VW Touareg - DPF + snimac polohy klapky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin31
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.02.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

VW Touareg - DPF + snimac polohy klapky

Príspevok od používateľa martin31 »

Zdravim vas. kupil som tourega
auto ide uplne bez problemov svietila kontrolka motora. na VAG mi vyhodilo zavadu 5585 filter castic namerne zaneseny P 242F 00 ,a 7156 snimac polohy klapky v sacom potrubí /riadenie privodu vzduchu P2015 OO neplatný signál.ked som zavadu vymazal kontrolka motora zhasla zatial sa nerozsvietla ale na vag po chvili zavady nacitalo znovu.
ta klapka to je vstupna klapka ktora je prva od filtra? (skrtiaca?) neake skusenosti stym ma niekto ? ci treba filter vymontovat a dat vycistit alebo sa to da aj nutenou regeneraciou? niekde som cital ze ked ta klapka nejde tak nespusta ani samoregeneraciu...co je natom pravdy?
e este ked idem dlksie a slapem mu viacej tak sa mi strasne ohrieva palubovka od spodu pod volantom a pod spolujazdcovym kastlikom a budiky su horuce.... neskutocne tam je teplo stoho.... moze to byt spojene stym filtrom DPF ze je zaneseny a ohrieva to alebo nieco ine? a este mozno hlupa otazka ale osvetlenie noh vpredu aj vzadu mi svieti stale ked otvorim dvere zosilnie ked zavriem zoslabne. ci to tak ma byt alebo nie? presiel som s passatu tak nemam stym skusenosti. dakujem za odpovede a rady :)
Naposledy upravil/-a martin31 v 25.10.2020 11:52, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak je tam 7156 tak sa bude riešiť toto
[img]https://i.postimg.cc/YLSLq6N3/aaaaa.jpg [/img]
Zrejme nevie zadefinovať koncové polohy.Po vyriešení treba urobiť na IDE 00719 adaptáciu klapky rada 1
Závady zrejme súvisia,jedna je príčinová a druhá dôsledková
martin31
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.02.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin31 »

a tu klapku treba vymenit kus za kus alebo sa da opravit? ten suvis myslies stym prehrievanim interieru alebo ze neregeneruje koli klapke? aj by som sem dal obrazky z diagnostiky ale neviem to tu vlozit :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je viac možností,vylietané púzdierka (dá sa meniť predáva sa sada)) problém spojovacej ojničky medzi servomotorkom a klapkami,servomotorek samotný...treba zistiť čo spôsobuje disfunkciu.Klapka môže mať súvis z nadmernou dymivostou.Samozrejme všetko môže byť nezávisle na sebe,to cez klávesnicu nik nezistí.RJ klapky po vypnutí "zaparkuje" načíta krajné polohy a pamätá si pozície,ak sa dostane do pozície ktorú nepozná hádže chybu.Existuje aj opravný modul ktorý vymedzí dorazy a montuje sa k páčke servopohonu,no ale to treba najprv zistiť konkrétne.
martin31
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.02.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin31 »

A ako prídem nato čo jej konkrétne je ? Treba rozobrať tu Klapku ?
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

veď s tým bež do servisu, tu na fóre ti auto nikto neopravi :D

podľa všetkého treba min. vyčistiť DPF, ak si z BA, tak mne pomohli chalani z www.dpfpro.sk ,alebo ti aj tu na fóre niekto dá dpbrý kontakt, alebo behni rovno do VW..
martin31
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.02.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin31 »

No DPF určite to pôjdem do tt ja som z Hlohovca. No dám to do servisu nebudem sa do toho púšťať. Podobný problém som mal na passate rozobral som Klapku a na prevodovke bol ulomeny jeden zub tak som vymenil kus za kus a bolo. V servise mi tam hádzali cifry 500 e a ja som originál novú Klapku vdo kúpil za 180 a bolo opravené ... :)
martin31
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.02.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin31 »

A ďakujem za info :)
martin31
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.02.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin31 »

Nakoniec som sa dotoho pustil sam . chybu klapiek som vyriesil kovovymi dorazmi na servomotore. DPF som vytiahol idem ho dat vycistit..... jedine co este potrebujem vyriesit je to prehrievanie palubovky od noh ako keby od stredoveho tunela.. stym neviem co....
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných