Palivo E10 povinne od januara 2020

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Palivo E10 povinne od januara 2020

Príspevok od používateľa jaster-83 »

neviem ci sa to tu uz preberalo ale kam to speje? je to az take horuce alebo zbytocna panika?

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/5 ... revoluciu/

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/5 ... ny-zoznam/
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

Ja osobne si myslím, že to nebude fungovať, ale bavili sme sa o tom s kamošom už a asi budeme museť chodiť pre palivo do zahraničia alebo čo... lebo tým pádom do starších áut už netankujeme
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

100 oktanovy benzín môže ísť aj do veľmi starých áut.
lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

mlokec napísal:Ja osobne si myslím, že to nebude fungovať, ale bavili sme sa o tom s kamošom už a asi budeme museť chodiť pre palivo do zahraničia alebo čo... lebo tým pádom do starších áut už netankujeme
Čo jazdite s kamošom ešte na mb 120 ? :40bd:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Zalezi ake stare auto,a aky ma system riadenia spalovania..

Pred cca 30 rokmi,som v nudzi primiesaval do benzinu synteticke riedidlo S 6006 a ziguliku to nerobilo ziadne problemy... lol
Tiez si pametame ako sa v 90-tych rokoch na Vychode hufne jazdilo na "gazolin" co sa tazil zo zeme na vrtnych veziach ... :4012:
Lenze raz pritiahli spoza velkej mlaky nejaku Audinu ULEV oznacenie to malo a ked tam nasypali ten gazolin,len na displeji PC vypisal hlasku: unknown fuel a museli vsetko vycerpat a precidtit cely palivovy system,ked sa chceli vozit... :40bd:
Takze preco to pisem,
Niekedy system spalovania v aute da hned vediet,ze mu nejake palivo nechuti..
a to prave zlym studenym startom a kolisanim volnobehu,za studena ...
Na to sa spolieham aj ja pri svojom aute s motorom MPi ale zato vyspelym systemom riadenia spalovania podla emisnej triedy Euro 5
Takze kazdy majitel daneho svojho vehykla uvidi,ci bude moct tankovat to palivo so zvysenym obsahom biozlozky alebo nie.
Skor si myslim,ze nie aby mu nezalepovalo benzinove vstreky ten sajrajt...
A tiez aj otazka ceny je podstatna,ak to palivo nebude fin.zvyhodnene,tak to znali motoristi nebudu chciet tankovat,jedine,zeby nebolo nic ine k dispozicii.
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

Tak som to nemyslel :D :D :D :D Haha, keby mám mb 120 som rád :D Trhal by som cesty a predal by som to za milión :D Tak somm myslel ako písal laco..
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Mateusz737 napísal:
mlokec napísal:Ja osobne si myslím, že to nebude fungovať, ale bavili sme sa o tom s kamošom už a asi budeme museť chodiť pre palivo do zahraničia alebo čo... lebo tým pádom do starších áut už netankujeme
Čo jazdite s kamošom ešte na mb 120 ? :40bd:

Týka sa to už EURO4 = relatívne mladých áut.

Ľudí zasa dotlačia do dieslov
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Alebo do tankovania 100 oktánového benzínu
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ak kupujem jazdenku, vyberám si podľa účelu. Veľa km=diesel=nízka spotreba. Málo km starší benzín. No ak mám kúpiť auto s vysokou spotrebou a ešte tankovať drahý nezmysel, tak radšej diesel
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

skoda 120 mb ... co to je? to naozaj nepoznam ...dôraz na "mb"
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mb - je výrobca Škoda Auto Mladá boleslav. Ak by to bola škoda 1000 MB tak by to znamenalo tisíc malých bolestí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

myslel som na oznacenie,nazov 120 mb ...pamatam si na L,LS,GLS,LE,SP ...to ma teraz tak narychlo napadlo...ale MB nie nepoznam :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

taká ani nebola 1000Mb a 1000MBX potom 100L a 100LS
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

s repkou to bude veľmi zaujímavé:

vypestovať repku bez striekania insekticídov sa v podmienkách fariem v strednej európe nedá. repka je napádaná hmyzom už po vyklíčení.

vzhľadom na to, že sa minulý rok zakázali insekticídy so systémovým účinkom, farmári siahli po insekticídoch s kontaktýmm účinkom. no aj tým pomaly končia registrácie, respektíve s veľkou pravdepodobnosťou niektoré skončia natvrdo v blízkej dobe. čo to znamená? farmári budú striekať častejšie a asi aj drahšie to, čo ešte bude dostupné. komodita možno zdražie - alebo sa bude dovážať z krajín mimo eú, ktoré sú benevolentnejšie voči životnému prostrediu.

Z prevádzkového hľadiska, pre komponenty palivovej sústavy je nebezpečná jedna vlastnosť etanolu: je to výborné rozpúšťadlo. Zároveň veľmi ľahko a dobre viaže vodu,

Následky sa prejavia až po čase. Etanol ako rozpúšťadlo pôsobí na plastové komponenty. Môžu sa takisto vrstviť jednotlivé zložky benzínu (benzínu je zložkou aromatických uhľovodíkov a zlepšujúcich prísad). Takže najviac postihnuté budú asi palivové potrubia, membránové regulátoy tlaku ale i karburátory samotné ale . Rizikové sú práve usadeniny.

Svoje vedia majitelia traktorov tera-vari, s novšou motorizáciou honda spĺňajúcu aktuálne emisné limity. Nechať benzín v nádrži a karburátore cez zimu znamená problémy s naštartovaním, chodom motora v jari. Voľnobeh ani nefunguje. Niekedy nepomôže ani prečistenie karburátora v ultrazvuku a nutný je nový karburátor. Ten zaschnutý magľajz je hnusný.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

keďže jazdím na lpg, budem tankovať prémiový benzín, ktorý, zatiaľ biozložku neobsahuje a v mesačnom vyjadrení preplatím asi 5 eúr.

vzhľadom na to, že čoskoro budeme za naše autá platiť nie podľa obsahu či výkonu motora, ale podľa emisií, myslím si, že staré benzíny pôjdu na šrotoviská trochu rýchlejšie a ľudia budú kupovať diesle.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných