mrtve komunikacne, signalove kable takisto bude vidiet diagnostika suciastku ako vadnu. Preto sa velmi casto dotazuje pred vymenou suciastky na kontrolu kablov co k suciastke vedu, meranie voltaze a podobne.
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Dobrý večer, skúste skontrolovať káble na elektrickú spojitosť, prípadne či nie sú niektoré medzi sebou spojené. Najčasteší okruh poruchy je hneď pri konektore asi 5 cm od škrtiacej klapky.
Alebo skúste tu priložiť výpis DTC.
carat11
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.12.2008 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carat11 »

@jaroslavelektro @xentry
Ďakujem zajtra to dám pozrieť. V servise mi takúto možnosť nepovedali iba že treba kúpiť novú skrtiacu klapku.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ked navrhol servis hned novu klapku tak uz tam viac nechod. Je velmi neprofesionalne navrhnut vymenu dielu bez akej kolvek kontroly. Pokial nepreverili kable napajanie kostru signal od rj osciloskopom je len pokus omyl za ktori zakaznici platia. Xy aut mi takych chodi domov ( nerobim autoelektriku doma iba v robote doma na to nemam vybavenie este )
Minule servis vymenil trysku na 2.0 tdi lebo pisala el zavadu v obvide auto na 3 valce vymenili nauctovali skoro 300€ auto po 10km zasa na 3 valce zo zakaznikom sa nebavili. Prisiel ku mne diag zasa ta ista porucha kontrola kabelaze za 3 min odhalena porucha vyvaklany pin na konektore. Oprava dalsich 10 min. Zobral som 25€ za robotu a pin. Kolko mohol usetrit ? Si vie hned zratat. Este boli taky frajeri ze trysku vymenili ale ani posrane ima data neprepisali.
carat11
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.12.2008 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carat11 »

Vymenili klapku aj pedal ale stale nic...nezobrali odomna ani korunu ale auto stale nepojazdné...
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Bohuzial nevieme co pise diag nevieme co urobil servis je to beznadejne poradit .. odvez to niekam kde vedia co stym ...
carat11
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.12.2008 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carat11 »

To by som rád...len neviem komu
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

carat11 napísal:@jaroslavelektro @xentry
Ďakujem zajtra to dám pozrieť. V servise mi takúto možnosť nepovedali iba že treba kúpiť novú skrtiacu klapku.
To je typické pre dnešné servisy, zvládnu len to, čo povie diagnostika :d :D Lenže diagnostika nie je všemocná, nemusí to byť priamo tá súčiastka, ale jej napájanie, ako vraví kolega vyššie. Navyše, diagnostika samozrejme neukáže mechanické závady, napríklad predratú hadicu. To ale nie je tvoj prípad...

Ale aspoň boli féroví, že nevzali peniaze za robotu.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Diagnostika vie 2 veci to co jej dokaze poskytnut konkretna riadiaca jednotka a to co je dal aby vedela ten co ju vytvoril ako program v pc :) Ona vie aj deravu hadicu ako predpoklad ale odkazuje sa na preverenie dajme tomu tesnosti sacieho systemu pomocou ineho pristroja.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných