VW Jetta 1.9. TDI 77 kw - olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dnes súdruh käpitan dal do médii info, že 5.11.2019 zverejní termín volieb. Dúfam,že konečne po dvoch volbach budem na Slovensku. Hanba vláde, parlamentu a hlavne voličom v SR.
Anéb čo ste volili to máme :40bd:
Naposledy upravil/-a trucker694 v 27.10.2019 17:18, upravené celkom 1 krát.
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Oco nevyjadruj sa k tomu, to nie je hnila filcka.

Aisin vydrzi s prstom v nose 300 tis km. Oprava aj s menicom a olejom max 1500 eur, termin opravene do tyzdna, osobna skusenost.

Za ten cas ty vymebis 5 spojok. Jedna vymena 250 material, 20 hodin prace = 500 eur. Cize spolu ponzlave v beznom servise ( rovnako ako automat) 750 eur. Plus olej do prevodovky, hadam nedas stary.

Cize ty si na 4000 eur a automat na 1500.

Mas pravdu, nei sa nedorovnalo. Automat vyhral.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Oco nevyjadruj sa k tomu, to nie je hnila filcka.
Prepáčte pán moderátor.
A kedyže sa automat vyrovná trolejbusu zadarmo?? Ak mi dovolíte sa opýtať, pán velkomožný.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

malymirko...nech je tak ak myslíš,ja spokojne prehrám.Ja poznám ľudí pre ktorých je mesiac bližšie než Brno,proste jedno vidia druhé nie,nech si každý drží to svoje presvedčenie.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

oco13 napísal:Reparačné sady sú druhovýroba, tých vníma výrobca ako záškodníkov.
Reparacnu sadu som kupoval v autorizovanom servise.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Sú to ale šmejdi v autorizáku predávať čínske sady na repas. Kam ten svet smeruje velebnosti. lol
Ale vážne.
Aj u nás vo fabrike sa robia náhradné diely pre vozy ktoré už automobilka nevyrába. Lebo zo zákona je povinnosť robiť ich 10 rokov. To nič ale nemení na tom že napríklad nekúpiš sadu ložísk do vodnej pumpy, ale len pumpu ako komplet.
Navyše ak už automobilka musí dodať diel zo zákona - tak aspoň skomplikuje jeho výmenu , alebo najlepšie ju podmieni nejakým prípravkom.
Na Shade 120L som na vystredenie spojky používal rúčku od metly - na ktorom súčasnom aute je možný tento postup bez následkov. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Niekedy staci porozmyslat a urobis si pripravok aky nema ku konkretnej praci ani vyrobca a z pol dna mas 20 minut a niekedy to jednoducho bez rozoberania nejde.

Obrázok
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

mhlavaty napísal:malymirko...nech je tak ak myslíš,ja spokojne prehrám.Ja poznám ľudí pre ktorých je mesiac bližšie než Brno,proste jedno vidia druhé nie,nech si každý drží to svoje presvedčenie.
Pan Hlavaty, koho poznate v tomto pripade nie je podstatne. Tie picassa su asi ten najhorsi model od Citroenu. Zopar znamych ho ma a vacsina su sklamani. Prave ten Aisin je asi jedina dobra vec v picasse. Ja som na C5 2,0hdi nemal behom 350 tis km tolko zavad ako zanovne picasso.
Dovolim si spomenut co Vas este caka a pocka: kladky ( dve) na remen prislusenstva, nadrz na ad blue, reverzny alternator, vrzganie zadnej napravy, praskunie zadnej plastovej kapoty, zaoxidovana antena, vymena FuckHD displeja, kablove zvazky na motore, rozne cidla a snimace a ked vam po styroch rokoch klakne baterka tak to asi zapalite. Nespomenul som zle navrhnute odklony zadnej napravy, vdaka ktorych zle derie gumy a tie po case vydavaju pri brzdeni cudesne zvuky.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

človek začína rozumieť prečo niektorým autám tak nezvyčajne prudko klesá cena.Citroen sa kedysi opravoval velmi dobre,mal spústu nesmierne dobrých riešení,všade bolo vidieť dômysel.Dnes nevedia vyrobiť obyčajný konektor,to čo produkujú je vrchol debility.Že im nie je hanba,tá C4 je iba kopec koncentrovanej hlúposti.Už som do toho nechcel vŕtať,ale kto trolinku technike rozumie nech pozrie čo dokážu...Rampu CR kam umiestnili...teraz ju konečne vidieť,to je odtiaľ preč už štartér,DPF aj z kolenom,aj poloos z predlžením,až potom ho tam hore zbadáte
Už je preč DPF aj poloos,ešte rampu nevidíte
[img]https://i.postimg.cc/3ympYmTx/IMG-0443.jpg [/img]
ešte vybrať štartér a tam hore...fakt super
[img]https://i.postimg.cc/zVQRh0Df/IMG-0446.jpg [/img]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Batériu vybrať je niečo úplne iné než si predstavujete.Je obstavané toľkým elektrobordelom (a zasa tie konektory) že ju vyberáte presne hodinu.Skrutka spojenia motor/prevodovka v podaní Citroen...a začína problém
[img]https://i.postimg.cc/jL8dn5XQ/aaaaa.jpg [/img]
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

wilz napísal:
gnagy napísal: Aha, takže najprv mám skonštruovať auto a potom mám právo tvrdiť, že to, čo dnes konštruujú je na prd? :-)

Čítaj s porozumením.
Je rozdiel odfláknutá alebo z nedostatku znalostí zle navrhnutá konštrukcia a proti tomu úmyselne nesprávne navrhnutá konštrukcia.
Je toto, čo p.Hlavatý odfotil úmyselne nesprávne navrhnutá konštrukcia, alebo z nedostatku znalostí navrhnutá konštrukcia?
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na to nik z nás odpoveď nedá.Čo isté je že to je jedno percento toho Konštrukčne či inak nepochopiteľného.Kde sa na to hrabe dvanásťvalec od BMW,ten mi pri tomto pripadá ako detská hračka čo výučbový motor pre začínajúcich mechanikov.Aj tam je na pohľad všetko neprístupné a v siedmych poschodiach,ale čas potrebný na akékoľvek úkony by boli voči tejto haraburde zlomkové.Niekto považuje Audi šesť valce za katastrofu,evidentne nerobil C4-ku
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

gnagy napísal: Je toto, čo p.Hlavatý odfotil úmyselne nesprávne navrhnutá konštrukcia, alebo z nedostatku znalostí navrhnutá konštrukcia?

Nechcem sa opakovať, ale takéto sa vari ani nedá naschvál urobiť, to keby niekto naozaj chcel, bolo by to omnoho zložitejšie ako to urobiť dobre.
Každý človek, ktorý si aspoň čuchol ku komplexnej konštrukčnej robote (nie navrhnutie jedného spoja dvoch dielov), to chápe.
Toto zrejme vzniklo tak, že mali motor pôvodne navrhnutý do iného auta, tam bol možno pôvodne trocha inak, k tomu nejaké príslušenstvo, no a robili to ľudia ktorí nemali ten kúsok zdravého sedliackeho rozumu, boli radi že to tam do určeného priestoru napchali, iné ich nezaujímalo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že nemáš pravdu,ak navrhneš niečo doslova hore nohami tak vieš o tom.Od prvého návrhu po realizáciu je ďaleko,prechádza to množstvom rôznych procesov.Ak sa použije existujúci agregát no novej konštrukcie,musí sa prispôsobovať tá druhá konštrukcia.Tie ich konektory sú systémove na h...o,choré a debilné.Ja ukážem kedykoľvek tomu blbovi podobný konektor z inej značky,kde to vyriešili z noblesou a napriek tomu ho rozopne aj zapne dieťa.Sprosté veci odkukávajú od seba,mohli by aj múdre,nie je hanba sa učiť od lepších
Aj VW prišli z novým riešením fixácie kluky (pri rozvodoch| a tiež to zadali do ústavu pre duševne chorých.Vyrobil som si to ako pôvodný prípravok a ok,ostalo to jednoduché ako predtým.Všetko je zámer,pretože okamžite im viem dať návrh na zmenu ktorá im ešte ušetrí.Takže zmena ktorá sa urobila mení iba zložitosť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nemá význam aby sme sa tu sporili, aj tak to nevyriešime.
Tu niekto tvrdí, že preto to je komplikovane navrhnuté, aby z užívateľov vytiahol viacej peňazí pri následnom servise.
Ja si len myslím že to je scestná myšlienka, jednoducho neverím že by niekto zámerne zle konštruoval svoj výrobok kvôli nejakému pofidernému budúcemu zisku zo servisu, keď konečne aj tie značkové servisy sú samostatné firmy, ktoré neodvádzajú svoj zisk výrobcovi auta.
To že sú veci také aké sú, je skôr nezamýšľaný dôsledok chodu tohto chorého sveta, rôznych rozhodnutí riadiacich pracovníkov v automobilkách, ktorí sú zase tlačení zelenou legislatívou EU, k tomu sa ešte pridáva tlak na znižovanie nákladov výrob y a vo výrobe od konštruktérov po výrobných pracovníkov sú stále viac ľudia bez motivácie kvalitného výsledku.
Majitelia automobiliek by si radi zachovali vysoký zisk, pracovníci v automobilkách chcú stále vyššie platy, energie a materialové vstupy do výroby sú stále drahšie, konkurencia na trhu áut je veľká, predajné ceny vyrobených áut by si zákazníci predstavovali stále nižšie, skrátka tento kolotoč končí tak ako vidíme pred sebou.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 27 neregistrovaných