Mercedes ML W164 - hlučný diferenciál

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

davidp
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 06.12.2011 13:25
Zdieľať na Facebook

Mercedes ML W164 - hlučný diferenciál

Príspevok od používateľa davidp »

Nazdar chlapi,

Idem si k vám opäť po radu :

Vozidlo - Mercedes ML W164 350CDI 7G TRONIC 300000km.

Auto dlho stalo,minimálne rok ( odoberacka z lízingu) do 270000km servis len Mercedes, inú históriu auta nepoznám.

Problém je hluk za jazdy zo zadnej časti -

Naštartujem. Zaradím "D" , rozbieham sa.
Do 30km/h nič,ticho. Následne sa zo zadnej časti začne ozývať hluk a v karosérii cítiť jemne vibrácie. ( hluk je taký že neni počuť motor ) nezvyšuje sa na základe vyšších otáčok motora ani rýchlosti. Stále je rovnaký až kým nezastavim.

Môže toto spôsobovať zlý diferencial?

Nejde tu o opice a banány, robil sa komplet airmatic a veľa iných vecí. Skôr ide o to že nechcem meniť zbytočne diely ktoré netreba a ešte som sa s podobným problémom nestretol a ML dôverne nepoznám.

Ďakujem za užitočné rady. :300f:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ložiská na kolesách. Mne to tiež urobilo, treba zdvihnúť auto, dat volič do N, a potocit kolesom. To dokáže aj laik, koleso nieje nutné demontovať, iba pár cm nad úrovňou terénu aby si vedel kolesom otáčať. Hlavne koleso na druhej strane uhlopriečky treba zaistiť z oboch strán proti pohybu auta. A keď kolesom budeš točiť ozve sa ti boľavé ložisko. Ak niečo bližšie kľudne ss.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Len mi je divné že by hučiace ložisko kolesa do 30 km rýchlosti vôbec nehučalo a potom naraz začalo a hučalo by stále rovnako, nezávisle od rýchlosti a zároveň na rovine aj v zákrute. Nemyslím že by to bolo ložisko v kolese, ale samozrejme skúsiť sa môže či to nie je ono.

Rovnako to platí o ložiskách v diferenciali, resp. v rozvodovke, ale tam by sa mohlo jednať o spojenie s vadou na ozubených kolesách v rozvodovke, keď by od určitej rýchlosti dochádzalo k vzájomnému zosilňovaniu od oboch zdrojov – rezonančné hučanie.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mne to ložisko vpravo vzadu začalo dávať o sebe vedieť presne ako zadávateľ píše od cca tridsať hore, a pri deväťdesiatke to bol hluk ako keď stará praga RND nemala olej v diferenciály. Tiež tam išli rady, ložiská, hruška, a uvidíme a skúsime v najhoršom prípade olej s pilinami. Nasra.l som sa, dal nemeckú tatrovku na zdvihák a po dvoch otáčkach kolesom som vedel koľko bije. Obidve ložiská na zadnej von, nové za cca 80€/ks plus kamarátovi za robotu na stlpovom zdviháku. Pred necelým rokom sa ložiská vymenili a odvtedy ide ako motýľ lahucko a tichucko.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som mal na Subaru tiež hluk zozadu, ale absolútne som to nevedel identifikovať, tak som to nechal ešte tuším 3 mesiace až sa dalo definovať odkial to ide, ale pre istotu zadok do luftu a vyhodil som obe poloosi a po zatočení samotného kolesa to bolo isté na 100%

Za to že máš pohánanú aj zadnú nápravu, tak sa ten hluk prenáša cez poloos a preto sa to zle identifikuje. U mna bol problém rovnako náboj na pravej strane, výmena cca tuším 60€
davidp
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 06.12.2011 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidp »

Chlapi,veľmi pekne ďakujem za rýchle odpovede. Pozrem tie zadné ložiská a dám vedieť.

Mal som aj názor že pneu vedia robiť nezbedu tak rovno pri pozerani lozisiek prehodim aj kolesa.

Ďakujem.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Tiež sa prikláňam ku ložiskám... Diferák by hučal skôr pri otáčaní auta na parkovisku, keď je v činnosti rozdeľovanie.
Len raz som zažil auto, kde hučal diferák aj počas jazdy rovno, ale to bola vojenská špecialitka a ročník 1974.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Len v tom diferenciali by sa asi nic nemohlo tocit pocas jazdy napr. loziska aby bol ticho. Difernecial kludne moze byt hlucny. Predny, zadny, rozvodovka vsade su loziska.
davidp
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 06.12.2011 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidp »

Skúsil som dnes narýchlo len jašterkou zdvihnúť auto a otočiť tými kolesami.

Spoluajdzcove som normálne rukou roztočil a pekne sa točilo.

Vodicovo sa ledva dalo pretocit a bolo počuť zvuky ako keby suchala platnička a kotuc ( ale nešuchala). Vólu som necítil žiadnu.

Ešte to zdvihnem na stlpovom zdvihaku a skúsim ešte tie gumy prehodiť a dám vedieť.

Samotné loziska nejsu drahé, ak by to bolo ono dám rovno urobiť obe.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Skús aj zadné
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Vodicove sa ledva dalo pretocit asi tiez nebude vcsetko ok. Treba pozriet aj na brzdu na tom kolese.
davidp
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 06.12.2011 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidp »

trucker694 napísal:Skús aj zadné
Zle som to napísal. Pozeral som iba zadné ľavé a pravé. :-\
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Keďže auto dlho stalo a nemohol si pretočiť koleso tak bude určite aj niečo z brzdami ,prejdi nejaký úsek bez brzdenia a vyskúšaj kotúče či nie je rozpálený a nebrzdi Ti to .
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Ak by mu to brzdilo, myslím, že by to cítil lol
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Pokiaľ to nejako výrazne nebrzdi tak to nebudeš cítiť ja som na to prišiel až po pár mesiacoch keď nové platničky boli už k.o.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných