Farebné bezpečnostné pásy

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

benn
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.11.2019 13:50
Zdieľať na Facebook

Farebné bezpečnostné pásy

Príspevok od používateľa benn »

Čaute,

Chcem sa opýtať, máte niekto skúsenost s farebnými bez.pásmy? Nejde ani tak o samotnú výmenu skôr o “legálnosť” bežná kontrola policajnov hliadkou, kamery ktoré kontrolujú použitie bez.pásu a pod. Išlo by o červenú farbu. Viete či ich rozpoznajú radary. Pokial viem nie je v zákone definovaná farba bez.pásov?!.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

AliExpress?
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ja sa iba tak informačne a vlastne aj pre istotu opýtam:
To ide akože o výmenu bezpečnostného pásu kus za kus (pôvodný čierny za iný červený), či nejaký návlek na existujúci bezpečnostný pás?
benn
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.11.2019 13:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benn »

Ano výmena pásu resp. Celého mechanizmu.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

O.K., takže v tom prípade:
  1. V mojom predchádzajúcom príspevku som naschvál viac krát uviedol slovo bezpečnostný. Prečo? Pretože je bezpečnostný. Tu už nelepíš nálepky, nedávaš hrušku (otvorený filter) na sanie, nedáva sa Plastidip. Tu ide o bezpečnosť. O tvoju a tvojej posádky.
  2. Menil si niekedy bezpečnostný pás? Celý mechanizmus? Aj s navijákom? Ide zväčša o presný uhol. Namontuješ trocha krivo, bude problém pás vyťahovať.
  3. Kto vyrába ten červený bezpečnostný pás? Výrobca vozidla? Výrobca bezpečnostných pásov? Či nejaký číňanko, ktorý určite otestoval jeho bezpečnosť?[/list:o:63f9e348cb]
    Koľko stojí takáto vec peňazí? Pretože času a rizika až príliš...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Čo má s tým radar? Alebo myslíš kameru?

To sa ti chce s tým babrať?

Akej farby sú je každému u prdele, viem že nejaká edícia Škody Felicie mala od výroby žlté pásy.
Dá sa normálne kúpiť ako ND - tento je na Fabiu https://www.skoda-diely.sk/nahradny-die ... 31857.html

Podstatné ale je aby tam bol našitý nejaký štítok (certifikát), že ten pás spĺna nejakú homologizáciu
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Este dolezitejsie je, aby tu homologizaciu aj splnal.
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fakyu »

farba nieje urcite zakonom stanovena, na mojej rse mam od vyroby oranzove pasy a nikdy stym nebol ziaden problem a to ma uz neraz azstavili.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Najskor sa bolo dobre zamysliet, ze na akom aute a ake tie povodne bezp. pasy tam vlastne su.
Zrovna tak by ma zaujimalo, ako ma prebiehat nejaka vymena. Co taka tvarova zhodnost s povodnym pasom? Co jeho funkcnost (zablokovanie, pyropatrona atd…)
Nad takym niecim, moze uvazovat iba niekgo, co si asi vazne neuvedomuje, ze co znamena 80 kg v rychlosti hoc aj 50 km/h.
Ludia su asi chori z blahobytu…
benn
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.11.2019 13:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benn »

Ďakujem za odpovede:

Až pár z vás my fakt zodpovedalo otázku ktorú som položil, ďakujem.

Páni profesori z automobilovej ďakujem aj vám za rozum ktorý ste mi/ nám tu dali. Vyjadrujete sa tu akoby som išiel nahradiť bezpečnostné pasy za šnúrky z topánok. Viem čo má za úlohu ten pás, viem ako sa mení, viem ako ten mechanizmus funguje, viem čo dokáže 80kg v 50km/h (aj 90kg v 90km /h osobne).

Môžete spať s kľudným svedomím chcem tam len certifikované pásy a to bud im pošlem pôvodný mechanizmus a mi to vymenia odborníci alebo si zakúpim nový mechanizmus s farebným pásom.

Ďakujem za pochopenie.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Páni odborníci by sa možno vyjadrili inak keby si to všetko napísal už v zadaní...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Sú firmy čo vyrábajú bezpečnostné pásy, ale pochybujem že taká firma prerába seriové pásy.
Ak to nejaká firma robí a kludne tam capne aj nejaký certifikát, tak to je všetko len na oko, tým nehovorím že úlohu nesplnia rovnako, ale homologizáciu by to určite nemalo.

A nemalo preto, lebo by im ju nikto nedal na cudzí výrobok. Ak by to malo byť celé papierovo legálne tak by ten pás stál viac ako originál ND a to by nikto nedal
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Robí sa to bežne ako príplatková výbava , ale na to nebudú euráče. Dodávali sme sedačky pre Focusy ST do firmy Recaro. V nemecku sme videli celé interiery zladené vo farbe samozrejme aj pásy, volanty radiace páky tapacíre koberce. Ceny boli celkom mimo chápania , možno ak by sa tvoj tatko volal Bašternák alebo Kali tak by si na to mal.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

benn…
Zakup si jeden originalny pas a skus ho rozobrat tak, aby si ho potom mohol uviest do povodneho stavu, bez akehokolvek poskodenia. Vec nemozna. Je to schvalne urobene ako nerozoberatelny celok.
Avsak, ak predajca ti k tomu pasu dolozi aj PLATNE Osvedcenie o typovom schvaleni ES a vsetko, co k tomu patri, tak to potom ina kava a mozes isto smelo menit.
Na druhej strane, ludska blbost je nekonecna a nik ti nezabrani hoc aj tie pasy odtial vyrezat a druhe nalepit sekundovym lepidlom.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Páni, pás je jedna z mála vecí na aute ktorú keď zadávateľ vymení, neohrozí mňa ani nikoho z Vás, ohrozí jedine seba a svojho spolujazdca-cov.Takže na farbe nezáleží a nám môže byť aj šumafuk či budú plne funkčné.

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných