VW Jetta 1.9. TDI 77 kw - olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - tak prečo sa k tomu nevrátiť?? aj pri autách. Inak by si majitel vážil auto ak by vedel, že v tomto živote už žiadne ďalšie mať nebude.Inak by sa o neho staral a inak by aj jazdil. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

wilz napísal:Tak pokiaľ si nevyskúšaš na vlastnej koži konštruktérsku robotu, je zbytočné viesť s tebou debatu.
To je podobné ako keď polovica národa úprimne verí v chemtrails.
Aha, takže najprv mám skonštruovať auto a potom mám právo tvrdiť, že to, čo dnes konštruujú je na prd? :-)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

wilz napísal:Tak pokiaľ si nevyskúšaš na vlastnej koži konštruktérsku robotu, je zbytočné viesť s tebou debatu.
To je podobné ako keď polovica národa úprimne verí v chemtrails.
Ráta sa aj toto ako konštruktérska práca ?Obrázok
alebo Obrázok
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To určite.
Ale len ty sám vieš, že či si to skonštruoval dobre alebo zle.
Zase bol by si sám proti sebe, keby si si tam dával konštrukčné nezmysly.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

gnagy napísal: Aha, takže najprv mám skonštruovať auto a potom mám právo tvrdiť, že to, čo dnes konštruujú je na prd? :-)

Čítaj s porozumením.
Je rozdiel odfláknutá alebo z nedostatku znalostí zle navrhnutá konštrukcia a proti tomu úmyselne nesprávne navrhnutá konštrukcia.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Moje hladisko je že som svoje výtvory stále slabo dimenzoval. Pretože rovnako ako dokážem dolámať príves za auto, pravidelne likvidujem aj svoje vlastné konštrukcie - preťažovaním.
K tomu porozumeniu - nie je to ani zle navrhnuté, ani úmyselne nesprávne. Je to cielene nasmerované na sťaženie opravárenskej činnosti - či už mechanicky alebo softvérovo. A druhá línia je navrhovanie komponentov s presne definovanou životnosťou (záruka)
Čaro Shade 105L spočívalo v tom - že sice bolo treba generalku motora každých 100t km, ale túto zvládol každý doma svojpomocne s šroubovákom a kombinačkami. Prvý krát samostatne som to robil ako čerstvý maturant a trvalo mi to jednu sobotu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Teraz som skončil,pachateľ na stole - v prítlačnom tanieri spojky praskla tanierová pružina
[img]https://i.postimg.cc/SJC3pTsz/IMG-0448.jpg [/img]

Keby som počítal iba čistý čas (jedna osoba) tak po tento bod že môžem objednať diel je to cca 11 hod času
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 27.10.2019 16:04, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To je tá presne definovaná životnosť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Oco nie tak úplne.Pretože je tam LUK čo za iných podmienok pokojne dá 300 tis km a nie 60.
Toto je obeť Smeru. Vysvetlím...Dunajská Lužná sa býva,v Ba sa pracuje,tato mama,deti škola krúžky nákupy,všade auto a po 5 metroch sa posúvať,ráno - na obed -večer atd.za 12 rokov tu zanechali zanedbanú sku.zhorenú zem
Tá spojka odspojkovala viac,než v inom režime pol miliona km
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hej životnosť môže byť aj v cykloch. V inej teme to prezentuje nagyvodražka na baterkách.
A sice to sem nepatrí - ale - liek na tieto kolony je trolejbus každých 5 minút vo vlastnom pruhu , bez možnosti vstupu spalovacieho vehikla - pod hrozbou zabavenia a šrotácie auta.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

mhlavaty napísal:Teraz som skončil,pachateľ na stole - v prítlačnom tanieri spojky praskla tanierová pružina

Keby som počítal iba čistý čas (jedna osoba) tak po tento bod že môžem objednať diel je to cca 11 hod času
V podstate sa dorovnala cena voci bezproblemovemu aisinu, ktory do takejto premavky patri.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prd sa dorovnala.Aisin oprava je spojená z mnohými vecami,ja ich dám do otázok
Kto a kde to bude opravovať ?
Aký termín na pristavenie dostane ?
Aký bude čas opravy ?
Aká bude cena cena opravy ?

Asi na to nedokážeš odpovedať,a nie je ani potrebné.Teraz to porovnajme s tým čo je.
V piatok auto večer dotiahnuté...náklad ...palivo
Sobota - nedela demontáž ...zadarmo..tato robí zadara a rád
Náklady materiálové cca 250 e.- možno menej (po zľave)
utorok - streda sa poskladá ...zadara dtto
doprava auta do D.lužnej ...palivo

auto vypadlo na víkend plus tri pracovné dni,syn si zoberie office home.
Ešte stále si myslíš že Aisin sa vyplatí ?

Ak by si prišiel pozrieť ako sa vykuchá C4 Picasso z obyčajnou prevodovou,určite by si netúžil aby ti ho vykuchali z Aisinom.Asi by ti zmrzlo veškeré nadšenie,s čím všetkým sa hýbe rozpája demontuje a dáva späť a výsledok opravy (Aisin) može dopadnúť na mnoho spôsobov.O týždeň zase ? No a z tohoto si ja neprosím ani miligram
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 27.10.2019 17:01, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan - ako komu a chlapík asi myslel , že automať sa nepokazí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hej...nepokazí je velký pán,pokazí je ešte väčší.Ten režim 365 dní v roku je ukrutný pre všetko čo má štyri kolesá.A ľudia si myslia že vyhajtrované je auto mladého nepokojného junca čo ho naháňa.Omyl,oni majú takmer vždy výborné stroje,najmizernejšie sú tie čo sa rozbehnúť vedia raz za rok cestou na dovolenku.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak by občania vydávali tolko energie čo dávajú do opráv svojich vehiklov, radšej do tlaku na samosprávu. Do tlaku aby bola naozaj dobudovaná ekologická drôtová alebo kolajnicová doprava. Aby táto bola ZADARMO ako v severských krajinách. Potom by kolony okolo BA boli len zlým snom z minulosti.
Lenže občan radšej doma zhuláka manželku, namiesto toho aby išiel na verejné zasadnutie obce a otvoril si hubu na richtára a poslancov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných