Ford Focus Mk2 - dorobenie vypinania airbagu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Ford Focus Mk2 - dorobenie vypinania airbagu

Príspevok od používateľa stanno »

Ahojte,

dá sa dorobiť do Focusu Mk2 vypínanie spolujazdcoveho airbagu? Na nete sa dajú zohnať sady s vypínačom, ale nie som si istý, či stačí iba vypínač, alebo nie.

Vďaka
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

prezrel som si pár inzerátov ff mk2 a inzerátov s dobrými fotkami bolo vidno, že vypínanie airbagu majú. Ty ty nemáš? V skrinke spolujazdca?

Ak plánuješ dať dieťa dopredu, nerob to. Nie nadarmo sa hovorí spolujazdcovmu sedadlu sedadlo smrti. Máš sa venovať premávke, nie pozerať sa na dieťa.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ak to oficialne nema a da sa to instalovat extra tak riadiacej jednotke bude treba dat vediet, ze je tam tato moznost lebo v inom pripade ak sa ten airbag len odpoji tak automaticky ho riadiaca jednotka bude vidiet ako vadny akoby tam nebol alebo nebolo s nim spojenie cize bude to vidiet ako zavadu. Druha moznost bude ak niekto bude predavat nieco ako plug and play tak to bude spravene tak, ze ked sa prepne do vypnutia tak to pojde cez nejaky emulator aby jednotka videla airbag akoby tam bol ale bude odpojeny a ked sa zapne tak s nim ma riadne kontakt a funguje normalne. Ak ma moznost vypinania airbagu tak oficialne by k tomu mala byt aj kontrolka, ze je airbag spolujazdca vypnuty.
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

martin cichy napísal:prezrel som si pár inzerátov ff mk2 a inzerátov s dobrými fotkami bolo vidno, že vypínanie airbagu majú. Ty ty nemáš? V skrinke spolujazdca?

Ak plánuješ dať dieťa dopredu, nerob to. Nie nadarmo sa hovorí spolujazdcovmu sedadlu sedadlo smrti. Máš sa venovať premávke, nie pozerať sa na dieťa.
V standardnej vybave to Focus 2 nemal, bol to volitelny doplnok za poplatok. Ja som mal Focus 2 po facelifte a tiez som tam vypinanie nemal. Chvilu som sa zamyslal, ci to dat dorobit, ale suhlasim s tym, ze detska sedacka v ziadnom pripade nepatri dopredu. Mozno tak v 3 dveraku.
Mimochodom Focus 2 nemal standardne ani isofix, treba dokupit "redukciu" a namontovat.
Nerozumiem autám...
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Dieta v predu v ziadnom pripade. Najvacsia blbost co ludia dokazu.
Jednoznacne ISOFIX a pekne dozadu. Moje deti vo vsetkych autach len vzadu a v najlepsich sedackach ake trh ponuka.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nerob to, fakt to nerob. Dieta dopredu nepatri. Ani tebe, ani tvojej zene a najhorsie za volantom je novopecena matka ktorej zacne dieta mrncat - ani nie revat ale mrncat.

To je absolutne najprioritnejsia vec na svete ; pred prechodom brzdit netreba atd.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Takto kedysi dááááávno nabúral brat

Pred nami šla Lada 2105, nejaká divná jazda si vravíme.
Bola to jazda cez TN, dva jazdné pruhy v jednom smere, hovorím obehni to auto.
V tom momente ako sme ho začali obiehať, vodič Lady dupol na brzdy a šup ho na autobusovú zástavku. Pochopitelne svojím PP rohom nabral Žigulak na LZ roh a otočil ho.

Vnútri ženská...
Vravíme čo vám yebe? Že jej plakalo decko, tri autá rozyebané, aj to čo šlo po nás ešte vrazilo do Žiguláka...
Hovorím jej že pri takom brdení vám to decko muselo šlahnúť zozadu na predné okno, vtedy také niečo ako autosedačky ešte nebolo tuším

Bratovi po prešetrení nehody zobrali VP za "spôsobenie" nehody, nedodržal bezpečný odstup
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

mp3turbo napísal:nerob to, fakt to nerob. Dieta dopredu nepatri. Ani tebe, ani tvojej zene a najhorsie za volantom je novopecena matka ktorej zacne dieta mrncat - ani nie revat ale mrncat.

To je absolutne najprioritnejsia vec na svete ; pred prechodom brzdit netreba atd.
oki.. ja chápem, že to nie je najbezpečnejšie miesto v aute, ale myslíš si, že keď žene začne mrnčať bábo vzadu že ju to menej vyrušuje a núti sa otočiť, alebo podať cumlík ako keby bolo vedľa nej? Podať cumeľ mu môže napr. na semaforoch na červenej, bez toho, aby musela zastať na krajnici, vystúpiť z auta, otvárať dvere a potom sa vraciať na svoje miesto. Neviem čo je horšie v tomto prípade.. čo si myslíte? nemám na to vyhranený názor.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Žena sama s dieťaťom do 6 rokov v aute :3020: to je ako odistený granát
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

Ina moznost zial nie je
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

VŽDY je iná možnosť...
matthew89
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.08.2019 20:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matthew89 »

stanno napísal:
mp3turbo napísal:nerob to, fakt to nerob. Dieta dopredu nepatri. Ani tebe, ani tvojej zene a najhorsie za volantom je novopecena matka ktorej zacne dieta mrncat - ani nie revat ale mrncat.

To je absolutne najprioritnejsia vec na svete ; pred prechodom brzdit netreba atd.
oki.. ja chápem, že to nie je najbezpečnejšie miesto v aute, ale myslíš si, že keď žene začne mrnčať bábo vzadu že ju to menej vyrušuje a núti sa otočiť, alebo podať cumlík ako keby bolo vedľa nej? Podať cumeľ mu môže napr. na semaforoch na červenej, bez toho, aby musela zastať na krajnici, vystúpiť z auta, otvárať dvere a potom sa vraciať na svoje miesto. Neviem čo je horšie v tomto prípade.. čo si myslíte? nemám na to vyhranený názor.
tak az teraz som pochopil, preco zeny v primeranom veku v SUVckach jazdia po meste ako prihorete. Venuju sa deckam. To sa potom vsetko vysvetluje, dakujem za objasnenie.

Kedy uz konecne zavedu psychotesty a sprisnenie vodicakov, lebo toto je fakt nonsens taketo uvazovanie
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných