Elektromobil - Skúsenosti s používaním

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Keď ti deti sedia na 59l benzínu, tiež to nie je výhra. Napokon, pri nehode sa tak isto vznieti konvenčné auto ako el. A benzín s plastami neuhasiš rovnako ako batérie. Tento problém je posledný co ma zaujíma. Vlastne ma elektro nezaujíma vôbec.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Bajo tu pozri nie je tam extra vela ale ma to aj thermal manazment nejaky :)

https://docdro.id/ZDTatFW
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Acon napísal:Keď ti deti sedia na 59l benzínu, tiež to nie je výhra. Napokon, pri nehode sa tak isto vznieti konvenčné auto ako el. A benzín s plastami neuhasiš rovnako ako batérie. Tento problém je posledný co ma zaujíma. Vlastne ma elektro nezaujíma vôbec.
Celé desaťročia som robil fatálne nehody,banány,kotrmelce,čelné zrážky,proste nezistíš značku auta,ale zhorené auto (benzinové) je ozaj veľká vec.U elektra je s tým spojená každá fatálna nehoda.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

aj americky prezident vie, ze najlepsie je jazdit na naftu pokial ide oto byt zhoraty lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

xentry napísal:Bajo tu pozri nie je tam extra vela ale ma to aj thermal manazment nejaky :)

https://docdro.id/ZDTatFW
dik, je toho hodne, sice len 80kWh a 360 V trapaci :d :D , ale mozu sa aj rozdrapit s manazmentom, mozu nastat stavy ked proste v realnom case nebudu schopni !!! a je to uz na teslach vyskusane za polarnym kruhom, nechali ju zamrznut a proste s tym nic neurobis, co tam nejake ubohe 3kW co to vyhrievanie bateriek spravi s 500kg ??? to je jak pre slona mucha, proste ma dat dal nesedi a neni odkial zobrat :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Nieco spominali, ze isli s tym do zimy na testy ci sa vratili neviem :) Mne zatial nechybaju :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

podstatne je neostat vytrieskany v mraze...ked ma nejaky zostatok, da sa spravit finta brzda plyn jazda, tak najefektivnejsie ohrejes baterky, nasledne dobit na nabijacke a uz ked jazdis, dokaze to ten termalmanazment udrzat v rozumnom rozsahu, len je otazka ci taketo problemy niekomu s plnou penazenkou na elektromobil vobec treba, ked sa da aj inak lol ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: bosston, citroenc3v6 a 44 neregistrovaných