Seat Leon - klepanie motora za studena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Seat Leon - klepanie motora za studena

Príspevok od používateľa sendy45 »

Zdravim, mam seat leon 2.0 tdi 110 kw 2015 105tisic km. Po nastartovani ked je motor studeny je počuť klepanie (mozno to ide od rozvodov, neviem som totalny laik). Akonahle sa motor zahreje, klepanie nieje pocut. Taktiez ked pridam plyn tak klepanie nieje pocut, do servisu idem za tyzden, tak sa pytam len tak informativne ci mi nahodou nebudete vediet poradit o co sa jedna, ak by ste chceli viem vam to aj natočiť a poslať zvuk. Dakujem za kazdu radu. Prajem pekny zvysok dna.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

podla popisu su to pravdepodobne zdvihatka ventilov-hydrostely ,kym sa naplnia olejom tak pocut klepanie kus stoji okolo 10 eur plus minus plus praca krat pocet ventilov kolko ma dany motor , ale kazdopadne chod do servisu , to je len moja uvaha , pri tolkych km ktore uvadzas je predpoklad ze vymenna oleja bola robena v longlife intervale teda isto cez 20 tis. km a toto je jeden z dosledkov
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

LL režim oleja má síce na rováši spústu problémov ktoré sa prihlásia skôr než by museli,ale tento klepot nebude v hydrách.Tie sú v tomto type motora v pohode do velmi vysokých km pokojne neceknú cez 300 tis km.Nie sú namáhané,väčšia hrozba je od mostíkov medzi vačkou a hydrom.Pri daných km a pri motore na ktorý nesiahali ešte mechanici je pravdepodnosť väčšia že mi na hlave pristane meteorit.Inak by som sa vyjadril ak by motor už niekedy mal demontovaný nosič vačiek,prakticky fixátor na vačky počas demontáže nehrozí,je príliš drahý.V autorizáku zase radšej vymenia celý motor,ale ani len si neviem predstaviť ako overujú hydrá...hotové sci fi.Hydro (mäkké) je síce identifikovateľné podobne ako pridierajúci ventil a pod,ale to je tak vysoká škola diagnostiky (meranie pulzácií) že tiež nehrozí.
Je spústa vecí ďaleko nevinnejších a ľahšie zistiteľných,treba ísť najprv schodnejšími cestami.Ultra citlivý elektronický stetoskop aby sa určil velmi pravdepodobný okruh,dovtedy nič nemeniť. Naslepo ušným lokátorom môže pri velmi skúsenom mechanikovi priniesť úspech,ale to potrebuje aj nutnú dávku šťastia,zvuky sú silne prenosné
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marfan »

Skúsil by som nahrať videjko. Pretože takto je to len veštenie čo by to mohlo byť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj z videjkom je to iba to...
Dokonca osobne nad motorom je to to isté zväčša,zvuk je silne prenosný,tam musí pomôcť diagnostická technika.Za omyl sa platí,čím väčší somár sa nad to skláňa,tým je účet väčší !
lacogr
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.03.2007 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacogr »

Ahoj,za studena su to rozvody-remen,mame 10 aut s tymto motorom a robi to kazdy
sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sendy45 »

lacogr napísal:Ahoj,za studena su to rozvody-remen,mame 10 aut s tymto motorom a robi to kazdy
A co ste s tym robili? Trebalo menit remen? popripade komplet rozvody?
lacogr
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.03.2007 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacogr »

Sorry,ozývam sa neskor-My mame Octavie 3 a v značkovom servise menia len remen,ale vedia o tejto zavade
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Sytic ,to klepe každé auto kým sa zohreje
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

to z toho rachotu motora je poznat nejake klepanie ?
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných