Audi A5 2.0 TFSI 185kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jan.zuber
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.09.2019 18:11
Zdieľať na Facebook

Audi A5 2.0 TFSI 185kw

Príspevok od používateľa jan.zuber »

Zdravim.Vzhladom na to ze sa nerozumim autam (predsa vsetci nie sme automechanici) sa obracam na vas o radu a info.Tento tyzden som si zmyslel kupit Audi A5 2.0 TFSI 185kw max 2018 rocnik do tych 30 000km ale pri prezerani aut som si vsimol vo viacerich autach aj osobne ze na “palubovke” svieti oranzova kotrolka rozsvieteneho motora (check engine) Preto by som sa chcel opytat ci tie auta su poruchove alebo popriade co to ma znamenat.Nerad by som vyhodil 40 000€ za nieco co nefunguje ako ma ...tak tiezb som sa chcel opytat na spolahlivost motora a ake mate skusenosti popripade co by ste mi odporucali ...myslim ze rocne auto do tych 30 000km je “nove” ..ale ako pisem nie som odbornik preto sa obraciam na vas ...za vsetky odpovede, skusenosti a rady vopred dakujem
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kolega,si tu čisto nový nepoškvrnený, tak skús pozrieť témy týkajúce motorov vw tsi vsetky objemy, a pochopíš prečo na skoro všetkých svieti kontrokka porucha motora. Tie motory sú už na rysovacej doske vo vw ZLÉ!!! A prax potvrdila,že nie su len zlé ale aj neskutočne nespolahlivé, z desatych vyrobených, jedenásť sa rozsype tesne po záruke alebo tesne po stotisíc km. :40bd:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nechcel som dať prvý príspevok, ale nie je to tak dávno čo tu iný prispievateľ riešil identickú kombináciu, akurát teda starší ročník

A ten rovnako nechcel pochopiť že je niekde problém aj keď tu boli navešané videá z YouTube, lebo je mu to niekto vychválil.


Tento oveľa mladší kus by už tie problémy nemusel mať, ale na nejaké závery je príliš skoro u tak mladého auta
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 2.0 TFSI 185kw

Príspevok od používateľa trucker694 »

jan.zuber napísal:...pri prezerani aut som si vsimol vo viacerich autach aj osobne ze na “palubovke” svieti oranzova kotrolka rozsvieteneho motora (check engine) Preto by som sa chcel opytat ci tie auta su poruchove alebo popriade co to ma znamenat.Nerad by som vyhodil 40 000€ za nieco co nefunguje ako ma ...tak tiezb som sa chcel opytat na spolahlivost motora a ake mate skusenosti popripade co by ste mi odporucali ...myslim ze rocne auto do tych 30 000km je “nove” ..ale
Tu pán píše o nových, a kde na viacerích svieti kontrokka motora, hádam to nebude vypadnutý káblik z rozdeľovača ku sviečke :40bd:
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

za tie peniaze siahni po niecom spolahlivejsom, motory su fakt na odstrel :/
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Nudíš sa chlapče ? V jednej téme zapájaš reproduktory a v druhej auto za 40 000€. Hraj sa radšej na pieskovisku.
jan.zuber
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.09.2019 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jan.zuber »

Vsvetko- ja mat voje problemy ....ze teba to trapi ? Repraky som zapajal do pracovneho Santa fecka a predstav si ze hraju lepsie (cistejsie) ako stare ! ...aj keby som neviem co chcel kupit alebo zapojit teba je do toho take velke co som dnes splachol do zachodu a ked mienis sa domna navazat svokhe komolexi si vybijaj doma nie namne dakuje ;)

Ostatnym dakujem za odpovede.Ohladom motora som vela cital ale vsetko do roku 2017 :/ tak dnes sa pozriem teda na VW-Arteon ked ze v 50% to svieti ...jednej to svietilo pri 14 700km :41c2:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

rozmýšľam prečo ľudia čo majú prachy nemajú v hlave.... za toľké peniaze sa dajú kúpiť tak famozne štýlové spoľahlivé autá... a tu hen človekovi "zasvietila kontrolka" a nekúpi si audi, kúpi si VW :40bd: o chvíľu umelá inteligencia predbehne tú " prírodnú "
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ja bych sa toho nebal, existuju uz opravne sady napr. od JE Pistons pre 1.8tfsi 2.0tfsi aby to nezralo olej, neviem ci aj pre tieto nove od 2018 ale na strasie zozenies do 1000$ akurat asi k tomu bude treba od nich aj ojnice, capy a salky.....plus ine veci, pocitam diely tak do 2000euro plus robota v nejakej slusnej dielni kde viac opravia ako pokazia....do tych 3000 ecok pribtroche stastia sa vtesnas (2kove oktavie 1.8tsi sa opravuju cca za 2500 euro s neistym vysledkom)

k tej kontrolke motora, sa mi to nechce verit pri tom rocniku a km nakolko su tie auta stale v zaruke tak neverim ze by to majitel neriesil cez autorizak, podla mna to su fotky aut s klucikom v prvej polohe.....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
PENZES
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 07.01.2009 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PENZES »

Tá kontrolka nesvieti náhodou preto, že nie je naštartovaný motor? Pozri otáčkomer. Pozeráš fotky alebo si bol pozrieť auto fyzicky?
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Bud si tu kontrolku pleties s inou, alebo pozeras na fotky budikov nenastartovaneho auta s iba zapnutym zapalovanim. Okrem toho rocnik 2018 je v zaruke, ten kto ide dat za auto 40k€ to vezme do autorizaku na naozaj detailnu kontrolu.
Skor mi niekedy temy pripadaju ako umelo zalozene, aby bolo o com diskutovat.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

jan.zuber napísal:Vsvetko- ja mat voje problemy ....ze teba to trapi ? Repraky som zapajal do pracovneho Santa fecka a predstav si ze hraju lepsie (cistejsie) ako stare ! ...aj keby som neviem co chcel kupit alebo zapojit teba je do toho take velke co som dnes splachol do zachodu a ked mienis sa domna navazat svokhe komolexi si vybijaj doma nie namne dakuje ;)

Ostatnym dakujem za odpovede.Ohladom motora som vela cital ale vsetko do roku 2017 :/ tak dnes sa pozriem teda na VW-Arteon ked ze v 50% to svieti ...jednej to svietilo pri 14 700km :41c2:
Komu nie je rady-tomu nie je pomoci.....k mojej zlosti a v priamom prenose zas o ďaľšieho Avdyinkára (masochistu) viac na cestách.......budete tie haraburdy kupovať a budete, aj keď im budú ako zánovným počas jazdy hoc aj kolesá a výfuk odpadávať.....základ je samozrejme "S-line" na oboch predných blatníčkoch - na to nezabudni, nie že sa budeš voziť bez toho!.......No a klasickí pózeri avdyinkárski: už sa vidíte o tie krámy poopieraní a selfíčka len tak fičia na fejsbúčik, kde je ich už toľko, že Zuckerbergovi musia chladiť servre sodíkom aby to utiahli......ĽUDIA: osprostievate, tučniete a spohodlnievate - špeciálne AVDYINKÁRI!!!!!!!!!!!!!!!!
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie je zlý, len je výhodnejší pre koncern ako pre zákazníka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ak je v audyi zapate zapalovanie, svieti len kontrolka motora.
Šak nech si kúpi, aspoň bude čo vyrábať pre prvého majitela.
Ja som jazdil kočár s V6 tfsi a ten regulérne stiahol 0,5l oleja na 100km. Ale moje to nebolo ????
Dobrí motori sú to ????
jan.zuber
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.09.2019 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jan.zuber »

Ludia ste zakomplexovni a nedokazete pochopit ze clovek hlda fakt radu a pomoc :) nie je kazdy mechanik ja som pilcik a vyvazackar tomu rozumiem :D postavil by som vas k 60 metrovemu stromu a poviem pusti ho tam medzi tie garaze” 50% by ani nechytilo pilu do ruk a nevedlo ani nastartavovaz a 49% by strom padol na druhu stranu ...nie nie S-line nebude pisat ani na jednom blatniku a ani oznacenia motora a znak v audi bude zacierneny ....vy ste naozaj zakomplexovany ze vymyslena tema :40bd: o tyzden vam rad poslem fotku noveho auta nie len ze neprajni ale aj sprosti ...a z toho dovodu nezijem na slovensku lebo slovac nedokaze pochopit primitvni vec ako je rada ..no s5 k teme sedel som osobne dvoch jedna mala 14 700 konrolka svietila a druha mala cca 27 000km a tam to nesvietilo ...a fotky co som pozeral motor bol nastartovany....dakujem za rady ale rozhodol som sa zaplatit si mechanika z audi preberieom to s nim a vezmem si ho sebou ako tu citat tie individua ...jednoducho zakoplexovani, hlupi, nedoprajni ludia ...neprajem vam nic zle len any ste trafili na kuusok rozumu lebo to ze nieco rozumiete nerobi z vas dobrych ludi ;)

Este raz dakujem :)

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných