VW Golf V , 66kw - motor zhasne za jazdy po stlačení spojky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

targon4
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.11.2019 18:39
Zdieľať na Facebook

VW Golf V , 66kw - motor zhasne za jazdy po stlačení spojky

Príspevok od používateľa targon4 »

Zdravím, mám veľkú dilemu a riešim to už nejaký ten piatok.
Mám GOLF 5 (2005) 1.9 TDI 66kw na tachači 220 000 km ale v diagnostike ukazalo že to je ztočené z 440 000 (údajne). Mám problém že pri teplom motore ked vytočím napr. na trojke do kopca ale aj po rovine dajme tomu 3500-4000 otáčok a potom stlačím spojku a držím ju 3-5 sekúnd otáčky padnú na 900 nasledne za sekundu na 700 a hned nato na 0 a zasvieti kontrolka baterky. Auto sa potom nedá naštartovať až na 3-4 pokus pri 5-10 sekundovom točení motora a auto ide potom v poriadku. Stáva sa to nezávisle na čase/nafte. Všetky oleje a filtre bolí menené. Taktiež jedno *409* multifunkčné relé a tiež palivové čerpadlo bolo menené. Vie mi niekto poradiť prosím?

Tu je video ako to urobí.

https://www.youtube.com/watch?v=R4f4HTe8Sns
Naposledy upravil/-a targon4 v 10.11.2019 19:25, upravené celkom 2 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Premýšľam, premýšľam, ale nenapadá mi ako sa dá na toto prísť. Prečo držíš spojku stlačenú 5 sekúnd? :41c2:
targon4
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.11.2019 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa targon4 »

cicmanec napísal:Premýšľam, premýšľam, ale nenapadá mi ako sa dá na toto prísť. Prečo držíš spojku stlačenú 5 sekúnd? :41c2:
Stane sa to aj ked spojku držím len 1-2 sekundy ale vtedy je to menej časté, tu som to chcel natočiť. btw. hore je pridany odkaz na youtube na video ako to robí
Naposledy upravil/-a targon4 v 10.11.2019 19:00, upravené celkom 1 krát.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

cicmanec-otazka bola jasna,preco ty stale musis do niekoho rypat uplne zbytocne?Ked stlaci na 5 min aj tak je to jeho vec,a motor aj tak sa nesmie zdochnut.Ries zdochnutie a nie stlacanie spojky na dobu urcitu!!!

Riesili sme podobny problem,a chyba bola s podavanim paliva,nie v elektrike.Napis mi ss.
targon4
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.11.2019 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa targon4 »

aavelmak napisal som vám.

ale ostatní ak by vás niečo napadlo píšte :41c2:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

jaj, avelmak, avelmak... Ja ak by som mal hentaký problém tak naň v živote neprídem! A nie preto, že mám automat, ale preto, že na spojke proste nestojím zbytočne. Tak sa pýtam ako na to prišiel. Tak rieš problém a nie moje otázky! Alebo napr. zbytočné citácie keď už si ten moderátor...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

cicmanec-prave take zbytocne citacie od takych aky si ty cele forum vedie dolu vodou.To je jedno ako prisiel nato,motor nesmie zdochnut a bodka.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ukáž mi jedinú moju CITÁCIU! Ak teda vieš čo to je...
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Zase je tu spat, maly, zakomplexovany, skratka nas cicinko...
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

A pre ostatnych, ktory nechapu ubolebu dusu... Nie je podstatne, ze auto ma zjavnu poruchu, nieje podstatne co to je a ako to opravit. Podstatne je najst co-ako malicherny dovod na zadrapku... Lebo to je to, co nas posuva .... ved viete kde.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aristoteles - dopredu viem , že budem zotretý , ale ako vždy aj tak napíšm.
Majitela by posunulo naučiť sa jazdiť tak aby sa táto "porucha" neprejavovala. To znamená brzdiť motorom a po vyšliapnutí spojky krátko zošliapnuť plyn a zvýšiť otáčky.
Je to určite lacnejšie ako auto vláčiť po servisoch a platiť za opravy , ktoré aj tak nič neopravia. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Ako vzdy, mas pravdu, svoju...
Vies aky je rozdiel medzi tym, ked problem vyriesis a tym, ked ho poriesis? :d :D
targon4
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.11.2019 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa targon4 »

Ako ja nechápem pre boha čo to tu píšete, to mám akože chodit so strachom že ked nahodou hned nepustím spojku tak auto skape? Neviem či to myslíte vážna alebo toto celé je VTIP a ešte si v mojej téme/probléme riešite nevybavené učty medzi moderátorami? to naozaj dpč vážne? okamžite zmažte všetky vaše priblbé správy a nechajte tu len základný text, DAKUJEM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Viem čo to znamená mať auto ktoré potrebujem v servise, ktorý ani len nemá šajnu čo a ako. Je to rovnaké ako čakať pol roka na servis ktorý by závadu odstránil, ale bude to stáť okrem čakania vyššiu sumu. Na autách ktoré mali rôzne takéto "poruchy" som nagúlal ešte desattisíce km a nič sa nedialo. Na firemnej dodávke , ktorá mala padnuté turbo sa jazdilo v núdzaku ešte viac ako rok. A sme všetci tu, nikto neumrel.
Len som vám chcel ukázať že veci nie sú čierno-biele.
Toto sa netýka len tohto konkrétneho auta, toto je principialne o živote - s niektorými vecami (alebo luďmi) sa proste musíš naučiť žiť.
P.S: pre zadávatela - to nie je vtip, to je o tom - vedieť jazdiť. Volakedy polovica aut nemala ručnú brzdu a aj tak sa všetci vedeli pohýňať do kopca.
Ak máš strach - preboha prečo sadáš za volant. Vieš ty vôbec čo spraví strach s tvojimi reakciami???
A predsa ešte doplním - uvedomuješ si že všetci tí "priblblí" sú denne spolu s tebou na ceste.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Avelmak ti dal dobry tip, myslim...
Sorry, ze som do toho kecal, ale vidis, co je to tu za psychiatria...
Naposledy upravil/-a aristoteles v 11.11.2019 17:22, upravené celkom 2 krát.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných