Ford Fiesta 1.25 2007 - nevypína spojku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek52
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.10.2019 00:56
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta 1.25 2007 - nevypína spojku

Príspevok od používateľa marek52 »

Ahojte,
kúpil som fiestu 1,25 mk6.5 rok 2007, nabehaných 47000.
Prevodovka manuál, 5q, hydraulická spojka

pred časom som postrehol horšie radenie spiatočky, neskôr aj jednotky. Je jedno ako dlho bola spojka stlačená, radí to vždy ťažko.
Dnes som zbadal že po vytlačení spojky a zaradení rýchlosti sa auto chce pohybovať - spojka úplne nevypne. Ak začnem pedál spojky púšťať, spojka začne silnejšie zaberať tak ako zvyčajne - v strede chodu pedála.
Podľa info na nete je to častý problém ale nikde som sa nedočítal čo ho spôsobuje. Únik kvapaliny okolo spojky nie je.
Nemáte s tým niekto skúsenosti?
Vďaka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Možností je viac,predpoklad je pri takmer nejazdenej mašine vnútorná korózia valčekov.Nedostatočne sa tlakuje vypínací valček spojky,či je to pri pedály alebo pri spojke...treba zistiť.Ale začať odvzdušnením a ak nebola kvapalina nikdy menená tak aj vymeniť.
STK ju meria,ale ľudia ale aj dielne vo svojej hlúposti vymenia iba obsah nádobky,v okruhu ostáva storočná.
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

Súhlasím s hlavatym, taktiež si myslím, že v prvomrade odvzdušniť a vymeniť kvapalinu :)
marek52
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.10.2019 00:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek52 »

Odvzdušnenie nepomohlo, teda.. Prelial som cez to pol litra kvapaliny a stále išiel vzduch.. Cez niektorý valček to prisáva,ale nikde netečie..
Pri stláčaní pedála to začalo vydávať čvrkavý zvuk, ako keď tam prúdi kvapalina s bublinkami.

Ak nemáte iný nápad ako na to prísť, asi najskôr vymením pumpu na pedáli a budem dúfať že to pomôže lebo do motora sa mi vôbec rýpať nechce..
marek52
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.10.2019 00:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek52 »

Ani výmena valca na pedáli nepomohla, konieckoncov neviem čo bolo horšie, či vymeniť tento plastový bazmek alebo oddeliť prevodovku..
Každopádne po výmene komplet spojky a valčeka na prevodovke je po probléme. Zaujímavejšie je to že pôvodný valček chodil dobre a spojka nemala nejaké známky neprimeraného poškodenia. Nejak bližšie som to neskúmal..
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných