Toyota Auris - snímač tlaku TPMS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

st.jimmy
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.08.2006 14:33
Zdieľať na Facebook

Toyota Auris - snímač tlaku TPMS

Príspevok od používateľa st.jimmy »

Zdravím, chcel by som Vás poprosiť o radu. Som spokojný majiteľ Toyoty Auris 1.6 Valvematic 2019, čo ma však štve, sú senzory tlkau TPMS. Kúpil som zimný komplet - disky, pneu a snímače tlaku TPMS. Dnes som bol v autorizáku v Toyota Autocar Zvolen, aby mi nakódovali snímače tlaku pneu do RJ. Po polhodine mi volali, že snímače nie sú originál a nejde im to napárovať. Potom zistili, že snímače sú síce originál, ale na Toyotu CH-R a že môj Auris ich nevie rozpoznať a stále vykazuje nulové tlaky. Neverím, že to nejde, keďže mnoho ľudí jazdí v pohode s napárovanými neoriginálnymi snímačmi kupovanými v rôznych e-shopoch. Viete mi odporučiť čo ďalej? Nechcem to nechať tak a jazdiť s rozsvietenou kontrolkou, aj keď všetko funguje normálne. Na záver mi ešte dali radu nad zlato - "skúste pojazdiť, možno to zhasne"
Vďaka za reakcie.
Naposledy upravil/-a st.jimmy v 06.11.2019 17:32, upravené celkom 1 krát.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nic netreba nakodovat,snimace treba KLONOVAT!!"!!Kodovanie je ine,je to vlastne prisposobenie noveho snimaca k autu.Pri klonovani netrreba robyt nic absolutne s autom.My takto robime s takymto stilom.Velmi jednoduche.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

prečo si si nekúpil originál snímače u nich v toyote a nenechal si ich tam nahodiť?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

avelmak napísal:Nic netreba nakodovat,snimace treba KLONOVAT!!"!!Kodovanie je ine,je to vlastne prisposobenie noveho snimaca k autu.Pri klonovani netrreba robyt nic absolutne s autom.My takto robime s takymto stilom.Velmi jednoduche.
kolega rad chodi 2x do roka s avensisom za poplatok, vzdy pri prezuvani v pneuservise naucia auto ze tam ma kolesa lol co k tomu klonu treba ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
st.jimmy
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.08.2006 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st.jimmy »

Snímače sú originál Toyota, komplety som bral z veľkoskladu Toyoty z Viedne (kvôli tomu, že ma to vyšlo cca o 300€ menej od súkromného dovozcu). Potvrdil mi to aj technik z autorizáku, že sú originál, akurát sú na model CH-R a Auris mi ich nezoberie, čo mne zas hlava neberie. Predajca sa zachoval seriózne, vo štvrtok ide opäť do Viedne a prinesie snímače na Auris a zadarmo mi ich vymení. Nahodiť do RJ to nevedeli ani v 2 ďalších pneuservisoch v ZV - nepodarilo sa im to nahrať do RJ.
st.jimmy
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.08.2006 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st.jimmy »

Vedel by som bez toho cez zimu byť, ale v prípade škodovej udalosti by mi poisťovňa neuhradila nič.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

A na to si ako došiel ?
Všetci sú predpo sratí.
st.jimmy
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.08.2006 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st.jimmy »

"TPMS je bezpečnostný systém podobne ako airbag alebo ABS a musí byť funkčný, aby vozidlo bolo spôsobilé pre prevádzku na pozemných komunikáciách.
Poisťovne budú krátiť, príp. úplne zamietnu poistné plnenie aj v prípade nezavinenej nehody.
Ak systém monitorovania tlaku nie je plne funkčný, je táto závada klasifikovaná ako porucha bezpečnostného systému vozidla a vodičovi hrozia postihy zo strany polície."

Mám to napísané aj v servisnom manuáli.

Ale vďaka, že si sa vyjadril vecne a užitočne. Hlavné je, že máš príspevok do počtu ;)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

St.jimmy : spláchni ten manual do záchoda a uvažuj ako sedliak z Hornej Dolnej. Naebal som s autom - svietia tam šecky kontrolky ná šak to bola taká šupa, že aj v hlave mi zasvítilo. :40bd: Môže ti skontrolovať dezen na gumách ,ale velmi dlho a ťažko by zisťoval prečo nešlo abs alebo prečo nedrbol abg. Ano samozrejme sú aj súdnoznalecké posudky - ale tie sa robia pri troch mrtvych a škodách v milionoch. :4012:
Nemusíš mi veriť, ale po našich cestách sa motám už 30rokov a už som aj za druhým melonikom km, a zopár pixovín som už teda povyvádzal. lol
Inak teraz som bol pozerať dvojkovú Lagunu a tam ti te ku.vy snímače idú aj po 17tich rokoch. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
st.jimmy
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.08.2006 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st.jimmy »

Ja beriem vaše argumenty a tiež mám skúsenosti s poistným plnením a vždy sa poisťovne snažili vykrúcať všemožnými spôsobmi. Ide o to, že ja tie senzory tlaku mám, akurát sa nedajú napárovať do RJ...to je gro celého problému, teoretizovať o PU a plnení a podobných hypotézach sa samozrejme dá donekonečna.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len sme ti chceli ozrejmiť, že tvoja motivácia prečo ich tam máš je kúsok mimo. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
st.jimmy
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.08.2006 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st.jimmy »

Ok, potom tak budem argumentovať, keď bude problém :2f93:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rozmýšlaš presne ako manageri u nás vo fabrike, tak ti to skúsim ozrejmiť. Na hale je križovatka kde nevidieť - vedenie dalo namontovať zabezpečovacie zariadenie ktoré sníma objekty približujúce sa ku križovatke a huláka. Pýtame sa prečo - aby sa tam nestala nejaká nehoda. Pýtame sa a stala sa tam niekedy nejaká nehoda? Nie nestala ,ale mohla by sa stať. Výsledok je ten že doteraz tu každý zabrzdil a pozrel sa , teraz tu lietajú ako šialenci, lebo je tu húkačka. Lenže húkačka má istič a ten sa v noci vypíéna , aby hulákanie nerušilo ludí okolo.
Výslegok je ten , že sme si vyrobili problém tam kde nikdy nebol, sami svojo premotivovanosťou. lol
Poučenie pre teba - nie ako budem argumentovať, ale ja nikdy žiaden problém nebudem mať. Volá sa to aj pozitívne myslenie. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
st.jimmy
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.08.2006 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st.jimmy »

Možno práve absencia "pozitívneho myslenia" a naopak kritické myslenie, analýza a tvorba opatrení (atď) sú aj dôvodmi prečo sú manažéri manažérmi a ty si vo vašej továrni robotníkom. Tým samozrejme nechcem nikoho uraziť, ale už sme dosť offtopic...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale veď tvoj problém je vyriešený - predajca ti ich vymení za original na Aurisa. lol
Predajca sa zachoval seriózne, vo štvrtok ide opäť do Viedne a prinesie snímače na Auris a zadarmo mi ich vymení.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní