Vymazanie údajov o spotrebe v servise

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Som toho názoru, že spotrebu treba sledovať hlavne podľa jazdných režimov /mesto, okresky, dialnica/

Dlhodoby mix udajov priemeru spotreby zo všetkych jazdných režimov za velmi dlhé obdobie nemá nejakú veĺkú vypovednú hodnotu,
nakolko pri velmi dlhodobom sledovaní spotreby alebo iných veličín,sa nedá odčítať prípadna jednorazová zmena , pretože odchylka vo vysledku zanikne na urovni štatistickej chyby pri takom dlhom období a množstve meraní

Povedane zrozumiteĺnejšie ,

či bude nameraná vysledná priemerná spotreba za obdobie trebars jedneho roka a 25 000 km
6,41285 alebo 6,39247 aký bude v tom rozdiel ??

Sledovanie priemernej spotreby ma zmysel v kratšom intervale prejdených km,
napriklad pri ceste autom na dovolenku napr. 1250 km + 1250 km to bude udaj priemernej spotreby za interval 2500 km
a bude to REALNA nezkreslená hodnota...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja to robím následovne . Naučil ma to môj otec a jeho zas jeho otec a tak sa to u nás v rodine prenášalo z pokolenia na pokolenie Od nepamäti. Idem na pumpu natankujem do plna a vynulujem denný počítač km. Ak je čas znova tankovať idem znova na pumpu dotankujem do plna zaplatím pri kase a na lístku z kasy mám vytlačený v kolonke aj počet natankovaných litrov . Tie vydelím počtom KM zobrazených na dennom počítadle km a vynásobím 100 a mám spotrebu L/100km. Následne počítadlo vynulujem a jazdím až zas treba tankovať a tak stále dokola.....
kubco23
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

Pripadne ak ta bavi babrat sa s cislami a spotrebou tak je aj aplikacia Drivvo. Ja si tam vediem len servisne ukony - nech mam predstavu kolko som nasypal do auta, ale je mozne tam zadavat aj spotrebu a vypluje to potom graf aky len chces - priemerna spotreba/cena/prejdene km a kopa ineho.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

cicmanec napísal:Na sledovanie dlhodobej spotreby slúžia bločky z tankovania a nie BC! :::
Čičo, podľa bločkov zistíš akurát tak spotrenu podľa údaju výdajného stojanu a nie reálnu spotrebu, takže ten ::: si tu tentokrát ty. Na to tam ten BC je, aby si nemusel ako trotel stále počítať.
Samozrejme, celá táto téma je zbytočná a len potvrdzuje, akí sú ľudia tou ich zbožňovanou spotrebou už chorobne posadnutí.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Výdajný stojan je zariadenie, ktoré má certifikát a je viac krát ročne premeriavané a kontrolované. BC je len virtualny prepočet s nepresnosťou viac ako 30%. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

jergusko napísal:
cicmanec napísal:Na sledovanie dlhodobej spotreby slúžia bločky z tankovania a nie BC! :::
Čičo, podľa bločkov zistíš akurát tak spotrenu podľa údaju výdajného stojanu a nie reálnu spotrebu, takže ten ::: si tu tentokrát ty. Na to tam ten BC je, aby si nemusel ako trotel stále počítať.
Samozrejme, celá táto téma je zbytočná a len potvrdzuje, akí sú ľudia tou ich zbožňovanou spotrebou už chorobne posadnutí.
Bohužial v práci musím odovzdať denný záznam o prevádzke MV, kde je údaj spotreba. A nikdy sa mi nestretla spotreba načerpaná reálne do nádrže vidím hladinu nafty po hrdlo v šesťsto litrovych nádržiach,s údajom na pristrojovej doske PC. Ukazuje menej ako je reálna podľa načerpania z výdajného stojanu na CS ....nepíšem name. Nálepka z metrológie presnosť výdaja kontroluje podľa zákona.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mna nezaujima kolko je co kde cislo pc stojan nadrza, iba jedno, kolko platim sefovi, drzim sa limitu 20e viac mu nedam ani tuk :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker . volakedy na Zile 137 som hladinu nielen videl, ale mohol som v benzíne aj vymáchať samopal. lol Len tam nebol BC na meranie spotreby :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

trucker, jergusko tu ž tisíckrát písal ako nás pumpári klamú, teraz sa na to chystá znova. Teraz ti určite vysvetlí, že tie tvoje 600-litrové nádrže sú v skutočnosti len 580 litrové...

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: milok a 19 neregistrovaných