BMW e90 330i

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jakub997
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.05.2016 22:52
Zdieľať na Facebook

BMW e90 330i

Príspevok od používateľa jakub997 »

Zdravím, uvažujem nad kúpou bmw 330i e90 nejdem tu riešiť spotrebu a nejaké blbosti skôr ma zaujíma názor ľudí ktorí majú to auto poprípade nejaké skúsenosti s motorom, chyby auta na čo si ma človek dať pozor? Oplatí sa 3.0 v6? Nakoľko už vlastním v6 inej značky a maximálna spokojnosť hento bude 2. auto v rodine. Auto o ktoré mám záujem má niečo okolo 300t km je to veľa pre tento motor? Znesie raz toľko? Ďakujem za názor a nejaké rady.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na niekoho kto nerieši kolko to žerie, na niekoho kto chce 3 liter benzín, mi príde divné že sa zaujímaš o auto čo má 300tkm na hrbe
Nechceš vela jazdiť - lebo to bude druhé auto a pýtaš sa či vydrží dalších 300tkm

Ja mám auto skoro 9 rokov, mám len jedno teda ho využívam povedzme často a za tých 9 rokov nedám ani 200tkm

Taká kombinácia čo si vyššie opísal je pre 19 ročného chlapca čo zistil že miesto Octavie môže mať aj BMW 3 (síce vyjazdené ale BMW)
Autosas
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 06.04.2011 16:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Autosas »

V6?
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Predovšetkým, E90 330i boli dva: so vstrekom do sania a 258k, druhý s priamym vstrekom a 272k. Autá sú to dobré, ale s 300 tisíc kilometrami by som to nekupoval. Tam už fakt nevieš, čo ti odíde zajtra. Možno, že to rok nebude pýtať nič, ale možno tam dáš pár tisíc a to auto sa ti sakra predraží.
Celkovo, pri BMW (neviem, ako pri iných značkách) od roku 2005 vyššie sa už o nejakých najazdených státisícoch moc hovoriť nedá. A to píšem ako fanúšik značky a sám ich niekoľko mám.
S 300 000 kilometrami to vezmi len ak ti to dávajú za vyslovene srandovnú cenu, inak nie.
Keby ťa to zaujímalo, ten 258k motor sa dá dať na LPG, ten 272k už nie.
Ešte k tej spotrebe - obidva žerú málo a myslím, že diesláci by ti tú spotrebu ani nechceli veriť.
Samozrejme, je to radový šesťvalec, nie V6. Ale ak si BMW ešte nemal, tak to vezmi a uvidíš, prečo sú tie vozy aj po rokoch také drahé, konkrétne rada 3. Je to celkom iný svet než nejakí japonci, medvede alebo afdinky. O škodovici ani nehovorím, a francúzov s kórejcami nerátajme ako autá. Fanúšikovia iných značiek to samozrejme neradi počujú, ale BMW - napriek tomu, že od roku 2005 ide riadne dole - je celkom iný level auta než zvyšok sveta, možno okrem Porsche a Aston Martinu :d :D
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Mal som dve bmw 5. 525i n52 150tis orig km,2006 servisovana v bmw, stale sa nieco kazilo, Auto zacalo zrat enorme olej a ine problémy,neskor 525i n53 facelift, tiez okolo 150tis km.
ten motor je fail, Zly sen...v Servis nej Historie boli Info ze dokola boli menene vstrekovace a ine drahe suciastky...setko palky ako prasa.A bonbonik ze vas to moze hocikedy nechat... Dakujem neprosim presiel som zase k japoncom... Honda Accord 8g a velkaaa spokojnost
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Ako tu bolo napísaní, že BMW je iný level ako zvyšok sveta tak je to pravda, ako minulotýždňová skúsenosť - je na nezaplatenie keď idete z talianska cez alpské priesmyky a v tom najstrmšom kopci zasvieti kontrolka mazania a motor kaputt - rozpadnuté olejové čerpadlo E90 320i 125kw s origo 165000km. Kebyže fanúšikovia tejto značky vedeli aké sú tie autá v poslednej dobe o*ebané ani by do toho nesadli.
Pre zadávatela témy - ak kúpiš 330i s 300 000km tak to bude vydojená olejnička, kde náklady na motorový olej presiahnu náklady na PHM.
Ak chceš spolahlivé auto pozeraj do iných vôd. BMW od rady e90 ide dole vodou a to hovorím ako človek, ktorý bol fanúšikom značky, ale na to, čo tá automobilka aktuálne stvára sa už nedá pozerať :41c2:
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Hm ved to neni az tak Problem... Ved asi treba len davat pozor aby si nesiel velmi strmy kopec ked nemaze Motor lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neriešim spotrebu je taká barlička čo sa rýchlo poláme.Ja som ich zopár mal od 2,0 po 5,0 od štyroch hrnčekov po dvanásť.Ak to jazdí je na čerpačke dva razy týždenne,to pomaly ale iste na karbit začne kvapkať.Ak to nemá dobrú starostlivosť a svojho mechanika je to des.Spoliehať sa na kvantá dielov sa dá,ale treba zobrať do úvahy že lacných je spústa v prvom rade na diesel,diagnostiku to má vlastnú,z univerzálami to je zhruba o ničom,autá často už nulová hodnota ale práca nie.Ak to nebolo v rodine a starané (velmi starané) tak ani zadarmo
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ako majitel uz 2 bmw ti hovorim bmw sa kupuje srdcom a nie rozumom. Uz mam nervy ze zasa neco opravujem a cpam € ale ked to opravim a idem a rozozvucim 3.0 R6 a pod kapotou a rezem zatacky ako vlak tak usmev od ucha k uchu :)
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ja som kupoval rozumom len ci v hlave to je ok tazko povedat :) Ale je pravda ak su ok napravy a urobena geometria jazdi sa na tom vyborne :)
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Dobre pisete... mal som 325. nepriame vstrekovanie 160kw, za pol roka 3000eur.. ako nic a este z daleka to nebolo ok, spotreba 10,,13l len tak fuklo z lahkou nohou..ked to prejde cez branu u schopneho mechanika, len vstup 100vka.. samozrejme obrazne... jazda ale, jedno z najlepsich na com som jazdil, ide oto, ci zvladnete to okolo...
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

No a to si mal Motor n52 vyhlaseny ako spolahlivy od bmw... Bmw robi dobre auta ale nie spolahlive su konkretne zamerany na zakaznikov ktorym je jedno ze 1000e lietaju kominom.

Mazda, Honda.,subaru tak isto ti ponukaju lepsie jazdne vlastnosti ale hlavne spolahlive benzinove motory... A ak ti chyba sportovy zvuk vyfuku kludne investuj 1000e Do ladench zvodov a noveho komplet vyfuku :zg282: Napr taka Accord 2.4 Manual Co je nedostatkove zbozi... po miernych upravach uspokoji i narocneho... Vykonom, kvalitou, I jazdnymi vlastnostami...
Mal som Mazdu gh 2.5i 170ps tieto auta uz su podstate lacna zalezitost ale perfekte vyladene auto, Motor mal sily az az na to auto. A spotreba 8l.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

xentry napísal:ci v hlave to je ok tazko povedat :)
skutocny pacient nikdy nepochybuje o svojej hlave :200:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... si kupte dvoturbove priamovstrekove 335i alebo rovno 750i ked mate dojem ze nepriamovstrek 330i stoji vela penazi na servise :)

a hlavne oleje na 30.000km lebo automobilka povedala.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Nebol by som si isty, ze vlastnictov napr. fabie, renaultu alebo peugeotu garantuje nejaku dusevnu zrelost. Aspon ma zatial nikto o tom aspon tu nepresvedcil aj z toho ako o tom rozpravate, ze je to tak. Sami o tom co rozpravate ste tomu opak. :)

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných