Pokuta za neplatnú STK

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Pokuta za STK.. komu?

9
82%
2
18%
 
Celkom hlasov: 11

anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

braga napísal:
oco13 napísal:Od dátumu, keď tam napíšu tvoje meno pokuta ide tebe :40bd: :40bd:
trepes az sa prasi v case ked prepadla stk bolo auto napisane na koho ? odpoved mas vtom
On vraj trepe - a v ktorom paragrafe ktoreho zakona je definovane tvoje tvrdenie "v case, ked prepadla stk"? V §45 106/2018 sa nic nehovori o momente prepadnutia. Hovori sa tam, ze "prevadzkovatel vozidla je povinny bez vyzvania a na vlastne naklady podrobit vozidlo technickej kontrole v lehote sposobe a rozsahu".


Podrobil povodny prevadzkovatel vozidlo technickej kontrole v lehote? Nepodrobil, pokuta.

Podrobil novy prevadzkovatel vozidlo technickej kontrole v lehote? Nepodrobil, pokuta.

Kludne obom sucasne, podla snahy uradnika o premie.



Vozidlo sa moze prepisat aj desatkrat a pokutu moze dostat desat novych prevadzkovatelov plus ten jedenasty povodny. Pre pokoj duse by vozidlo malo ist najskor na STK+EK este kym je majitelom povodny prevadzkovatel (len zase davat do poriadku technicky a papierovo cudzie auto je fakt rizikove, pokial to nie je priama rodina so 40-rocnou historiou bezchybnych vztahov...). A az potom ho odhlasovat na noveho majitela.


Skutkovy stav - nepodrobenie vozidla technickej kontrole - trva a je jedno, ze novy prevadzkovatel vozidlo v takom stave "dostal". Ked je raz povedane, ze prevadzkovatel zodpoveda za pristavenie a podrobenie vozidla TK, tak je jedno ze sa zmeni tridsatkrat.

Priklad: Vodic je povinny dodrziavat prikazanu rychlost. Za jazdy v rychlosti 250 km/h sa na dialnici vodic vymeni so spolujazdcom. Spolujazdec je zrazu z obliga, ze "on auto nerozbehol a nebol za volantom, ked rucicka prekrocila 130,01 km/h"? Nie je, svoju povinnost nedodrzal ani prvy ani druhy. Je vodic, ide vyssou rychlostou, skutkovy stav trva, nemal sa vymienat s predchadzajucim vodicom.


A uz nestaci, ze sa vozidlo "len" odhlasi a prihlasi az potom. Tento medzistav v poloprevode uz neexistuje. Predtym zakon 725/2004 hovoril, ze prevadzkovatelom je osoba zapisana v papieroch. Ten ale nahradil zakon 106/2018, kde sa hovori, ze prevadzkovatelom je vlastnik a hotovo, je jedno, ci je vozidlo prihlasene, odhlasene, v poloprevode...


Mozno nepride nic (urady tiez maju nejake oneskorenie a hlavne STK+EK vzhladom k prevadzkovatelovi vozidla riesi okresny urad a co okres, to "stat v state" - niekde ked uvidia, ze STK uz medzicasom je spravene, tak to zahodia do kosa, inde poslu po par rokoch aj za prekrocenie puhy jeden den). Ale nespoliehal by som sa na nahodne vykriky uplnych ignorantov "podlozenych" tvrdeniami typu "trepes, lebo som to ja povedal a prave som si vymyslel neexistujuci konstrukt 'kto bol prevadzkovatel v moment prepadnutia'".


PS: Dobry pravnik by to mozno aj vysekal na absencii zavineneho konania (aj ked bacha, bavime sa o spravnom delikte, nie o priestupku, a tam zavinene konanie netreba, staci, ze clovek existuje, tak ma pokutu - podakujte poslancom a mediam za gumenu objektivnu zodpovednost, hlavne ze vsetci pyrati pyco vymizli z ciest!). Ale mas to za potreby? Dostavas to auto zadarmo? Je to nejaky unikat akych je v Europe pat kusov? By som sa na to vykaslal alebo siel prepisovat naozaj az po jeho oprave a jeho TK+EK alebo po mojej oprave a mojej TK+EK stale v jeho mene s krvou podpisanou exekuovatelnou zmluvou, ze mi to vlastnik po mojej drine nezbali a nebude na tom jazdit dalej, kym ja som za debila, co mu to zadarmo dal dokopy...


PS2: Trochu nerozumiem tomu hlasovaniu v teme. Jednak tam chyba moznost "obom" a dvak, ked ta pokuta naozaj pride, napises do odporu voci rozhodnutiu "dal som hlasovat na fore autobazar.eu a tam mi X ludi odhlasovalo, ze mi pokutu nemate davat"? Este dostanes paragraf za usmrtenie, ked uradnik pri citani odporu lahne smiechom...
Zober 100 eur, chod do poriadnej pravnickej kancelarie (bacha, to nie su ti drahi, ktori rozpravaju kazdy tyzden v mediach, lebo hovoria proti tym, koho media nemaju radi, alebo ti, ktori maju nalepene zahranicne meno a kamarat primator ich vyberie priamym zadanim pre mesto z dvoch oslovenych - chod po referenciach, napr. pre bezneho cloveka je uplne super F...k a F...kova) a tam ti presne povedia plan ako to spravit. A ak ti to za tu stovku nestoji, vraciame sa k predchadzajucemu bodu, stoji ti za to davat dokopy cudzie auto v pochybnom pravnom stave?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

oco13 napísal:Lenže to napísal až po mojej odpovedi.
Ak stk prepadla pred dátumom odhlásenia - povodný majitel
Ak stk prepadne po dátume odhlásenia - nový majitel.
A ak sa tak vyznáš tak napíš ako je to pri dedičskom konaní??? lol
Kým nie je ukončené dedičské konanie , majetok (auto) patrí stále zosnulému - pretože dedič sa môže zrieknuť dedičstva- čo potom??? :40bd: :40bd: :40bd:
mam skusenost osobnu aj stym pokial sa zrieknes dedicstva a uz niesu dalsi komu by to prisluchalo teda si posledny majetok aj dlhy prebera stat, ak sa nezrieknes zdedis vsetko aj majetok aj resty kapito maz este nieco -ohladom traktorov a podobnych strojov ti neporadim
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

anonymus-astra -takze tak desatkrat vozidlo isto neprepises lebo je potrebna platna STK ,EK , a ak si cital otazku na ktoru sa pytal zadavatel chystam sa kupit auto s prepadnutou stk ,ek po oprave ho beriem na stk a prepis --tak citaj s porozumenim
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak s týmto si sa netrafil https://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu tu sú vymenované všetky dokumenty potrebné na prepis. STK a EK tam nepatrí. Bežne stretávam na obhliadke rozobraté autá na odťahovke. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

http://www.recykling.sk/prepis.htm ,neviem scim a ako sa stretavas bezne , ale dokaz mi prihlasit auto dovezene zo zahranicia bez stk ? a aj ked bezne vidis vozidla na vozikoch nikde nieje napisane ze nemaju platnu stk , okrem toho ak si cital prvy prispevok tak pise ze auto pojde zo servisu priamo na stk,ek az potom na prepis tak neplet co ani nieje podstatne pre zadavatela
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pletieš ty - prečo sem ťaháš dovoz?! Oco má pravdu, pri prepise v rámci SR policajtov platná STK nezaujíma.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Tieto opatrenia majú pomôcť:

1. Vozidlám, ktorým skončila platnosť technickej kontroly a emisnej kontroly od 1. 3. do 30. 9. sa predlžuje platnosť obidvoch o tri mesiace.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní