Kia Ceed 2008 1.6crdi 66kw - 2 x nepresiel EK

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

sjaro napísal:Len neviem či aj čítate čo napisal na začiatku, motor mu zadymi na bielo nie na čierno. Treba zistiť čo to je, lebo to nafta asi nebude to by ten motor musel mat velmi divny zvuk, keby nespalenu naftu valilo do vyfuku. Valec bez kompresie?
Voda? Olej?
na bielo mas bud vodu z chladiaceho okruhu ale aj privela nespaleneho paliva, kludne mu moze tiect jeden vstrek alebo pod
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Mal by som jednu otazku k tomu zadymeniu v prvej chvili po stlaceni plynu. Ked pridam plyn na aute s turbom ovladanym obtokom, tak v prvej chvili lez turbo zacne tlacit pozadovane mnozstvo vzduchu musi predsa nastat nepomer zmesy... Najprv sa vstrekne vyssia davka paliva, ziskame viac vyfukovych plynov ktore nam roztacaju turbo... turbo tlaci vzduch, mame viacej vzduchu, prehori viac paliva, tym ziskame viac vyfukovych plynov ktore zasa viac roztacaju turbo a takto az dokial sa znova nevyrovna davka paliva so vzduchom v pozadovanom pomere. Mne to vychadza, ze auto musi zadymit.. :/ Jak to je teda?
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Aj si presiel cez ek ? Alebo ako poriesil ?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Veľa sekundarnych sadzí vybehne z vyfuku preturovaného diesla , práve kvoli zmeneným tlakovým pomerom - pulzacii v potrubí pri poklesnutí a naslednom prudkom dvihnutí otáčok...

Aj na ten faktor by sa mal brať ohĺad, z výfuka vybehnú aj sadze ktoré su v ňom zvnutra naukladané....
A ovplyvní to vysledné emisie...zaujímavé...
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Pytam sa preto lebo mam 6 valca diesel chip + dpf off a legalne bez problema presla Ek. 0.32 nameral dymivost. A normu mam az 0.5 :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Paráda...kým nezistíš že haraburda Voyager 2,5 CRD (euro3) urobí emisku na 0,11...no čo už,pri 280 tis km.Starý črep z prelomu tisícročia bez problému,prvá emiska dnešného smetia neprejde...posunuli sme sa celkom pekne.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Bohuzial ma to chip trosku viac ;)
svadpoh
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.01.2020 02:47
Zdieľať na Facebook

Tiez som nepresiel

Príspevok od používateľa svadpoh »

Mam rovnake auto a tiez som nepresiel. Ako ste dopadol? Zabralo nieco?

Už som prešiel. Najprv bola dymivosť 3,6, potom 1,6 a do tretice 0,6. Ak máte niekto záujem o detailnejšie info, píšte mail na svadpoh@azet.sk

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný