Skoda Octavia 2.0 tdi , 103kw - slabý ťah v nízkych otáčkach

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dandy-1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.11.2019 13:16
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 2.0 tdi , 103kw - slabý ťah v nízkych otáčkach

Príspevok od používateľa dandy-1 »

Zdravím vospolok, potreboval by som poradiť ohľadne môjho problému ktorým je slabý ťah motora do 2000 otáčok. Skúšal som už vymeniť váhu vzduchu, repas turba, čistenie egr, pozrieť všetky hadice, zameniť elektromagnetický blok a stále nič. Diagnostika nevypisuje žiadnu chybu. Už som z toho celkom zúfali tak sa preto obraciam na vás. Možno sa niekto nájde kto by mi pomohol.
Jedná sa konkrétne o Octaviu 2.0 TDI BKD 103kw.
Prikladám aj log na stiahnutie: http://leteckaposta.cz/424515866?fbclid ... 0UrLIMoR9U
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zbytočné sú úkony a výmeny na slepo.Chybne je zregulovaná variabilita turbíny,má velmi neskorý nástup a vzápätí ho ešte pri cca 2100 prevýši celkom slušne ..ešte kúsok viac a bude padať do núdzáku a zabiješ sa v predbiehaní.Na repasnú turbínu to veľmi nevyzerá,resp turbo je iba scapkané dokopy bez nastavenia
Je tam ešte jedna možnosť,neskorý nástup podtlaku,ale ten by bol spojený z problémom opakovane brzdiť viac ráz po sebe
dandy-1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.11.2019 13:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandy-1 »

Problém je že to robilo aj s pôvodným turbom ktoré tam bolo dané od výroby. Presne tak isto sa prejavovalo a log bol tiež veľmi podobný. Preto som už zúfalý z toho. A k tomu podtlaku ten sa nestráca ani brzdový pedál nevadne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj keby tretie...nemá to výpovednú hodnotu.Tú má jediné,skontrolovať či sú funkcie také aké majú byť,a to sa dá,u turbíny dokonca velmi jednoducho.Tu už sa logy urobili,ok.Ale logu musí predchádzať základná prehliadka,chod regulácie,reakcia na podtlak a jeho správnosť,stav turbíny a vôla radiálna aj axiálna,stav olejovania,protitlak výfukového systému...potom sa ide urobiť log
Ale kedže turbína pracuje vtedy ak má hnacie plyny,zistuje sa aj toto "okolie" Kedže turbína je pracovne závislá na prietoku na váhe je nutné aby bola schopná bleskových reakcií a dávala výstupnú voltáž aká je potrebná.Kým nie,turbína tiež nepôjde pretože RJ tam nenatlačí palivo.Celá regulácia pracuje v slučke,takže treba prejsť celý kruh,zbytočne sa menia turbíny a ešte sa ani nevie či je vôbec problém v nej.Toto nie je zložitý motor,patrí k tým jednoduchým,treba ísť doradu a systémove,je už jasné kde sa problém nachádza
dandy-1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.11.2019 13:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandy-1 »

A viete mi poskytnúť nejaké rady kde by som mal začať hľadať? Nejaké záchytné body aby som vedel postupovať. Turbo by som z toho vynechal ako píšem je po repase najazdených necelých 3xxx na ňom a originálne turbo robilo to isté už od nejakých 70xxx km až po repas pri 120xxx. skôr mi príde že pri slabom pridávaní plynu ide auto v nízkych otáčkach normálne no pri polovičnom až plnom plyne je tam to výrazne oneskorenie do tých 2000 otáčok.
george2112
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.05.2022 19:02
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi , 103kw - slabý ťah v nízkych otáčkach

Príspevok od používateľa george2112 »

Dobrý deň, mám skoro taky istý problém tak sa chcem opýtať či sa prišlo na chybu, závadu?
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi , 103kw - slabý ťah v nízkych otáčkach

Príspevok od používateľa smarik »

Treba zacat sirokym logom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi , 103kw - slabý ťah v nízkych otáčkach

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano široký log.Problém je že iba výnimočne vie majiteľ auta čo to je,a zriedkavo aj väčšina servisov.Takže doplním...je to nahrávanie dát (hodnôt) počas jazdy takým štýlom aby s dalo z nahratého záznamu zistiť v ktorej časti je problém.Aby bolo možné taký log urobiť je nutný taký typ diagnostiky ktorý túto funkcionalitu má a pokiaľ ju má aby dokázala naraz logovať potrebný počet hodnôt.Kedže ide o group VW tak je doslova ideálne použiť VCDS
Kedže zhruba sto majiteľom zo sto je takáto informácia prd platná,bude prínosnejšie vedieť,že treba hladať servis pre ktorý nie je logovanie španielska dedina a rovno sa pýtať či vedia podobnú vec urobiť aj z potrebným protokolom.Potom už je možné to zavesiť napr na Ulož to a už iba - kukken sie bitte kto v tom viete čítať.Inak zabité dopredu,krištálová guľa a veštica Teodóra a k tomu nekonečne plný budelár
george2112
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.05.2022 19:02
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi , 103kw - slabý ťah v nízkych otáčkach

Príspevok od používateľa george2112 »

Nedaval som robiť logovanie, ale robí mi to stále aj keď mi nahrali "nový softver". Čo s tým potom ak to dám nalogovať?
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi , 103kw - slabý ťah v nízkych otáčkach

Príspevok od používateľa smarik »

Vyhodnoti sa log.
george2112
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.05.2022 19:02
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi , 103kw - slabý ťah v nízkych otáčkach

Príspevok od používateľa george2112 »

Čo všetko treba logovat, ktoré hodnoty?
Je niekto z východu čo by mi to vedel spraviť, vyhodnotiť? Ďakujem, ak by sa niekto našiel kľudne ma kontaktujte: 0918299454 dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných