Skoda Octavia II - ESP + kontrolka motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1111jozef
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.10.2019 20:10
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - ESP + kontrolka motora

Príspevok od používateľa 1111jozef »

Zdravím mám octavia II, 75kw plyn-benzin, RV 2010. Asi pred cca rokom nam zacalo auto robit problémy. Najprv sem tam co je raz za mesiac/dva teraz uz castejsie. Chybu vyhadzuje uplne nahodne. Robi to pri starte aj pri jazde na plyn(menej). S plynom sme boli v servise a tam je vsetko v poriadku. Problem nastava pri jazde kedy hocikedy vyskoci zavada na ESP rozsvieti sa kontrolka auto strati tah k tomu sa pridruzi aj kontrolka motora...niekedy to trva 3s niekedy aj niekolko minut kym to znova nabehne. Niekedy to nenabehne a robi to hluposti celu cestu. Samozrejme spravi to nahodne aj pri nastartovani kedy auto nabehne ale kape...ako keby siel na tri valce a znova vyskoci zavada na esp + sa rozsvieti kontrolka motora. Neviete poradit kde by mohol byt problem? Na diagnostike nam vyhodilo chybu P0491 system vhaneni sekundarniho vzduchu/nedostatecny prutok(rada1), P0351 zapalovaci civka, primarny/sekundarny obvod. V servise poradili aditivum na cistenie vstrekov, ze to moze byt pridrety vstrekovac...to som vyskusal v tom obdobi mi to nerobilo, mozno zrovna nahoda a potom to opat zacalo.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

nie je to nahodou EPC ?
1111jozef
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.10.2019 20:10
Zdieľať na Facebook

@

Príspevok od používateľa 1111jozef »

Nie, je to ESP
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - ESP + kontrolka motora

Príspevok od používateľa wilz »

1111jozef napísal: V servise poradili aditivum na cistenie vstrekov, ze to moze byt pridrety vstrekovac...to som vyskusal v tom obdobi mi to nerobilo, mozno zrovna nahoda a potom to opat zacalo.

A prečo si to aditívum neprídával ďalej ? Bolo ti ľúto tých pár desiatok centov na jedno tankovanie ?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Netreba ziadne aditivum.Mas chybu v v cievke ako si aj pisal.Ci je to obvod,alebo samotna zapalovacia cievka uz neviem posudit cez pc.
1111jozef
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.10.2019 20:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1111jozef »

Aditívum som lial dlhsie - kedze bolo vsetko ok tak som usudil, ze netreba ze je to precistene. Lenze to bolo v tom obdobi ked to urobilo naozaj raz za cas. Zapalovacia cievka bola vymenena po tom co to vyhodilo na diagnostike aj s kablami ale ostalo to bez zmeny-chybu vyhadzuje dalej.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Aditiva su sprostost pre benzin.Jediny postup: skontrolovat na 12 kanali rozvody(28_87) musi byt.potom premerat tlaky.a ak by boli ok vymenit senzor na kluke.ten neria uhlove zrychlenie.a aj ked sa zmes odpali nezachyti to senzor.a az po tychto overenych ukonoch patrat dalej.Verim ale ze mas tlaky na hovno bordel sa dostava do valca a nezhori zmes pri chudobnej praci.ten zlaty plyn.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Schopnosť aditíva sa nesmie preceňovať.Tie benzinové určené do palív sú plus mínus udržiavacie,z bonusom zlepšiť niektoré vlastnosti paliva často vysoko nad prémiové..Vstrekovače u dieslu aj benzínu treba vyčistiť naplno a intenzívne,operácia a nie hašlerky,až potom ten stav udržiavať hašlerkami.Ono síce väčšia dávka v minime paliva občas citeľne zlepší stav,ale to sú stavy značne zlé a vyliečené je to asi v zmysle...ešte sa dusím,ale už aspoň dýcham.
1111jozef
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.10.2019 20:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1111jozef »

Tak nakoniec bol naozaj problem v tej cievke aj vymenenej. Bolo mi odporucane tam dat zn. Bosch a vymenit sviecky. Od vymeny zatial klud auto ide ako ma.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných