Jaguár F pace

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rednexteam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07.05.2012 11:15
Zdieľať na Facebook

Jaguár F pace

Príspevok od používateľa rednexteam »

Ahojte zvazujem kúpu jaguaru f pace 2,0 diesel 4x4 má to cez 180 koní potreboval by som radu od mechanika či je to ok a načo si dať pozor prípadne aj z čoho motory a diely sú v tom aute a kvalita. Chcem ročník 2016 a okolo 100 tisíc km
Ďakujem vopred za vaše rady názory a skúsenosti.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Chces auto za cca 50 000€…
Chces relativne novy model…
Chces relativne slabo zastupenu znacku, ktora ma len dake mizive % podielu na trhu…

A ty teraz tu na fore, ocakavas skusenosti mechanikov s tym modelom?
Mas dojem, ze tie auta sa servisuju mimo autorizovanych servisov?
Ked mas na jeho kupu, tak je akosi samozrejme, ze mas prostriedky aj na dalsi servis v tom autorizovanom.
Vies co je na to auto mozne zohnat mimo originalu? Akumulator, stierace, olej a filtre a brzdy.
Motor je Jaguar, nechapem otazku. Predpokladam, ze si nejake recenzie cital, dost casto to tam je zmienovane.
Mas dojem, ze majitelia Porche Macan, alebo BMW X4, ci Mercedesu GLC servisuju auta niekde u Janka v dedinskej garazi?
Ci staci vykon? Predpokladam, ze skusobnu jazdu mas za sebou, tak vies sam posudit, ci ti je dostatocny.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

K tomu výkonu, okrem iného mám aj Lagunu 3 s 2.0 dCi 131Kw(180k) a ten výkon na ňu je ltt. A to váži o hoodne menej ako ten F-Pace...Ej kej ej, so 131tkou si si s F-Pacom utriem prdel....prečo? Lebo váha...v zákrutách 4control.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Veľká krava, štvorkolka a chceš to so slabým hrkotavým motorčekom? Však motor je základ auta... Načo drahú značku, keď v tom budeš mať rapkáčik ako nejaká Octavia?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mám pocit že dávnejšie bol taký lacný "jaguár" vo forme rover 75 - tam bol 2.0liter taký primeraný autu - neurazil... a čas pokročil a jaguár padol na úroveň roveru, troška sa divím kupcom že im to nevadí ale asi aj oni kamsi padli :d :D
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ingenium,JLR.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

hjundai napísal:mám pocit že dávnejšie bol taký lacný "jaguár" vo forme rover 75 - tam bol 2.0liter taký primeraný autu - neurazil... a čas pokročil a jaguár padol na úroveň roveru, troška sa divím kupcom že im to nevadí ale asi aj oni kamsi padli :d :D
Krátkozrakosť ti nedovolí vidieť fakty. Dôvod je prostý. Pre ten istý MB používa niektoré platformy, aj s motormi od Renaultu a BMW zasa od PSA. Alebo že veľké limuzíny a SUV sú osadené pidimotorčekmi. Kam klesli tie značky a ich zákazníci? Idiotská otázka, ktorá si pýta idiotsku odpoveď.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

marco98 napísal:K tomu výkonu, okrem iného mám aj Lagunu 3 s 2.0 dCi 131Kw(180k) a ten výkon na ňu je ltt. A to váži o hoodne menej ako ten F-Pace...Ej kej ej, so 131tkou si si s F-Pacom utriem prdel....prečo? Lebo váha...v zákrutách 4control.
Lenže ty sa na to pozeráš cez pubertálne okuliare. Mám 190hp v 2,6t stodole a je mi úplne ukradnuté ci ma dá dolu ktokoľvek s čímkoľvek. Zvlášť s krámom ako je Laguna. 1000km prejdem tak isto a za ten istý čas ako ktokoľvek s akýmkoľvek výkonom. Len na to aby si to pochopil musíš byť dospelý a hlavne, mať dospelé uvažovanie.

Ten 2oj liter je úplne ok. Dynamika tak akurát k tomu autu a na rozdiel od 3l ťa servis nepumpne o mesačný príjem pri každej prkotine
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon - tvoj pohlad je sice správny ,ale je menšinový. Práve dnes ráno do mňa vrtali ženské čo ich vozím z roboty - nie je ti blbé stále jazdiť na Felicii?
Zabil som ich s tým, že ak si kúpim drahšie auto , neostane mi na jašterku. Tú musím mať , lebo tú nemá nikto v dedine. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Väčšinový názor neznamená správny
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale väčšinový názor určuje smerovanie spoločnosti - aj keď je ten smer - do prdele lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Myslim ze vysokozdvizny vozik

Oco mala rada... ked na nieco "nemas" s dorazom na uvodzovky alebo ti to vyrazne narusi rozpocet tak to vlastne nepotrebujes :) .

Cely zivot sa riadim tymto heslom.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik v tomto prípade platí to kofolové príslovie - keď ju miluješ, niet čo riešiť. lol
A ano jašterka je vysokozdvižka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

autolaik napísal:Oco mala rada... ked na nieco "nemas" s dorazom na uvodzovky alebo ti to vyrazne narusi rozpocet tak to vlastne nepotrebujes :) .

Cely zivot sa riadim tymto heslom.
Ja si myslím, že:
  1. ocovi toto naozaj vysvetľovať netreba
  2. je to hlúposť[/list:o:ce597c3a43]Narodil som sa, chodím do práce, prežívam. Od nikoho som nikdy nič nedostal, nezdedil. Chcem vlastné bývanie. Nemám naň. Mám 30 a viac (inflácia) rokov šetriť a až potom si môžem dovoliť, alebo sa zadĺžim?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:Autolaik v tomto prípade platí to kofolové príslovie - keď ju miluješ, niet čo riešiť. lol
A ano jašterka je vysokozdvižka.
- ale mám pocit že nie každý vysoko.vozík je "jašterka" že?

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný