Odvlhcovac do auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

to som chcel povedať , že to neplatí všeobecne. Nie je tam žiadna technická chyba , len 5 ludí v studenom aute - a dýchať musia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Odvlhcovac do auta

Príspevok od používateľa seven549 »

ulgo0908 napísal:Zdravim, skusal niekto nejaky druh odvlhcovaca? Ceresit napr./silica gel? a pod.
Ako to funguje/nefunguje? Riesi to rosenie okien?
Dik
treba vysusit auto poutierat okna a mat stale ak prsi pustene fukanie na celne.

da sa kupit aj taky sacok 1kg ktory do seba vstrebava vlhkost mam to v jeseni zime teraz v kazdom aute pod sedadlom.da sa regenerovat tym ze sa to necha vysusit doma na radiatore. pod minisacky najdes v obuvi alebo hocikde v krabici od elektroniky a pod.take vacsie niekedy davam aj do rohov celneho skla.

ale ak mas v aute vodu a vlhke koberce nepomoze nic.
ulgo0908
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 14.08.2016 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ulgo0908 »

Veľmi rád by som vyriešil príčinu, ale do aut sa nerozumiem, každá rada pomôže.. Je to ale auto hádam na 3x búrane, netesní dobre, večšinou jazdim len krátke trasy, samozrejme že ventilátor pri zarosení pustený mám, ale za nič to nestojí, dokým nejde teplý vzduch. Sprej proti roseniu okien viac umaže okna, ako pomôže.. preto ma napadol nejaký druh odvlhčovača, je to pracovné auto, hľadám čo najlacnejšiu variantu ako to rosenie minimalizovať.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

mne sprej proti roseniu pomohol (mozno zalezi od znacky), treba najskor ale poriadne vycistit okno a potom ho hodne nastriekat, potom som po okne chodil takou hubkou potiahnutou jelenicou a stahoval prebytocny prostriedok dole a roztieral, nakoniec som to uplne do sucha vyutieral utierkami z mikrofazy (4 velke som minul kym to bolo suche a bez smuh) a v navode je ze sa odporuca po par dnoch aplikovat este druhy x, zaklad je mat dobre handry a pomocky ked nechces mat smuhy a mat to pekne aj v rohoch skla, mne ta aplikacia trvala mozno aj viac ako pol hodiny kym som bol spokojny, dalej vymenit kabinovy filter a vycistit odtoky pod torpedom a poriadne to tam "poupratovat" by mal byt zaklad, tak isto skontrolovat odtoky vo dverach, vymenit latkove rohoze za gumenne spravneho tvaru pre tvoje auto aby voda z topanok skoncila na rohoziaz a dala sa vyliat a nie nasiaknuta v caluleni niekde pod nimi, silicu pre macky nedavaj do ponozky ale do deckej pancuhy aby si to mohol natiahnut popod cele okno a po tych burackach je mozne ze ti niekde zateka alebo ze ti tecie radiator, to uz ale tak jednoducho neporiesis
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Rozkroj na polovicu surový zemiak, potri nim okno a potom prelešti suchou handrou. Ja som to ešte neskúšal ale videl som video a tam to fungovalo. Parným čističom sa snažil zarosiť okno a ono bolo stále čisté.Hovorím, zatiaľ som to neskúšal, ale za pokus to stojí. A hlavne je to lacné.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Klimatizácia má byť zapnutá zvlášť vo vlhkom počasí. Tzn jeseň, zima jar. Vysušuje vzduch a to účinne
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

on pisal ze nema klimu.a u niektorych aut od koncernu s manual klimou to nejde zapnut.aj v navode od auta pise pod +5 celzia sa klima nezopne.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak to neviem. S tým som sa nestretol
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

seven549 napísal:on pisal ze nema klimu.a u niektorych aut od koncernu s manual klimou to nejde zapnut.aj v navode od auta pise pod +5 celzia sa klima nezopne.
Neviem, ako to funguje, ja mam na O3 obycajnu klimu, pustenu cely rok a odvlhcovanie urcite funguje aj v zime.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

cely rok na klime?ako mam klegu ktory to tiez takto uziva stale automatika so zapnutym AC ale zbytocne zvysena spotreba suchy vzduch v aute na dlhsej ceste.

seat ibiza 6L 2008 rok manual klima ziadny diplay ovladanie ako sporak.ked som to kupoval v 2013 vo februari myslel som ze klima je pokazena.ale v knihe to pise ze to nepojde.auto jazdi len mesto co by teraz aj bodlo vysusit lenze to nejde zapnut pod +5 celzia.az pozriem cez vikend fabiu 2013 rok.tiez to ma ovladdanie typu sporak.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak, mhlavaty, oco13, tatkotom a 56 neregistrovaných