Dunenie CRBC

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Dunenie CRBC

Príspevok od používateľa tazkahlava »

Zdravim,

Moj problem je dunenie pri otackach okolo 1200-1300 na Golfe CRBC 2.0 TDI. Pri tychto otackach je citit aj slabu rezonanciu ako keby rezonovala cela karoseria a je to citit aj na volante. Taktiez pri tychto otackach duni / rezonuje karoseria aj ked nepridavam plyn ale auto ide na volnobeh a padaju otacky na cca. 1200 rpm. V neutrali ked stojim pri tych otackach je to taktiez pocut / citit, no nie az tak vyrazne. Minuly rok bol meneny zotrvacnik - ziadna zmena. Nasledne som vymenil silentblok na prevodovke, bol uz totalne zniceny, no stale ziadna zmena. Pri regeneracii DPF je to ovela menej vyrazne.
Ma niekto podobny problem, nasli ste niekto riesenie resp. mate nejake napady? Moze to sposobit spodny silentblok? Strcil som kameru pod auto a vyzera byt dost v zlom stave, no vymena tohto silentbloku je dost na hovno praca.

Spodny silentblok: https://imgur.com/umKUyK8

Dakujem pekne.
vsevetko
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Kedy z toho kookootizmu ľudia vyrastú a prestanú podtáčať agregáty?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

keby mal ten stroj ruky, tak zobere donich kladivo a vysvaca ta po vajcach za 1200-1300 otacok :::, ale nema tak len duni a nici vsetky veci okolo aj sam seba, keby si bol zena tak poviem ze ti patri do ruky varecha a k.k.t, takto neviem co ti zverit, ale auto by to isto nebolo...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Dunenie CRBC

Príspevok od používateľa christiane »

tazkahlava napísal: Moze to sposobit spodny silentblok? Strcil som kameru pod auto a vyzera byt dost v zlom stave, no vymena tohto silentbloku je dost na ***** praca.
Nemusis ten silentblok vymenit, pokial ti nevadi to hrkotanie.A ze v dost zlom stave.Ved ty tam ten silentblok uz ani nemas.Tak sa necuduj.
tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tazkahlava »

To akoze vy aj citate moj prispevok alebo si len tak myslite ze idem na 5ke a podtacam motor na 1200 rpm? Bavime sa o tom ze duni karoseria aj pri volnobehu pri tych otackach napr. ked bez plynu padaju otacky na 1200.. ked sa napr. na jednotke posuvam v kolone. Tak isto je to pocut v neutrali ked stojim.
Od kedy je to podtacanie ked sa rozbieham na jednotke.. alebo idem dole kopcom na trojke a otacky padnu na 1300 a duni cela karoseria?
Podla toho co pisete moderny diesel ma duniet na jednotke ked sa rozbieham.. OK. Niekto iny?

christiane napísal:
tazkahlava napísal: Moze to sposobit spodny silentblok? Strcil som kameru pod auto a vyzera byt dost v zlom stave, no vymena tohto silentbloku je dost na ***** praca.
Nemusis ten silentblok vymenit, pokial ti nevadi to hrkotanie.A ze v dost zlom stave.Ved ty tam ten silentblok uz ani nemas.Tak sa necuduj.
Dakujem za nazor. :) Asi budem musiet ist do toho aj ked je to celkom tazke to vybrat a zatlacit tam ten novy. Ja len ci niekto mal este nieco podobne a toto aj realne pomohlo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba skutočne pátrať či dunenie nie je čosi iné.Pokiaľ je to z určitostou dunenie motora býva to takmer vždy problém v sacom trakte,to je typický pachateľ dunenia,či tomu pomáha EGR,klapky alebo nedolahnutý filter box po výmene filtra je už na pátranie
tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tazkahlava »

Ano, o Airboxe som nasiel dost prispevkov, ale nikde som nevidel ze by nieco na tom airboxe alebo pred airboxom rezonovalo. Aj tu odtokovu hadicu ktora je zo spodu som skusal otocit. (niektori mali s tym problem) Mozno skusit na chvilu odpojit cely airbox a zistit ci je nejaky rozdiel. Dakujem.
Edit: Je to ale divne ze v neutrali pri tych otackach je to pocut ovela menej. Keby rezonoval airbox nemalo by to duniet rovnako v neutrali ako napr. ked sa rozbieham? Asi tak ci tak bude treba vymenit ten silentblok a potom riesit dalej.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hlbokotón je mimoriadna mrcha pretože preniká cez všetko a velmi zle sa tlmí.Pokojne to môže byť aj iná vec pochádzajúca z rezonancie agregátu prenášaného do karosérie,vtedy to vie budiť nápravu či motorovú stenu.Silent sa väčšinou dá ovplyvniť vonkajšou silou,ak je prestavitelný v rámci nejakých oválnych otvorov je možné skusmo zmeniť polohu.
tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tazkahlava »

Ahoj,

Rozhodol som sa fixnut silentblok lebo je jednoznacne v dezolatnom stave a potrebuje pozornost. Uvidim ake to bude po vymene a dam vam vediet.
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

vw-passat-b7-dunenie-zvuk-motora-okolo- ... 38-15.html
ja som to tu začal na novo riešiť,momentálne nemam cas to dalej riešiť, vadi to mne, zena nie ....... ale ide to zo sania....len stale neviem co to sposobuje....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tazkahlava »

Dakujem, vidim ze nie som jediny kto ma tento problem. Ako vies ze to ide zo sania?
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Hmmm,to je dobre riesenie hladat problem stale niekde inde lebo silentbloky sa zle vymienaju.Aj tak ta to neminie ich vymenit.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak sa na Golfe zle vymieňajú silety tak potom čo ostatné motorizácie.Je to vymenené rýchlo a je jedno ktorý.Dunenie je dunenie ak ide iba o hluk je to v saní takmer na 100%,silent je zvuk hlbokého strpavého zvuku ktorý aj pocitovo cítiť v karosérii
Čo hrozí a treba overiť je aj bočné posunutie celého agregátu do strany,tja silenty nie sú v oválnom okienku centrované.Potom jedna z poloosí vyvíja bočný tlak do poloosi a to je neskutočne nepríjemný hluk a za stojatého auta nezistiteľný.
tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tazkahlava »

Jednoznacne je citit vibracie na volante a je aj citit ze mierne vibruje cely interier presne pri tych otackach kde je pocut aj to dunenie = ako pises, silent.
To ze zle sa vymienaju silenty som myslel tak, ze ten dolny je taky ze to neni lahke si to tam natlacit.. :-\ Ten co je na prevodovke bola relativne lahka praca ale s dolnym pojdem do servisu.
Ako mozem overit ci nie je cely agregat posunuty? Pri vymene silentbloku na prevodovke som si nevsimol nic take :-\ Tato hypoteza sa mi aj celkom paci, kedze agregat uz bol vybraty z auta a mohlo sa stat ze chlapci v servise to nejak neriesili.

Edit: Asi takto by sa to dalo overit: https://imgur.com/T0NNbDi
the clearance between the engine mount and engine support must be a=10mm. Zistime.., dakujem :)

Edit2: Zmeral som tu vzdialenost a "a" je okolo 14-15mm, rozhodne nie 10mm. Otazka.. ked chcem posunut agregat treba povolit skrutky aj na silentbloku co je na prevodovke? Alebo aky je postup?

Edit3: Je tam tych 10mm.. zle som to zmeral.
tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tazkahlava »

mhlavaty napísal:Ak sa na Golfe zle vymieňajú silety tak potom čo ostatné motorizácie.Je to vymenené rýchlo a je jedno ktorý.Dunenie je dunenie ak ide iba o hluk je to v saní takmer na 100%,silent je zvuk hlbokého strpavého zvuku ktorý aj pocitovo cítiť v karosérii
Čo hrozí a treba overiť je aj bočné posunutie celého agregátu do strany,tja silenty nie sú v oválnom okienku centrované.Potom jedna z poloosí vyvíja bočný tlak do poloosi a to je neskutočne nepríjemný hluk a za stojatého auta nezistiteľný.
Vyriesene, dunenie sposobovali dorazy veka kufra.. Sam som tomu nechcel verit kym som ich nevybral a nevykonal skusobnu jazdu, asi mali moc velky tlak na veko kufra a tym asi vytvorili v nom nejake napatie a pri tych otackach to sposobilo dunenie v interieri.
Divne je ze pri regeneracii DPF nebolo moc pocut dunenie, mam pocit ze asi vtedy pri tych otackach menej vibruje motor a tym aj dunenie bolo minimalne. Asi iba VW ma motory kde pri regeneracii DPF motor ma lepsi chod. :)
Dufam ze to niekomu pomoze.

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-die ... 28102.html

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných