VW Golf VI , 1.6 tdi , 66kw - prehrievanie vody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vafek
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 08.01.2013 21:49
Zdieľať na Facebook

VW Golf VI , 1.6 tdi , 66kw - prehrievanie vody

Príspevok od používateľa vafek »

Zdravím mám taký problém s prehrievaním vody. Auto bolo búrané ale nič vážne, motoru nič nebolo. Po cca 2 mesiacoch začal problém s tým že sa zohrieva voda na 110 stupnov ale keď pridám plyn na cca 2500 otáčok tak teplota zase klesne na 90 stupňov. Bol menený termostat, čidlo chl. Kvapaliny, vodná pumpa a chladič.prasknutá hlava nie je. Ďakujem za odpoveď
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Na zaklade coho vylucujes hlavu a tesnenie pod hlavou?

Tych 2500 otacok je na volnobehu alebo pocas jazdy (preradis)?

Chladic je zohriaty rovnomerne?
vafek
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 08.01.2013 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vafek »

Na zaklade toho ze mechanik mal nejaky pripravok(tekutinu) podla ktorej to vyskusal tusim ci neunika co2.... A klesne teplota aj ked podradim a jazdim na tych 2500 otackach aj ked stojim... Zevraj mozno nieco v hadiciach.. Moze to byt pravda?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bol systém napustený pod vakuom ? tj najprv celý systém odsatý a následne si podtlak sám natiahne nemrznučku,ibaže takto sa dostane všade a netvoria sa vzduchové kapsy v kopulách hlavy a ohyboch hadíc
vafek
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 08.01.2013 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vafek »

To nie... Takze môže tam byť vzduch? Lebo hovorili že by sa to malo odvzdusnit same
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Toto sa mne stalo pred asi 10 - 12 rokmi. Fiaťácka 1,2 8V, v Lancii Y , úplne najjednoduchší motor pod slnkom a on sa prehrieval. Termostat, vodná pumpa, ešte tá mrcha mala aj odvzdušňovacie šrouby hore na hadiciach. Nič nepomáhalo, šlak ho trafil, našiel som na bazoši druhý motor za 80 evri. S chlapcom sme ho prehodili, napustili vodou (bez termostatu) odvzdušnili, vybehol som za dedinu a motor na 110 stupňoch. :3c90: Už to vyzeralo, že to auto namieste podpálim, ale keď som prišiel domov zobral som hadicu na polievanie a pod tlakom som napustil vodu zospodku motora. Ja som už nemal nervy tak išiel probovať chlapec - vrátil sa za hodinu, vysmiaty jak lečo, auto krásne držalo teplotu. Ečšte pred zimou sme postupne opatrne trocha vody odpustili a pridali Fridex. Tá krpatá mrcha sa potom už nikdy neprehriala a krásne kúrila.Niekde v tom motore musela ostávať bublina a tá bránila riadnemu prúdeniu vody.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vafek
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 08.01.2013 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vafek »

Dakujem pôjdem tam zajtra... Lebo na chladci bola prasknuta trubka je mozne ze sa tam dostal vzduch a nechce ist von?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Iba PD Tdi sa odvzdušní dobre sám, CR generácia sa odvzušňuje problematicky,preto sa to robí ako z klímou,tak sa naplní bez vzduchových bublín
vafek
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 08.01.2013 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vafek »

Zdravím takže problém vyriešený preplachom ktorý ma stál 600€ ???? aspon mam pokoj s rozvodmi
Tak ďakujem za pomoc
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prečo 600 eur ?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je stále menej ako tisíc (tiež z rozvodmi) a komplet preplachom a výmenou radiátora kúrenia.Považujem to za korektnú cenu.Za toľko som ja robil,ale ešte raz by som to už nechcel,raz stačilo
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

600? Euro? Za vyriesenie banalneho problemu na najznamejsom motore? Neveeeriim ze by to bol niekto ochotny zaplatit
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Najznámejší motor ??? Toto nie je rotačka
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zaujímavé, ja som rovnakú poruchu na talianovy vyriešil výmenou motora v cene 80ojro. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Niečo na tom Bikyho Une predsa len bude. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných