BMW X1 20d

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patrick13
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.07.2010 17:40
Zdieľať na Facebook

BMW X1 20d

Príspevok od používateľa patrick13 »

Pozdravujem
Uvažujem nad kupou X1 Xdrive 20d 135kW rok 2012 nabehane to ma 216000...len by som chcel vedieť ake su to auta...nemam žiadne skusenosťi s touto značkou doteraz som mal len Audi a Jeep...tak ma napadlo niečo o tom zistiť...viem že 100 ludi 100 chuťi ale tak predsa každa rada dobra
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

.len by som chcel vedieť ake su to auta
štvorkolesové , roznych farieb
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

Keď už niečo z radu X tak aspoň X3 zober... Tie jednotky sú strašné malé... Ohľadom motora keď budeš jazdiť ako človek a starať sa oň tak je to spoľahlivý motor, len skontroluj či nepočuť rozvody a pri výmene oleja nakukni do olejoveho filtra či tam nie sú piliny... To sú také základné dva problémy toho motora
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

auto ako take nepoznam skor co sa tyka motora bacha na rozvody pri tychto km ak neboli menene tak ta to caka cena min. 1000 eur plus
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

velkostou velmi male, ale ak ti to vyhovuje tak po motorickej stranke fajn, na co si mas dat pozor tu uz pisali, rozvody urcite
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Mal som N47 130kw, no pár problémov by tam malo byť spoločných. Rozvod motora je otázkou času kým sa ozve (v tom lepšom prípade), vysokotlaké čerpadlo, klapky v saní, egr ventil. Predný diferenciál vo veľa prípadoch nevydržal ani 100 tisíc km, mne sa rozsypal tiež pri 165 tisícoch. Ale v zime na snehu je to parádička. Kamarát má ten motor v trojke a dosť traktorový prejav to má. Mne sa zo začiatku auto zdalo priestranné ale v skutočnosti nie je. Kufor tiež nič moc. Znova by som si ho nekúpil aj keď som s ním bol viac-menej spokojný.
A neviem ako pri 135kw verzií, ale pri mojej a Xdriveom bola cena za výmenu rozvodu dosť vysoká lebo motor musí von. Problémy s reťazami boli vraj do roku 2011 ale vieme svoje...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

BMW sú veľmi dobré autá, ale ten motor, o ktorom je reč, je absolútne najhoršia možnosť, aká u BMW vôbec existuje. Mimochodom, ten motor je od Peugeotu...
Okrem rozvodov, ktoré sa vyťahujú alebo rovno roztrhnú, ešte odchádzajú aj turbíny (ti sú zasa od Mitsubishi) a rozsypávajú sa ložiská.
Mali sme takéto motory vo firme štyri. Všetky od novoty. Odišli nám dve turbíny, dvoje rozvody a jedny ložiská. Museli sme kupovať dva nové motory. Zo štyroch motorov IBA JEDEN nemal závadu - a chvalabohu sa nám ten voz podarilo predať. Všetky vozy mali okolo 200 000 km. Ešte som zabudol na automat, tie tiež okolo 200 000 km odídu, lebo tečie spoj pri plastovej trubke z prevodovky. Kovová bola asi príliš drahá, tak dali plastovú - no a kvôli rozdielnej tepelnej rozťažnosti kovu a plastu, po čase to tam začne tiecť. Keďže kontrolka oleja v prevodovke nie je, zistíš to tak, že jedného dňa si dojazdil.

BMW s motorom 2,0d okolo rokov 2010 - 2013 s najazdenými 200 000 kilometrami nemá nijakú hodnotu. Iba ak takú, koľko za to dostaneš, keď to predáš na súčiastky. Ruky preč od toho, ten motor je katastrofa krížená s nočnou morou - a prečo to všetko? Aby si mal slabý hrkotavý štvorvalček?

A to všetko píšem ako majiteľ aj fanúšik značky BMW.
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

Jergusko: toto je už druhý taký istý príspevok od teba ohľadom týchto motorov N47... Odporúčam ti zmeniť dodávateľa minerálky, lebo v tej čo kupuješ je očividne halucinogena primes... Kde si to ty prosím ťa vygooglil že ten motor je od Peugeotu?
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

cibo, zmier sa s tým, že si budem písať čo chcem... A ajviac krát, ak je to k veci. Ako som napísal, mám skúsenosť so štyrmi takými motormi. Ostatné dristy nekomentujem, trhni si nohou, blbečku :d :D
Ale si zlatý, že si robíš štatistiku.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

lubos zimovcak napísal::40bd: :40bd: Aspoň nepíš hlúposti, že ten motor je od Peugeotu....
V živote si ten motor nevidel...trepajlo. :3c90:
V živote som ho nevidel, len tie štyri, čo sme mali v autách. Ďalší blbeček...
Už sa to tu mení na Pokec, stále tie isté ksichty s tými istými dristami.
Ešte mi napíšte, že tam nie je turbína od Mitsubishi, a že ten motor je spoľahlivosť sama, šašovia... Pýtal sa, tak som mu odpovedal. Nemienim vám vyvracať tie vaše nekonečné debility typu "OMV má lepší benzín ako Slovnaft" a podobne, rovnako tu nemienim dokazovať, či som ten motor videl, alebo nie.
Zadávateľovi témy som odpovedal a vy dvaja ste mi dosť u prdelky :d :D
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

Jergusko: nefandi si, ja si žiadnu tvoju štatistiku nerobím... len proste sú v živote veci ako trojkolesový fiat, Končita a tvoje príspevky, ktoré sú tak nesmierne odveci, že sa to človeku vryje do pamäti... keď už sa robíš chlapom za klávesnicou a nazyvas tu ľudí blbeckami, skús byť rovnakým chlapom a dokázať pravdivosť svojho tvrdenia... Preto sa pýtam ešte raz odkiaľ si vygooglil že ten motor je z Peugeotu???
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

130kw nekupovať! Problémy boli popísane. Starý 120kw, 110kw OK. Motor vznikol spoluprácou BMW a Peugeot. :coffe:
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ja som este nic podobne n47ke v peugeote nevidel ak je to spolupraca musi byt potom nieco z toho aj v peugeote.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Beriem spat, pravda... boli to tie benzinaky lol
Ale 130kw nekupovať aj tak - zlý motor!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných