Vymazanie údajov o spotrebe v servise

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Vymazanie údajov o spotrebe v servise

Príspevok od používateľa Patoooo »

Zdravím, bol som v servise s autom octavia 3. Menili na ňom olej, filtre a obal na batériu. Po príchode domov som zistil, že mi vymazali údaje o celkovej priemernej spotrebe auta. Chcem sa opýtať, či je nejaký dôvod to vymazať pri prehliadke. A ci sa prípadne dajú obnoviť pôvodne údaje. Vďaka.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Povodne udaje o spotrebe nie je mozne obnovit.Pri prehliadke sa nestaraju,aspion by nemali starat o spotrebe,o udaje na pristrojovke.zaujima ma jedna vec.Preco to prave teba zaujima ze preco to vymazali?
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

Sledujem si takéto informácie o aute, tak ma to zaujalo. Tak to je škoda. Zaujímalo ma, že z akého dôvodu to vymazuju, či je to ku niečomu potrebné pri prehliadke. Doteraz som servisoval auto v autorizaku a posledný krát som už šiel do iného servisu, keďže auto už nie je v záruke. Práve som pozeral v informáciách o aute, že tam nastavený ďalší interval prehliadky o 2 roky resp. 30000km. Štandard je rok.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Píšeš robili niečo z batériou, možno ju na chvíľu odpojili a vymazalo sa to samo.
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

Dávali na ňu nový obal, starý bol poškodený. Museli ju odpojiť na chvíľu . To je ten dôvod, že sa to vymazalo?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Najskôr áno.
Tvoje starosti by som chcel mať.
A čo sa týka intervalu servisnej prehliadky, tých 30 tis.km je v poriadku, nie je to však zároveň aj interval výmeny motorového oleja, ten je doporučený maximálne polovičný, hoci by aj bolo niekde napísané tých 30 tis.
Naposledy upravil/-a wilz v 27.10.2019 18:15, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na sledovanie dlhodobej spotreby slúžia bločky z tankovania a nie BC! :::
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Patoooo napísal:Sledujem si takéto informácie o aute, tak ma to zaujalo. Tak to je škoda. Zaujímalo ma, že z akého dôvodu to vymazuju, či je to ku niečomu potrebné pri prehliadke. Doteraz som servisoval auto v autorizaku a posledný krát som už šiel do iného servisu, keďže auto už nie je v záruke. Práve som pozeral v informáciách o aute, že tam nastavený ďalší interval prehliadky o 2 roky resp. 30000km. Štandard je rok.
určite štandard nie je rok
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Štandard nie je rok a z Octavie III vyberám v práci akumulátor zhruba 5× do týždňa na dobu dlhú až šesť hodín a spotreby zostávajú... ...teda myslím si, že oboje je dôsledok zámerného konania...
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Vymazanie údajov o spotrebe v servise

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Patoooo napísal:Zdravím, bol som v servise s autom octavia 3. Menili na ňom olej, filtre a obal na batériu. Po príchode domov som zistil, že mi vymazali údaje o celkovej priemernej spotrebe auta. Chcem sa opýtať, či je nejaký dôvod to vymazať pri prehliadke. A ci sa prípadne dajú obnoviť pôvodne údaje. Vďaka.
ano, daju sa obnovit.....najazdenim dalsich km, ak chces presne udaje, zapisuj si km a tankovania ale je to aj tak zbytocne, km co prejdes.... prejdes, palivo co spalis.... spalis a peniaze co zaplatis.... zaplatis, ci si to budes zapisovat alebo nie tak ta to bude stat rovnako a len zabijes cas, a ak patris k tym co celu cestu cumia na palubak prepinaju medzi kratkodobou spotrebou, dlhodobou, aktualnou a snazis sa dosiahnut co najmesie cislo tak ti rovno poviem ze nic neusetris akurat si znicis auto alebo z toho cumenia na palubak niekde do niecoho narazis
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

undertaker007 napísal:Štandard nie je rok a z Octavie III vyberám v práci akumulátor zhruba 5× do týždňa na dobu dlhú až šesť hodín a spotreby zostávajú... ...teda myslím si, že oboje je dôsledok zámerného konania...

Čo myslíš tým zameraným konaním? Čo by mohlo byť za tym?

Olej mením každých 15000km, max. 20000km, ako mi to časovo vyjde. Len vravím, že daný servis mi na palubnom počítači zaznamenal nasledujúcu výmenu oleja za 2 roky, resp. 30000km. Je mi to trochu čudne. A ešte som vam nevravel o rozklepanych, poškodených kontaktoch na baterke.
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

Spotrebu vôbec neriešim, či 5 alebo 9 litrov, ale rad si zo zvedavosti popozerám info o nej a podobných veciach. Mam rad prehľad.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Asi je načase navštíviť svojho psychotika, ako ich nazýva môj vnuk.
Fabrika pre to auto doporučuje servisný interval 30 tis. km alebo 2 roky, , čo je štandardne používaný interval.
Čo sa týka výmeny oleja, tiež je od škodovky predpísaný tzv. LL interval, t.j. 30 tis.km.
Takže v tom servise to nastavili na čas od poslednej servisnej prehliadky, vykonanej u nich, na výrobcom auta doporučený interval.
Možno omylom, možno naschvál zmazali aj údaj o nejakej celkovej priemernej spotrebe. V tom servise ten údaj nie je na nič, tebe takisto absolútne nič neprinesie, ak ti je za ním ľúto, musíš sa s jeho stratou zmieriť, ale nič podozrivé by som v tom nehľadal, nie je dôvod na akékoľvek konšpirácie.
A dlhodobú spotrebu sleduj podľa bločkov za tankovanie, nie je to zase až taká zbytočnosť ako píše jaster, zistená zmena spotreby môže zase signalizovať nejaký problém s autom. Nedá to ani veľa roboty raz za čas zobrať bločky zo šuplíka v aute, naťukať údaje do excelovskej tabuľky a je to. Ja si tam dokonca píšem aj čas a miesto tankovania a tiež všetko čo sa prípadne v tom čase s autom dialo, ak sa teda niečo dialo, mám to dlhodobo prehľadne na jednom mieste aj ako servisnú históriu auta a zároveň aj drobnú pomôcku pre budúcnosť že kde som kedy s autom bol.
No a čo sa týka tých rozklepaných kontaktoch na baterke, svedčí to o tom že pri nasadzovaní káblov na batériu si mechanik niečím pomohol, to svedčí o jeho amaterizme, ale zase autu ani batérii sa pravdepodobne nič vážne nestalo.
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

Ani excel netreba vyrabat, staci to sypat do www.spritmonitor.de - ked tam clovek vyklika par ikoniek (pneu, klima, prives, okresky/dialnice/mesto), tak to generuje krasne prehlady. A ak tam clovek nie je lenivy nahadzat aj STKcky, dialnicne, diely... tak z toho vypadne aj rozpisany prehlad celkovych nakladov.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Čiste technicky máš asi pravdu, ale nie každý má potrebu dávať všetky údaje verejne k dispozícii. (Tak ako nie každý má potrebu na fejsbuku referovať čo práve jedol a čo robil s manželkou).
Zadanie výpočtového vzorca v Exceli je trivialne, takže to naozaj nie je problém a ja osobne si rád svoje údaje uchovám pre seba. Aj keď samozrejme samotný údaj o spotrebe by som do spritmonitoru kľudne zadal, lenže to sa mi už duplikovať nechce.
Zároveň sa preto ospravedlňujem všetkým, ktorí majú rovnaké autá ako máme doma a ich údaje si teda nemôžu porovnať na spritmonitore.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: peto. a 15 neregistrovaných